2019 NPC Iron House Classic

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Isaac Medina
Heavyweight
1. Isaac Medina

Light Heavyweight
1. Osdy Luna Jr.
2. Jose Nicoleau

Novice Heavyweight
1. Isaac Medina

Novice Lightweight
1. Daniel Morales

Novice Middleweight
1. John Aranda

True Novice
1. Jose Bulnes

Bantamweight
1. Jack Garza

Masters Over 35
1. Osdy Luna Jr.
2. John Aranda

Masters Over 60
1. Andres Diaz
2. Leon Ramirez

Masters Over 70
1. Juan Cruz

FIGURE

Overall Winner
Celeste Morales
Class A
1. Celeste Morales
2. Sarani Cantu
3. Joann Gutierrez

Class B
1. Sadie Cermeno
2. Reyna Rodriguez

Novice Class A
1. Blanca Rios

Novice Class B
1. Yesenia Fuentes
2. Sheri Smith

Masters Over 35
1. Celeste Morales
2. Sarani Cantu
3. Reyna Rodriguez
4. Yesenia Fuentes

Masters Over 45
1. Sheri Smith
2. Blanca Rios

BIKINI

Overall Winner
Brisa Penecale
Class A
1. Brisa Penecale
2. Paola Leon
3. Jessica Gonzales
4. Bea Torres
5. Amanda Munoz
6. Astrid Perez
7. Sarah Garza
8. Khrystal Whitworth
9. Jackie Reed

Class B
1. Patricia Ruiz
2. Elma Garciela Conover
3. Yamilex Rodriguez
4. Yuli Garcia
5. Joelda Olivarez
6. Isabel Ibarra
7. Janeth Gonzalez
8. Naomi Crews
9. Melissa Velazquez
10. Elizabeth Botello
11. Sugey Rizo

Class C
1. Amy Leal
2. Ranya Gruber
3. Carolina Vedura
4. Daniela Saldivar
5. Gabrielle Theriot
6. Doryann Perez
7. Bianca Mata

Class D
1. Marlene Skidmore
2. Daisy Garcia
3. April Garza

Novice Class A
1. Yamilex Rodriguez
2. Jessica Gonzales
3. Yuli Garcia
4. Naomi Crews
5. Astrid Perez
6. Melissa Velazquez
7. Elizabeth Botello

Novice Class B
1. Ranya Gruber
2. Carolina Vedura
3. Daniela Saldivar
4. Gabrielle Theriot
5. Aissa Salinas
6. Tabatha Garza

Novice Class C
1. Marlene Skidmore

Teen
1. Lizbeth Morales

True Novice
1. Patricia Ruiz
2. Paola Leon
3. Bea Torres
4. Carolina Vedura
5. Aissa Salinas
6. April Garza
7. Yuli Garcia
8. Erlinda Vazquez
9. Inocencia Aguilar
10. Laura Gutierrez
11. Khrystal Whitworth
12. Heidisela Aguilar
13. Michelle Martinez
14. Doryann Perez
15. Jackie Reed

Masters Over 35
1. Amy Leal
2. Patricia Ruiz
3. Elma Garciela Conover
4. Yuli Garcia
5. Janeth Gonzalez
6. Erlinda Vazquez
7. Sugey Rizo
8. Elizabeth Botello
9. Michelle Martinez
10. Bianca Mata

Masters Over 45
1. Inocencia Aguilar
2. Laura Gutierrez
3. Leticia Ramirez

Masters Over 55
1. Eva Giron

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Jorge Cespedes
Class A
1. Aaron Del Bosque
2. Daniel Salinas

Class B
1. Jorge Cespedes
2. Jay Cadena
3. Jasset Figueroa
4. Jaelen Molina
5. Cron Hopes
6. Victor Del Valle
7. Carlos Carbajal

Class C
1. Xavier Ramos
2. Luis Cruz
3. Bryan Gonzalez
4. Eugenio Montes

Class D
1. Kenato Nunez
2. Roman Hernandez
3. Samuel Ivory
4. Jose Cosas

Novice Class A
1. Cron Hopes
2. Aaron Del Bosque
3. Daniel Salinas

Novice Class B
1. Jasset Figueroa
2. Jaelen Molina
3. Alejandro Vega
4. Bryan Gonzalez
5. James Sifuentes
6. Jacob Banda
7. Eugenio Montes

Novice Class C
1. Roman Hernandez
2. Samuel Ivory
3. Jose Cosas
4. Damian Orturo

Teen
1. Rodolfo Vargas Jr.
2. Victor Del Valle
3. Samuel Ivory
4. Osdy Luna III

True Novice
1. Jasset Figueroa
2. Rodolfo Vargas Jr.
3. Luis Cruz
4. Alejandro Vega
5. Samuel Ivory
6. Osdy Luna III
7. Eugenio Montes

Masters Over 35
1. Jacob Banda

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Jasset Figueroa
Class A
1. Christian Lopez
2. Jose Pena

Class B
1. Jasset Figueroa
2. Jorge Cespedes
3. Daniel Morales
4. Mario Vera
5. Jose Nicoleau
6. Romeo Lopez

Class C
1. Hickel Woolery

Novice Class A
1. Jose Pena

Novice Class B
1. Jasset Figueroa
2. Danny Gonzalez

Teen
1. Osdy Luna III

True Novice
1. Jasset Figueroa

WOMEN'S BODYBUILDING

Masters Over 35
1. Maria Luna

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Celeste Morales

Novice
1. Celeste Morales

Masters Over 35
1. Maria Luna