2019 NPC Titans Grand Prix

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Matt Cook
Heavyweight
1. Matt Cook
2. Paul Hindson
3. Pedro Armendariz
4. Rafael Del Real

Middleweight
1. Devon McElmurry

Novice Heavyweight
1. Paul Hindson

Masters Over 40
1. Mavrick Von Haug

FIGURE

Overall Winner
Daisy Mollica
Class A
1. Daisy Mollica
2. Arlet Cicek
3. Atarah Neveah
4. Stella Medina
5. Catherine Nguyen
6. Ericka Barberena

Class B
1. Ashley Marquez
2. Sarah Parker
3. Paola Dominguez
4. Beberlin Meza
5. Julissa Castellanos

Class C
1. Alexandria Vicario
2. Adaugo Akaluso
3. Nicole Quijas

Class D
1. Margaret Wilmot-Francis

Masters Over 35 Class A
1. Arlet Cicek
2. Paola Dominguez
3. Catherine Nguyen

Masters Over 35 Class B
1. Nicole Quijas

Masters Over 40
1. Arlet Cicek
2. Atarah Neveah
3. Stella Medina
4. Sarah Parker
5. Nicole Quijas
6. Richandra Truesdale
7. Catherine Nguyen
8. Ericka Barberena

BIKINI

Overall Winner
Candela Figueroa
Class A
1. Yanin Zubiate
2. Jennifer Jarukaruta
3. Jennifer Puchon
4. Christine Canchola-Mckinley
5. Angelica Isaac Palma

Class B
1. Samantha Castro
2. Trisha Cagatin
3. Kimberly Le

Class C
1. Candela Figueroa
2. Kayla Martin
3. Kellie Vazquez
4. Linsey Vandagriff
5. Jesica Alcala
6. Brianna Lopez

Class D
1. Morgan Byers
2. Sydney Bright
3. Jessica Leigh
4. Caitlyn Kern
5. Elizabeth Ho
6. Sairey Andrews
7. Brittany Schoendienst
7. Stephanie Martinez
9. Jessica Garboski

Class E
1. Brie McChesney
2. Shelby Perucci

Class F
1. Kathryn Seiter
2. Sarah Lowater
3. Brittany Bush
4. Rebecca Ortega

Novice Class A
1. Beatriz Rivera
2. Katrina Alcantar
3. Marleni Antorbeza
4. Jennifer Jarukaruta

Novice Class B
1. Kellie Vazquez
2. Linsey Vandagriff
3. Jesica Alcala
4. Kim Schuck
5. Gicela Frias
6. Brittney Cook
7. Kimberly Le
8. Vanessa Gonzalez

Novice Class C
1. Sydney Bright
2. Jessica Leigh
3. Caitlyn Kern
4. Nellie Covarrubias
5. Jessica Garcia
6. Elizabeth Ho
7. Sairey Andrews
8. Brittany Schoendienst
9. Jessica Garboski
10. Jenny Cavazos
11. Shelby Perucci

Novice Class D
1. Kathryn Seiter
2. Sarah Lowater
3. Brittany Bush

Masters Over 35 Class A
1. Monica Morse
2. Joanna Recinos
3. Jennifer Puchon
4. Danielle Ogaz
5. Angelica Isaac Palma
6. Val Duncan

Masters Over 35 Class B
1. Nellie Covarrubias
2. Rebecca Ortega

Masters Over 40 Class A
1. Kim Schuck
2. Luly Nguyen
3. Gicela Frias
4. Karen Schartau
5. Katrina Alcantar
6. Jennifer Puchon
7. Angelica Isaac Palma

Masters Over 40 Class B
1. Eugenia Iermini
2. Vanessa Cordova

Masters Over 45
1. Eugenia Iermini
2. Karen Schartau
3. Samara Stewart

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Jonathan Ho
Class A
1. Cody Green
2. Bobby Romero
3. Christian Dubarr
4. Bryant Serrano
5. Juan Carlos Villanueva
6. Frank Mercui III
7. Robert Esparza

Class B
1. Julio Tellez
2. Jonathan Ibrahim
3. Juan House

Class C
1. Seth Morales
2. Abel Regalado

Class D
1. Raed Alnaser
2. Nickolas Beck
3. Stepan Ginzel
4. Anthony Burgess
5. Shawn Ellis
6. Guanyu Wang
7. Brian Kranz
8. Silvanir Bucheni Freitas

Class E
1. Jonathan Ho
2. Zach Fishauf
3. Charles Navarro
4. Hassan Haidar

Class F
1. Ronald Williams Jr.
2. Alexander Vai
3. Evan Fairweather
4. Michael McGarvey

Novice Class A
1. Bryant Serrano
2. Frank Mercui III
3. Ian Martinez
4. Steven Ramos
5. Robert Esparza
6. Esteban Landeros

Novice Class B
1. Stepan Ginzel
2. Julio Tellez
3. Vinicius Piffardini
4. Jonathan Ibrahim
5. Brian Kranz
6. Juan House

Novice Class C
1. Jonathan Ho
2. Guanyu Wang
3. Hassan Haidar

Teen
1. Esteban Landeros

Masters Over 35 Class A
1. Ryan Sims
2. Frank Mercui III
3. Sherif Mikhail

Masters Over 35 Class B
1. Charles Navarro

Masters Over 40
1. Stepan Ginzel
2. Sherif Mikhail
3. Pablo Chica

Masters Over 50
1. Mavrick Von Haug
2. Henry Andrade

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Darnell Richardson
Class A
1. Christian Dubarr
2. Seth Walters
3. Carlos Ramirez
4. Jalen Salas

Class B
1. Darnell Richardson
2. Omar Corona
4. Christopher Clay
5. Randy Burford
6. Devon McElmurry
6. Jesse Madrigal

Class C
1. Jonathon Kline
2. Minsoo Kim

Class D
1. Daniel Winners
2. Tom householter

Novice Class A
1. Omar Corona
2. Benjamin Law

Novice Class B
1. Brandon Manalo

Masters
1. Mavrick Von Haug
2. Jamal Hills