2019 NPC Sunshine Classic

NPC
Years: 2019 2018 2017 2016

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Rolando Rodriguez
Heavyweight
1. Fred McIntYre

Light Heavyweight
1. Rolando Rodriguez
2. Henry Herrera
3. Juni Renta

Masters Over 40
1. Fred McIntYre

Masters Over 50
1. Vincent Ramos
2. Fred McIntYre
3. Richard Silverberg

Masters Over 60
1. Richard Silverberg

Masters Over 70
1. Frank Ferry

FIGURE

Overall Winner
Caroline Zawadzki
Class B
1. Monique Crosby

Class C
1. Jennifer Mezzetti
2. Jennifer Mcdaniel

Class D
1. Caroline Zawadzki

Novice
1. Monique Crosby
2. Gloria Quintana
3. Carrie Rizza

Masters Over 35
1. Caroline Zawadzki

Masters Over 40
1. Carrie Rizza
2. Jennifer Mcdaniel

Masters Over 50
1. Gloria Quintana

BIKINI

Overall Winner
Emily Plajer
Class A
1. Lena Panin
2. Stephanie Ducheine-Welsh
3. Alexa Kivett
4. Valencia Suprice

Class B
1. Tashana Coleman
2. Daniela dosreis 
3. Katrina Beaty
4. Stacey Rao
5. Theresa Saporito
6. Nicole Maier

Class C
1. Jaleida Cosme
2. Amara Campisi
3. Melissa Racher 
4. Camille Fiorenzi
5. Iesha Sharpe
6. Francis K. Velez
7. Yahaira Diaz
8. Camille Leagas

Class D
1. Kelly Hadley

Class E
1. Cristi Abadia
2. Myesha Rodgers
3. Jamia Wilson
4. Gisela Pineda 
5. Tremaine Brown 
6. Jensen Butters
7. Kelly Altman
8. Angela Wallace

Class F
1. Emily Plajer
2. Mary Ann Parks
3. Nicole Cowan
4. Anita Bozoki
5. Morgan Stiner 
6. Genesis Perez

Novice Class A
1. Lena Panin
2. Melissa Racher 
3. Tashana Coleman
4. Camille Fiorenzi
5. Daniela dosreis 
6. Stephanie Ducheine-Welsh
7. Katrina Beaty
8. Francis K. Velez
9. Camille Leagas
10. Theresa Saporito
11. Nicole Maier

Novice Class B
1. Jamia Wilson
2. Tremaine Brown 
3. Jensen Butters
4. Anita Bozoki
5. Morgan Stiner 
6. Kelly Altman

Teen
1. Alexa Kivett

True Novice
1. Jaleida Cosme
2. Amara Campisi
3. Gisela Pineda 
4. Melissa Racher 
5. Stephanie Ducheine-Welsh
6. Nicole Cowan
7. Camille Fiorenzi
8. Tremaine Brown 
9. Morgan Stiner 
10. Genesis Perez

Masters Over 35
1. Francis K. Velez
2. Gisela Pineda 
3. Tashana Coleman
4. Stephanie Ducheine-Welsh
5. Iesha Sharpe
6. Daniela dosreis 
7. Kelly Altman
8. Theresa Saporito

Masters Over 40
1. Myesha Rodgers
2. Yahaira Diaz
3. Kelly Hadley
4. Stacey Rao
5. Theresa Saporito

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Diego Sebastina Aguirre 
Class A
1. Alejandro Sierra 

Class B
1. Diego Sebastina Aguirre 
2. Jesse Holguin

Class C
1. Edward Pierce 
2. Travis Morrow
3. Ryan Howard
4. Patrick Ohara
5. Ryan Heredia 
6. Ariel Linares

Class D
1. Clarence Greer
2. Manffred Ruiz
3. Ase Afariogun

Novice Class A
1. Christopher B Moore

Novice Class B
1. Clarence Greer
2. Patrick Ohara
3. Caio daCosta 
4. Ardicio Galvao
5. Jesse Holguin

Novice Class C
1. Manffred Ruiz
2. Mario Cromartie
3. Ase Afariogun

Teen
1. Ariel Linares

True Novice
1. Patrick Ohara
2. Caio daCosta 
3. Mario Cromartie
4. Ardicio Galvao
5. Jesse Holguin
6. Scott Porraro

Masters Over 35
1. Clarence Greer
2. Mario Cromartie

Masters Over 40
1. Alejandro Sierra 
2. Christopher B Moore

Masters Over 50
1. Vincent Ramos
2. Patrick Kelleher
3. Scott Porraro

Masters Over 60
1. Gerald Herrmann

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Miguel  Lescaille 
Class A
1. Miguel  Lescaille 
2. Perry Giannino

Class B
1. Henry Herrera
2. Brandon Maiorino
3. Travis Morrow
4. Donald  Russell
5. Ryan Heredia 
6. Jason Kuno

Class C
1. Manffred Ruiz
2. Tre Catchings

Novice
1. Edward Pierce 
2. Manffred Ruiz
3. Beatler Marcellus
4. Tre Catchings

Masters Over 50
1. Vincent Ramos

Masters Over 60
1. Gerald Herrmann

WOMEN'S PHYSIQUE

Class B
1. Ivy Frost

Novice
1. Ivy Frost

Masters Over 40
1. Ivy Frost