2019 NPC Natural Outlaw Championships

NPC
Years: 2019 2018 2017

MEN'S BODYBUILDING

Middleweight
1. Dalton Bolin

Novice
1. Dalton Bolin

FIGURE

Overall Winner
Hannah Farley
Class A
1. Alexandra Wejner
2. Ashlee Barrett
3. Monica Ramirez
4. Amanda Powell
5. Yicel Molina

Class B
1. Hannah Farley
2. Krystal Hodge
3. Maisey Behrends
4. Vassilia Young
5. Julie McCoy

Novice
1. Hannah Farley
2. Krystal Hodge
3. Maisey Behrends
4. Monica Ramirez
5. Ashlee Barrett
6. Julie McCoy
7. Amanda Powell

Masters Over 35
1. Monica Ramirez
2. Vassilia Young

Masters Over 45
1. Vassilia Young

BIKINI

Overall Winner
Alexandra Hutson
Class A
1. Mikayla Culbertson
2. Ashley Walach
3. Cynthia Bojorquez
4. Jackielynn Cabrales
5. Anna Levin
6. Carlena Briggs
7. Noell Gonzalez
8. Nikki Henderson
9. Andrea La Salvia
10. Gina Pizzitola
11. Jennifer Hall
12. Emma Anderson
13. Analeah Kime

Class B
1. Alexandra Hutson
2. Trinity Bishup
3. Krystle Willaby
4. Amanda Leonard
5. Alexis Lerwill
6. Abigail Thomas

Class C
1. Corissa Lorimer
2. Valerie Ramirez
3. Nadine Stoner
4. Christal Ferree

Novice Class A
1. Carlena Briggs
2. Cynthia Bojorquez
3. Jackielynn Cabrales
4. Noell Gonzalez
5. Nikki Henderson
6. Gina Pizzitola
7. Jennifer Hall
8. Emma Anderson
9. Veronica Soto

Novice Class B
1. Ashley Walach
2. Mikayla Culbertson
3. Anna Levin
4. Trinity Bishup
5. Alexis Gonzalez
6. Andrea La Salvia
7. Amanda Leonard
8. Analeah Kime

Novice Class C
1. Corissa Lorimer
2. Valerie Ramirez
3. Nadine Stoner
4. Alexis Lerwill
5. Abigail Thomas
6. Christal Ferree

Teen
1. Trinity Bishup

Masters Over 35 Class A
1. Carlena Briggs
2. Andrea La Salvia
3. Gina Pizzitola
4. Lisa Brunsvold
5. Jennifer Hall

Masters Over 35 Class B
1. Vassilia Young
2. Krystle Willaby
3. Nadine Stoner
4. Christal Ferree

Masters Over 45
1. Vassilia Young
2. Stacy Modeer

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
James White
Class A
1. Johnny Nguyen
2. Regino Celis
3. Nathan Robison
4. Brandon Cooley

Class B
1. James White
2. Steven Delgado
3. Calvin Chu
4. Byal Thomas
5. Edward Gonzalez

Class C
1. Nathaniel Chapman
2. Nathaniel Geruson
3. Austin Durrin
4. Tony Deida

Novice Class A
1. Steven Delgado
2. Johnny Nguyen
3. Nathan Robison
4. Brandon Cooley

Novice Class B
1. Calvin Chu
2. Nathaniel Geruson
3. Austin Durrin
4. Mario Rivas
5. Tony Deida
6. Edward Gonzalez
7. Ryan Donnelly

Teen
1. Nathaniel Chapman

Masters Over 35
1. Calvin Chu
2. Tony Deida
3. Todd Webb
4. Edward Gonzalez

Masters Over 45
1. Calvin Chu
2. Mario Rivas
3. Todd Webb
4. Edward Gonzalez

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Dalton Bolin
Class A
1. Dalton Bolin
2. Johnny Nguyen
3. Arturo Garcia

Novice
1. Dalton Bolin
2. Arturo Garcia

FITNESS



1. Veronica Soto

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Myra Hall