2019 NPC Southeastern USA

NPC
Years: 2019 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Shawn Smith
Super Heavyweight
1. Rusty Kloeber

Heavyweight
1. DeMarre Hampton

Light Heavyweight
1. Nicholas Hamad
2. Rocky Rosales

Middleweight
1. Shawn Smith
2. Danny Mirabal
3. Brett Gahagen

Novice
1. Rocky Rosales

Masters Over 35
1. Rocky Rosales

Masters Over 45
1. Shawn Smith
2. Shawn Homans
3. Jeff Faraghan
Rusty Kloeber

Masters Over 70
1. Doc Thayer

FIGURE

Overall Winner
Suse Urrutia
Class A
1. Suse Urrutia
2. Jeimy Sarzoza
3. Jodi Tikkanen
4. Teresa Searls
5. Kari Stephens
6. Jennifer Parrish

Class B
1. Tia Marosi
2. Lacey Poston
3. Nicole Emidy
4. Ami McGee
5. Kimberly Mooney

Novice
1. Jeimy Sarzoza
2. Jodi Tikkanen
3. Kari Stephens
4. Jennifer Parrish
5. Kimberly Mooney

Masters Over 35
1. Tia Marosi
2. Teresa Searls
3. Ami McGee
4. Jennifer Parrish
5. Kimberly Mooney

BIKINI

Overall Winner
Jade Hale
Class A
1. Shanece Thomas
2. Casey Hill
3. Alyse Simons
4. Viktoria Church
5. Stacey Simonds
6. Kateri Dowling
7. Tamara LoBianco
8. Veronica Paredes
9. Daniela Lopez
10. Denise Scott

Class B
1. Jade Hale
2. Karen Farias
3. Carly Spielman
4. Meena Mihalski
5. Brittany Morris
6. Panida Promsook
7. Jordin Ferguson
8. Kate Zoltak
9. Annaka Silver
10. Kayla Pococke
11. Shannon Sigmon
12. Sarah Ford

Class C
1. Ashley Rosulek
2. Ashley Bowden
3. Jessica Tonkin
4. Yvete Guzman
5. Lisa Reale
6. Maria Carroll
7. Laura Rutedge

Class D
1. Lyndsay King
2. Heather Armiak
3. Gloria Klepatski
4. Mary Gilpin
5. Joan Mackesy
6. Sarah Dunham

Novice Class A
1. Alyse Simons
2. Karen Farias
3. Meena Mihalski
4. Kateri Dowling
5. Viktoria Church
6. Carly Spielman
7. Tamara LoBianco
8. Veronica Paredes
9. Daniela Lopez
10. Sarah Ford
11. Jacqueline Del Valle

Novice Class B
1. Gloria Klepatski
2. Ashley Rosulek
3. Lisa Reale
4. Mary Gilpin
5. Laura Rutedge
6. Yvette Guzman
7. Kaitlyn Bryant
8. Terra Strickland
9. Cristina Armstrong

True Novice
1. Maria Carroll
2. Gloria Klepatski
3. Kateri Dowling
4. Viktoria Church
5. Carly Spielman
6. Brittany Morris
7. Tamara LoBianco
8. Kate Zoltak
9. Kayla Pococke
10. Monica Bray
11. Denise Scott
12. Marie Garry

Masters Over 35
1. Carly Spielman
2. Stacey Simonds
3. Jessica Tonkin
4. Terra Strickland
5. Monica Bray
6. Joan Mackesy
7. Kimberly Young
8. Cristina Armstrong

Masters Over 45
1. Shannon Sigmon
2. Kimberly Young
3. Denise Scott
4. Francesca Greenwood
5. Marie Garry

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Cordell Waddey
Class A
1. Jorge Rodriguez
2. Thomas Heyder
3. Douglas Sanchez
4. Alyan Moses
5. Hechin Yu
6. Ryan Simmons

Class B
1. Cordell Waddey
2. Marcus Harris
3. Anthony Lowe
4. Joshua Wayner
5. Shaquille Coleman
6. Lawrence Parzygnat
7. Steve Theodoropoulous
8. James Nandlal

Class C
1. Jeremy Henry
2. Bret Schleissing
3. Michael Gills

Novice
1. Douglas Sanchez
2. Hechin Yu
3. Steve Theodoropoulous
4. Calvin Taliaferro
5. Giosue Bunino
6. John Torres

Masters Over 35
1. Jorge Rodriguez
2. Thomas Heyder
3. Douglas Sanchez
4. Michael Gills
5. Giosue Bunino
6. James Nandlal

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Tedd Baker
Class A
1. Sam Flood
2. William Baldwin

Class B
1. Nicholas Clemens
2. Jorge Rodriguez
3. Danny Mirabal
4. Rocky Rosales
5. Wes Oppy
6. Felipe Sa
7. Nick Vishulis

Class C
1. Justin Hutchins

Class D
1. Tedd Baker
2. Bret Schleissing

Novice
1. Rocky Rosales
2. Senecha Lewis
3. Tyree Coleman
4. Nick Vishulis
5. Sam Flood
6. William Baldwin

Masters Over 35
1. Jorge Rodriguez
2. Rocky Rosales
3. Wes Oppy
4. Michael Gills

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Kari Stephens
2. Lily Wu
3. Donna Caaiatore

Masters
1. Lily Wu
2. Donna Caaiatore