2019 NPC Supplement Xpress Championships

NPC
Years: 2019 2018 2017 2016

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Alejandro Estrada
Light Heavyweight
1. Alejandro Estrada
2. Charles House
3. Mike Cruz
4. gideon aguilera
5. Andres Campos
6. Jesus Santana

Middleweight
1. Tim Adams
2. Eligio Olivas
3. Devin Grider

Novice Middleweight
1. gideon aguilera
2. Ivan Ortega

Teen
1. Nathaniel Olivas

Masters Over 35
1. Luis Cortez

Masters Over 50
1. Gene Gabaldon
2. Gilberto Espinoza Jr.
3. Enrique Salgado

FIGURE

Overall Winner
Sierra Baker
Class A
1. Kelsey Carlson
2. Lorena Leon
3. Jessica Ball

Class B
1. Sierra Baker
2. Clarissa Marquez
3. Belinda Robertson

Novice Class A
1. Edith Vargas
2. Kelsey Carlson

Novice Class B
1. Jessica Ball
2. Belinda Robertson

BIKINI

Overall Winner
Celeste Solis
Class A
1. Evelyn Borrego
2. Daniela Burrola Reyes
3. Karina Salinas
4. Andrea Aragon
5. Kimberly Velasquez
6. Jenna Herman
7. Linda Willer-Wright

Class B
1. Christine Moreno

Class C
1. Celeste Solis
2. Ruth Balthazar-Zamora

Class D
1. June Hardison
2. Belinda Robertson

Novice Class A
1. Evelyn Borrego
2. Karina Salinas
3. Adilene Gomez
4. Linda Willer-Wright
5. Stella Salcido

Novice Class B
1. Ruth Balthazar-Zamora
2. Krystal Hicks
3. Terra Bernazar

Novice Class C
1. June Hardison
2. Brittany Acosta
3. Gloria Manriquez

Masters Over 35
1. Kimberly Velasquez
2. June Hardison
3. Belinda Robertson
4. Ruth Balthazar-Zamora
5. Jenna Herman
6. Janeth Marchak
7. Gloria Manriquez

Masters Over 45
1. Linda Willer-Wright
2. Stella Salcido
3. Christine Moreno

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Patrick Martin
Class A
1. Curtis Richardson
2. Ricardo Bueno
3. Mikey Huertas

Class B
1. Neil Isais
2. Oral Anderson
3. Steven Delgado
4. Yured Marquez
5. Yassett Figueroa
6. Leonard Rosier
7. Jose Gabaldon
8. Richard Brunson
9. Robert Gray
10. Carlos Garcia
11. Gage Gornall

Class C
1. Patrick Martin
2. Christian McGona
3. Christian Harris
4. Justin Weaver
5. Zachary Castillo
6. Reggie Walters
7. Lidodi Igbokwe
8. Marcos Longoria
9. Charles Pickett
10. Gerardo Perez
11. Demetrius Persall

Novice Class A
1. Oscar Olivares
2. Duno Pham
3. Mikey Huertas
4. Paul Hernandez
5. Cale Robertson

Novice Class B
1. Yured Marquez
2. Yassett Figueroa
3. Leonard Rosier
4. Jose Gabaldon
5. Robert Gray
6. Carlos Garcia
7. Gage Gornall
8. Anthony Esquivel
9. DeCarlos Harris
10. Rohan Walker

Novice Class C
1. Christian McGona
2. Charles Pickett
3. Demetrius Persall

Teen
1. Demetrius Persall
2. Gage Gornall

Masters Over 35
1. Richard Brunson
2. Lewis Whetstone
3. Paul Hernandez
4. DeCarlos Harris

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Gregorio Escalante
Class A
1. Ricardo Bueno
2. Nicholas Perez

Class B
1. Gregorio Escalante
2. Neil Isais
3. Alfredo Contreras
4. Mario Carrillo
5. David Sosa

Class C
1. Zachary Castillo

Novice Class A
1. Oscar Olivares
2. Ivan Ortega

Novice Class B
1. Gregorio Escalante
2. Nicholas Perez

Teen
1. Freddy Contreras
2. Jesus Osornio
3. Danyael Andrade

Masters Over 45
1. Gene Gabaldon

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Christina Imbronone

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Sierra Baker
2. Lorena Leon
3. Christina Imbronone

Novice
1. Lorena Leon

Masters Over 45
1. Christina Imbronone