2019 NPC Muscle Beach Championships

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Vladimir Carrero
Heavyweight
1. John Safar
2. Vito Capello

Light Heavyweight
1. Justin McCloskey
2. Brian West
3. Connor Jarvie

Middleweight
1. Vladimir Carrero
2. Jake Gordan

Novice
1. Justin McCloskey
2. Brian West
3. Jake Gordan
4. Vito Capello

Masters Over 35
1. Brian West
2. Vito Capello

Masters Over 40
1. John Safar
2. Brian West
3. Vito Capello

FIGURE

Overall Winner
Monica Morales
Class A
1. Kristyn Maleiski
2. Josie Maceri

Class B
1. Monica Morales
2. Jenny Siepka

Novice
1. Kristyn Maleiski
2. Josie Maceri

BIKINI

Overall Winner
Ashley Rose Walsh
Class A
1. Lacey Schaffer
2. Sofia Curkovic
3. Anastasia Lurikova

Class B
1. Ashley Rose Walsh
2. Jeanette Mahieu
3. Rachel Knecht
4. Sandra Catania

Class C
1. Courtney Dinkel
2. Amanda Leavell

Junior
1. Ashley Rose Walsh
2. Rachel Knecht
3. Lacey Schaffer

Novice Class A
1. Lacey Schaffer
2. Anastasia Lurikova

Novice Class B
1. Courtney Dinkel
2. Jeanette Mahieu
3. Amanda Leavell

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Angel Delacruz
Class A
1. Nicholas Warner
2. Jj Olini
3. Tristan Bakalian
4. Krishna Mansukhani
5. Andrew Qi
6. Josh Roach

Class B
1. Angel Delacruz
2. Brian Watkinson
3. Adam Dubanowitz
4. Elin Momperousse
5. Noah Friedman
6. Mike Tierney
7. Daniel Brant Silva
8. David Drew
9. Paul Starnes

Class C
1. Alexander Rosario
2. Girgorios Panselinas
3. Brandon DaCruz
4. Steven Sooby
5. Frank Chupinka
6. Christopher Allen

Novice Class A
1. Brian Watkinson
2. Elin Momperousse
3. Noah Friedman
4. Mike Tierney
5. Josh Roach

Novice Class B
1. Daniel Brant Silva
2. Frank Chupinka
3. David Drew
4. Paul Starnes
5. Eric Horan

Masters Over 35
1. Frank Chupinka
2. Christopher Allen

Masters Over 40
1. Jeff Cyriacks
2. Sean Murphy
3. Christopher Allen

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Sean Frey
Class A
1. Matt Kazanjian
2. Obencio Espinoza
3. Vladimir Carrero

Class B
1. Sean Frey
2. Zach Keller
3. Hermes Gonzalez
4. Corey Henderson
5. Jon Pierre Oliveras
6. Connor Jarvie

Class C
1. Kyle Rose
2. Dominick Fiore
3. Girgorios Panselinas
4. Dylan Coles Sr.
5. Kemel Sadikoski
6. Frank Chupinka

Novice Class A
1. Hermes Gonzalez
2. Jordan Levy

Novice Class B
1. Zach Keller
2. Kyle Rose
3. Frank Chupinka
4. Kemel Sadikoski

Teen
1. Matt Kazanjian
2. Joseph Ribaudo

Masters Over 35
1. Obencio Espinoza
2. Frank Chupinka

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Nicole Dreier
2. Jenny Siepka