2019 NPC Ultimate Warriors Championships

NPC
Years: 2019 2018 2017

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Christopher Clark
Heavyweight
1. Brandon Wertz
2. George Byrd
3. Shadi Hassan
4. Steve Walsh
Sven Ross

Lightweight
1. Christopher Clark

Novice
1. Cris Briton
2. Adrian Hernandez

Masters Over 40
1. George Byrd
2. Mavrick Von Haug
3. Steve Walsh

FIGURE

Overall Winner
Elizabeth Ollivier
Class A
1. Vivian Solis
2. Emily Nelson
3. Brigid Ruiz

Class B
1. Elizabeth Ollivier
2. Yasmine Abdelghani

Class C
1. Kristine Heindl

Masters Over 40
1. Kristine Heindl

BIKINI

Overall Winner
Alissa Tonelli
Class A
1. Natalia Cheney
2. Andrea Brazao
3. Alexandra Nguyen
4. Nieves Soriano

Class B
1. Amanda Ludian
2. Dalila Gomez
3. Kristen Bogan

Class C
1. Aftann Taijeron
2. Marianna Cisneros
3. Brooke Youngo

Class D
1. Kaily Sanders
2. Amy Daneke
3. Sarah Cooper
4. Lauren Faller
5. Savanna Almaguer
6. Nevielle Arana
7. Ciara Black

Class F
1. Alissa Tonelli
2. Yi Rong
3. Margraita Yanzina
4. Melissa Ebling

Novice Class A
1. Rocio Juarez
2. Amanda Ludian
3. Natalia Cheney
4. Dalila Gomez

Novice Class B
1. Ekaterina Trusov
2. Nicole Sombrio
3. Kristen Bogan

Novice Class C
1. Kaily Sanders
2. Amy Daneke
3. Vanessa Stensby
4. Savanna Almaguer
5. Nevielle Arana
6. Ciara Black

Novice Class D
1. Yi Rong
2. Margraita Yanzina
3. Melissa Ebling
4. Andrea Delgado

Masters Over 35 Class A
1. Aftann Taijeron
2. Rocio Juarez
3. Natalia Cheney
4. Nieves Soriano

Masters Over 35 Class B
1. Julie Morton

Masters Over 40 Class A
1. Luly Nguyen
2. Ingrid Devinkayne

Masters Over 40 Class B
1. Lourdes Tesisteco
2. Deanna Lyle

Masters Over 45
1. Deanna Lyle
2. Viktoriya Sergiychuk
3. Stacy Fickett

Masters Over 50
1. Deanna Lyle
2. Melanie Potter

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Ronnie Jones
Class A
1. Ronnie Jones
2. Scott Wolf
3. Steven Phan
4. Gage Newill

Class B
1. Ricardo Arias
2. Michael Zapien

Class C
1. Cristian Voicu

Class D
1. Yaser Jabbar
2. Zackary Peters

Class E
1. Dario Garcia
2. Zach Fishauf
3. Wyatt Connolly

Class F
1. Jasraj Saran
2. Tony Treviranus
3. Gregory Corrales
4. Raymond Hanna
5. Yashar Rad

Novice Class A
1. Steven Phan
2. Gage Newill

Novice Class B
1. Ricardo Arias
2. Kevin Matua
3. Marco Angelo Lomibao
4. Cris Briton
5. Ishmill Lett

Novice Class C
1. Yaser Jabbar
2. Tony Treviranus
3. Ray Smith
4. Karlos Kemp

Teen
1. Joseph DiGuiseppe

Masters Over 35
1. Vysal Voeun

Masters Over 40
1. Ishmill Lett

Masters Over 45
1. Shane Rathmann

Masters Over 50
1. Mavrick Von Haug

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Christopher Clark
Class A
1. Christopher Clark
2. Jaren Wright
3. Kristian Mirabile
4. Alejandro Lopez

Class B
1. Riyad Hanna
2. Randy Burford

Class C
1. Marcello Diniz
2. George Byrd
3. Louis Uridel
4. James Fulton

Class D
1. Byron Frisch
2. John Newell

Novice
1. Randy Burford
2. John Newell
3. Anthony Nunez Cruz
4. Zach Wenger
5. Michael Cooper

Masters
1. Byron Frisch
2. Louis Uridel
3. Mavrick Von Haug

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Elizabeth Ollivier
2. Kristyn Payne