2019 NPC Greater New York Championships

NPC
Years: 2019 2018 2017 2016

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Joe Vasile
Super Heavyweight
1. Michael Cima
2. Randy Miller

Heavyweight
1. Anthony Cecere

Light Heavyweight
1. Matthew Salamone

Middleweight
1. Joe Vasile
2. William Torres

Lightweight
1. Carlos Marulanda

Novice
1. Joe Vasile
2. Carlos Marulanda

Masters Over 35
1. Randy Miller

Masters Over 40
1. William Torres

Masters Over 50
1. Patrick Marcaniop
2. Nicki Kogut

FIGURE



1. Sierra Sancomb
2. Victoria Pysnack
3. Sonia Rosario
4. Karen Conklin

Novice
1. Sierra Sancomb
2. Victoria Pysnack
3. Sonia Rosario
4. Maria Kaufman

Masters Over 35
1. Tabitha Milevich

Masters Over 40
1. Karen Conklin
2. Maria Kaufman

BIKINI

Overall Winner
Jamie Moore
Class A
2. Kelli Neary
3. Liza Perge
Jamie Moore

Class B
1. Jessica Giacona
2. Dakota Decuffa
3. Lauren Ferency
4. Madina Alam
5. Nicole Bonin
6. Harleigh Peluso
7. Mykala Walsh
8. Cynthia Branham

Class C
1. Rebecca Bucci
2. Ariella Grinberg
3. Heather Ritter
4. Laura Tarbell
5. Dayna Tappan
6. Ashley Pittman

Junior
1. Dakota Decuffa

Novice Class A
1. Jamie Moore
2. Jessica Giacona
3. Dakota Decuffa
4. Lauren Ferency
5. Madina Alam
6. Doretta Parker

Novice Class B
1. Rebecca Bucci
2. Heather Ritter
3. Nicole Bonin
4. Ashley Pittman
5. Cynthia Branham

Masters Over 35
1. Laura Tarbell
2. Carolyn Sadowski
3. Dayna Tappan

Masters Over 40
1. Carolyn Sadowski
2. Doretta Parker
3. Alicia Hall

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Louis Fournier
Class A
1. Miles Grant
2. Adonis Grahovic
3. Phong Nguyen

Class B
1. Louis Fournier
2. Jay Peters
3. Jimmy Buntley
4. Justin Robillard

Junior
1. Adonis Grahovic

Novice Class A
1. Miles Grant
2. Adonis Grahovic
3. Phong Nguyen
4. Cody O'Brien
5. Minsung Kim

Novice Class B
1. Victor Aguero
2. Justin Robillard
3. Cademon Cook

Teen
1. Cademon Cook

Masters Over 35
1. Brian Vigorita
2. Michael Sadowski

Masters Over 40
1. Brian Vigorita
2. Michael Sadowski

Masters Over 50
1. James Kaufman

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Dylan Molchanoff
Class A
1. Dylan Molchanoff
2. Matthew Salamone
3. Carlos Marulanda

Class B
1. Jay Peters
2. Cole Barton
3. Jimmy Buntley

Novice
1. Cole Barton
2. Carlos Marulanda
3. Lijames Ferguson

Masters Over 35
1. Gene Hong

Masters Over 50
1. James Kaufman

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Beth Mandyck

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Katie Tracy