2019 NPC Pink Muscle Fest

NPC
Years: 2019 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Lorne King
Super Heavyweight
1. David Small

Heavyweight
1. Lorne King

Light Heavyweight
1. Trevor Mock
2. Robert Taaffe
3. Josh Feather
4. Justyn Plump
5. Chris Stevens

Middleweight
1. Christopher Clouse
2. Tyler Smith
3. Joshua Wilson

Novice Heavyweight
1. Lorne King

Novice Light Heavyweight
1. Trevor Mock
2. Robert Taffe
3. Josh Feather
4. Cameron Haug
5. Justyn Plump
6. Chris Stevens

Novice Middleweight
1. Christopher Clouse

Masters Over 40
1. Ben Cope
2. Nathan Chenoweth

Masters Over 50
1. Robert Taffe
2. David Small

FIGURE

Overall Winner
Quyncee Shockley
Class A
1. Quyncee Shockley
2. Brittany Summers
3. Ashleigh Tyner
4. Ginny Martin
5. Meleena Littlejohn

Class B
1. Erin Phillips
2. Chelsea Pullen
3. Paige Gridley
4. Emilie Dick
5. Rachel Tenk

Class C
Ericka Richer
Julie Przbyla
Keesha Johnson
Monica Taylor
Nicole Smith

Novice Class A
1. Brittany Summers
2. Ashleigh Tyner
3. Meleena Littlejohn
4. Dani Felder
5. Angela Oransky

Novice Class B
1. Chelsea Pullen
2. Emilie Dick
3. Judy Cottrill
4. Rachel Tenk

Novice Class C
1. Ericka Richer
2. Paige Gridley
3. Keesha Johnson
4. Nicole Smith

Masters Class A
1. Erin Phillips
2. Julie Przbyla
3. Meleena Littlejohn
4. Keesha Johnson

Masters Class B
1. Kelly Jager
2. Ginny Martin
3. Nicole Smith
4. Monica Taylor
5. Angela Oransky

BIKINI

Overall Winner
Jessica Killian
Class A
1. Jessica Killian
2. Katie Savoy
3. Mary Draper
4. Shelby Kammerer
5. Delissa Bolden
6. Sherry Parick
7. Anna Dickinson
8. Tania Statler

Class B
1. Sheriese Walker
2. Chelsea Fischer-Lodike
3. Francesca Taylor
4. Jaclyn Barrett
5. Emily Anders
6. Brianna Bivens

Class C
1. Ashley Minzes
2. Jennifer Greer
3. Ally Bunfill
4. Lindsay Kietzmann
5. Haley Walter

Class D
1. Annie Johnson
2. Jacy Shaw
3. Cara Debellis
4. Stephanie Kuhn
5. Alexa Winchester
6. Erica Worden
7. Ashlie Beck
8. Amanda Pratt

Class E
1. Kasandra Cooper
2. Morgan Herold
3. Abby Johnson
4. Sarah Duncan
5. Jaclyn Ann Morrow
6. Nicole Smith
7. Phyllis Kunz
8. Hannah Moran

Novice Class A
1. Jessica Killian
2. Delissa Bolden
3. Anna Dickinson
4. Tania Statler
5. Kayla Valloni
6. Jamie Bryant

Novice Class B
1. Sheriese Walker
2. Shelby Kammerer
3. Mary Draper
4. Chelsea Fischer-Lodike
5. Francesca Taylor
6. Sherry Patrick
7. Jaclyn Barrett
8. Emily Anders
9. Molly Mcintyre
10. Brianna Bivens

Novice Class C
1. Ashley Minzes
2. Jennifer Greer
3. Ally Bunfill
4. Lindsay Kietzmann
5. Haley Walter
6. Tricia Pinken
7. Jen Risley
8. Dawn Morris

Novice Class D
1. Abby Johnson
2. Ronnie Worden
3. Cara Debellis
4. Alexa Winchester
5. Erica Worden
6. Ashlie Beck
7. Amanda Pratt
8. Hannah Moran

Novice Class E
1. Grace La Rose
2. Kasandra Cooper
3. Sarah Duncan
4. Phyllis Kunz
5. Christa Jones
6. Jaclyn Ann Morrow
7. Karla Tiefenthaler

Masters Class A
1. Ashley Minzes
2. Annie Johnson
3. Katie Savoy
4. Abby Johnson
5. Ronnie Worden
6. Jaclyn Ann Morrow
7. Ashlie Beck
8. Erica Worden
9. Christa Jones
10. Anna Dickinson
11. Molly Mcintyre

Masters Class B
1. Jennifer Greer
2. Stephanie Kuhn
3. Lindsay Kietzmann
4. Tania Statler
5. Jen Risley
6. Jamie Bryant
7. Kelly Paarlberg

Masters Class C
1. Monika Nobs
2. Tricia Pinken
3. Phyllis Kunz
4. Karla Tiefenthaler
5. Nicole Smith

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Carlton Westbrook
Class A
1. Carlton Westbrook
2. Brian Wirth
3. Austin Sindt
4. Ryan Bouge
5. Michael Long

Class B
1. Ian Hanson
2. Dwayne Townsend
3. Ethan Reisel
4. Chris Raymond
5. Scott Nash

Class C
1. Bryan Walker
2. Lucas Harwell
3. Zachary Schuler
4. Daniel Draper

Novice Class A
1. Austin Sindt
2. Michael Long
3. Ryan Bouge
4. Scott Nash

Novice Class B
1. Ian Hanson
2. Joe Griffith
3. Dwayne Townsend

Novice Class C
1. Bryan Walker
2. Lucas Harwell
3. Zachary Schuler
4. Daniel Draper

Masters Class A
1. Ian Hanson
2. Bryan Walker
3. Daniel Draper
4. Aaron Cohlmia

Masters Class B
1. Joe Griffith
2. Dwayne Townsend
3. Nathan Chenoweth

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Lorne King
Class A
1. Trevor Mock
2. Andrew Dicarlo
3. Tyler Smith
4. Shakur Watson

Class B
1. Lorne King
2. Ben Cope
3. Josh Feather
4. Wyatt Uebel
5. Kip Krupka

Class C
1. Joseph Tolbert
2. Joshua Gerstenberger
3. David Gossage
4. Niles Lindenmuth
5. Daniel Draper

Novice Class A
1. Trevor Mock
2. Ben Cope
3. Andrew Dicarlo
4. Wyatt Uebel
5. Josh Feather

Novice Class B
1. Lorne King
2. Kip Krupka
3. James Tylor
4. Daniel Draper

Masters
1. Ben Cope
2. Kip Krupka
3. David Gossage
4. James Tylor
5. Daniel Draper

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Emily Stacy
Class A
1. Sara Jansen
2. Tammy Lewis
3. Lylybell Weber

Class B
1. Emily Stacy
2. Ericka Richer
3. Tabetha Held
4. Lejla Perriello

Novice
1. Ericka Richer
2. Tabetha Held
3. Sara Jansen
4. Tammy Lewis

Masters
1. Tabetha Held
2. Tammy Lewis