2019 NPC West Palm Beach Classic

NPC
Years: 2019 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Baxter Greene
Heavyweight
1. Matt Ryan 
2. Orick Nesbitt

Light Heavyweight
1. Amaury Fernandez
2. David Bogan
3. Aaron Mendez

Middleweight
1. Baxter Greene
2. Richard Efrece
3. Luis Lopez

Novice
1. Orick Nesbitt

Bantamweight
1. Dhon Gresola

Masters Over 35
1. Matt Ryan 

Masters Over 40
1. Baxter Greene
2. Richard Efrece
3. Yorgen Delgado
4. Matt Ryan 
5. Orick Nesbitt

Masters Over 50
1. Baxter Greene
2. Luis Lopez

Masters Over 60
1. Frank Ferry

Masters Over 70
1. Frank Ferry

FIGURE

Overall Winner
Victoria Anzalotti
Class A
1. Amanda Fanelli
2. Jasmine Abreu

Class B
1. Tiffany Persall

Class C
1. Carrie Rizza

Class D
1. Victoria Anzalotti
2. Crystal Foster
3. Cari Martinez
4. Stacey Goldfarb

Novice
1. Jasmine Abreu
2. Cari Martinez
3. Carrie Rizza

Masters Over 35
1. Amanda Fanelli
2. Cari Martinez

Masters Over 40
1. Carrie Rizza

Masters Over 50
1. P.J. Hendrickson
2. Stacey Goldfarb

BIKINI

Overall Winner
Susan Tazzi 
Class A
1. Brooke Masters
2. MaryBeth Lourcey

Class B
1. Antonietta Feroce
2. Isabel Lowry
3. Cristina Gonzalez

Class C
1. Jeannette Lindenbaum 

Class D
1. Ayanah Archer
2. Leandra Lopez Pecoretti
3. Danielle Menchen

Class E
1. Hanna Leon
2. Johanna Simone

Class F
1. Susan Tazzi 
2. Yvanne Joseph
3. Helena Ioannou
4. Annmarie McEwan

Novice Class A
1. Jeannette Lindenbaum 
2. Antonietta Feroce
3. Cristina Gonzalez
4. MaryBeth Lourcey

Novice Class B
1. Ayanah Archer
2. Danielle Menchen
3. Annmarie McEwan
4. Johanna Simone

Teen
1. Antonietta Feroce

True Novice
1. Alexis Taveras
2. Danielle Menchen
3. Ayanah Archer
4. Yvanne Joseph
5. Helena Ioannou
6. Annmarie McEwan
7. Brooke Masters
8. Johanna Simone

Masters Over 35
1. Jeannette Lindenbaum 
2. Ayanah Archer
3. Annmarie McEwan

Masters Over 40
1. Isabel Lowry
2. Helena Ioannou
3. Brooke Masters
4. Johanna Simone

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Deon Rogers
Class A
1. Dhon Gresola
2. Aron Brand

Class B
1. Douglas Bonner
2. Eric Grundhoefer

Class C
1. David Bogan
2. Ase Afariogun
3. Joseph Koff

Class D
1. Deon Rogers
2. James Leicht
3. Nemanja Rmus
4. Derrick Larsen
5. Tim Wilkins
6. Donald Orcutt
John Millay

Novice Class A
1. Antonio Gonzalez

Novice Class B
1. Eric Grundhoefer
2. John Millay

Novice Class C
1. Deon Rogers
2. James Leicht
3. Donald Orcutt
4. David Bogan

Teen
1. Ulysses Efrece
2. Noah Norwitch

Masters Over 35
1. Joseph Koff
2. Jeremy Jones
3. John Lawson
4. John Millay

Masters Over 40
1. Antonio Gonzalez
2. John Lawson
3. John Millay
4. Donald Orcutt

Masters Over 50
1. Ray Rodriguez
2. John Millay
3. James McIntyre 

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Anthony Gutierrez
Class A
Robert Hopper

Class B
1. Anthony Gutierrez
2. Amaury Fernandez

Class C
1. David Bogan
2. Rodrigo Floresta
3. Tim Wilkins
4. John Millay

Novice
1. John Millay

Masters Over 35
1. David Bogan

Masters Over 40
1. Anthony Gutierrez
2. Yorgen Delgado
Masters Over 50
1. Robert Hopper
2. Tim Wilkins

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Daphney Carter

Masters Over 40
1. Daphney Carter
2. P.J. Hendrickson