2019 NPC Southwest Muscle Classic

NPC
Years: 2019 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Marcus Lee
Heavyweight
1. Corey Vinson
2. David Gomez
3. Marcus Lee
4. Carson Boekhoven

Middleweight
1. Dario Guevara

Novice Heavyweight
1. Marcus Lee

Masters Over 40
1. Cedric Merrick
2. Bobby Goltz

FIGURE

Overall Winner
Jessica Macera
Class A
1. Carla Fort
2. Kara Bennitt
3. Natalia Kechichian
4. Cierra Walker

Class B
1. Jessica Penley
2. Julia Arjune
3. Lauren Galindo-Viera
4. Sanna Ronkko
5. Jessica Schilling
6. Brandi Merrill
7. Bria Vaughn

Class C
1. Jessica Macera
2. Annamarie Garibay
3. Haylee Fernandez

Masters Over 35 Class A
1. Kara Bennitt

Masters Over 35 Class B
1. Lauren Galindo-Viera
2. Denise Henneman
3. Brandi Merrill

Masters Over 40
1. Laura Santos Gonzalez
2. Sanna Ronkko
3. Ceola Webb

BIKINI

Overall Winner
Quinncy Griffin
Class A
1. Mei Long
2. Angie Novoa
3. Claudia Pacheco
4. Hasmek Siwajian
5. Nancy Gutierrez

Class B
1. Cielo Domingo
2. Lindsay Burke

Class C
1. Leyla Aidyl Valenzuela
2. Tiffany Nguyen
3. Jennifer Doty
4. Crista Morgan
5. Wylie Freeman
6. Bianca Gomez
7. Andrea Cave

Class D
1. Mana Noda
2. Kelly Rodriguez
3. Katie Welch
4. Iris Perez
5. Stephanie Martinez
6. Erika Kehrwald
7. Amber Cochran

Class E
1. Quinncy Griffin
2. Amy Mcguire
3. Jennifer Disla

Class F
1. Esmeralda Perez
2. Laurin Leyva
3. Kathryn Tebben
4. Rachel Macdonald

Novice Class A
1. Angie Novoa
2. Claudia Pacheco
3. Hasmek Siwajian
4. Kyra Dominguez
5. Nancy Gutierrez

Novice Class B
1. Leyla Aidyl Valenzuela
2. Cielo Domingo
3. Jennifer Doty
4. Lindsay Burke
5. Wylie Freeman
6. Bianca Gomez

Novice Class C
1. Kelly Rodriguez
2. Iris Perez
3. Amber Cochran
4. Suzanne Conine

Novice Class D
1. Esmeralda Perez
2. Amy Mcguire
3. Jennifer Disla
4. Kathryn Tebben
5. Rachel Macdonald

Teen
1. Nancy Gutierrez
2. Katelyn Moran

Masters Over 35 Class A
1. Mei Long
2. Cynthia Gonzales
3. Andrea Cave

Masters Over 35 Class B
1. Mana Noda
2. Amy Mcguire
3. Katie Welch
4. Suzanne Conine
5. Sandra Grajales Romero

Masters Over 40 Class A
1. Carolynne De Padua
2. Luly Nguyen
3. Cynthia Gonzales
4. Linh Vo

Masters Over 40 Class B
1. Katie Welch
2. Suzanne Conine
3. Gerilynn Berg

Masters Over 45
1. Eugenia Iermini
2. Carolynne De Padua
3. Linh Vo

Masters Over 50
1. Gerilynn Berg

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Austin Witty
Class A
1. Chih An Lei
2. Michael DeLosAngeles
3. Lam Truong
4. Jay Valle
4. Jorgene Abalos
6. Andrew McKinley
7. Cody Green
8. Julio Partida
9. Ricardo Ruiz
10. Ray Pakash
11. Andrew Uribe
12. John Deekmann
13. George Hung
14. Joe Ramirez Lemus

Class B
1. Greg Ferrer
2. Alex Jimenez
3. Ricardo Avila Person
4. Joshua Lirio

Class C
1. Jonathan Rosario
2. Joshua Larese
3. Allan Walters
4. Scott Musolf

Class D
1. Austin Witty
2. Francis Soriano Corpus
3. Christian Mendoza
4. Ramon Suarez Zabala
5. Hadeerding Hawulinjiang
6. Rustan Tolentino
7. Isaac Luna

Class E
1. Andrew Coauette
2. Adrian Trejo

Class F
1. Nicholas Borelli
2. Alex Raya
3. Dallas Peick

Novice Class A
1. Chih An Lei
2. Michael DeLosAngeles
3. Lam Truong
4. Jay Valle
5. Andrew McKinley
6. Ricardo Ruiz
7. Andrew Uribe
8. John Deekmann
9. George Hung
10. Bader Alobaidli
11. Krabet Mardirosyan
12. Joe Ramirez Lemus

Novice Class B
1. Greg Ferrer
2. Alex Jimenez
3. Michael Casas
4. Ramon Suarez Zabala
5. Tyler Phillips
6. Ricardo Avila Person
7. Allan Walters
8. Scott Musolf

Novice Class C
1. Austin Witty
2. Andrew Coauette
3. Rustan Tolentino
4. Keith Sarayba
5. Adrian Trejo
6. Isaac Luna
7. Jim Nemecheck

Teen
1. Justin Champion
2. Kole Platt
3. Ryo Mizushima
4. Dylan Crawford

Masters Over 35
1. Michael Casas
2. Alex Raya

Masters Over 40
1. Michael Casas
2. Jim Nemecheck

Masters Over 50
1. Bobby Goltz
2. Christian Eichenlaub

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Michaelangelo Antoci
Class A
1. David Dew
2. Jerry Chavez
3. Jay Valle

Class B
1. Marcos Viramontes
2. Matthew Sammartine

Class D
1. Michaelangelo Antoci

Novice Class A
1. Ben Ayala Ceballos

Novice Class B
1. Troy Cochran

Masters
1. Bobby Goltz
2. Herbie Zadeh

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Kara Bennitt
Class A
1. Kara Bennitt
2. China Abdullah

Class B
1. Annamarie Garibay