2019 Portugal Pro Qualifier

NPC
Years: 2019

MEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Sérgio Lima
2. Rob Reinaldo
3. Felipe Barrozo

Light Heavyweight
1. António Teixeira
2. Miguel Pinto Francisco
3. Bubacar Camará
4. Rogerio Barradas
5. Jorge Miguel Dias
6. Paulo Ricardo Martins
7. Mauro Silva
8. Fábio Mguel Duarte

Lightweight
1. Andrei Pogor
2. Jose Matos
3. Nuno Miguel Faria
4. Carlos Miguel Glória
5. Renato Seixeiro Silva

Novice
1. Leonel Alexandre Aguieiras
2. Romeu dosSantos Norte
3. Carlos Miguel Glória
4. Luis Prata
5. Rafael Alexandre Rodrigues
6. Bruno Miguel Vaz

Bantamweight
1. Arlindo José Gonçalves
2. João Pedro Carvalho
3. Tiago Martins
4. Pedro Manuel Costa

Masters
1. Edgar Bilhastre
2. João Pedro Marques
3. Sérgio Lousada Rodrigues
4. Nuno Figueira
5. Mário Jorge Dias

FIGURE



1. Katy Terruta Marques
2. Tânia Barrocas
3. Danni Terresa
4. Sara Castro Silva
5. Rita Sofia Gouveia
6. Susana Almeida

BIKINI

Class A
1. Ana Patrícia Silva
2. Adriana Raquel Silva
3. Andreia Filipa Robalo
4. Marisa Coutinho
5. Gabriela Maria Saraiva

Class B
1. Bárbara Pereira Torres
2. Liliana Oliveira
3. Luciana Vermelho Mendes
4. Susana Dias
5. Juliana Sousa
6. Bruna Sela Sousa

Class C
1. Sónia Azeitona
2. Adriana Raquel Teixeira
3. Patrícia Daniela Teixeira

Class D
1. CHEILA Baronet
2. Cátia Couto
3. Sol Brito
4. Denise Ramos Leles
5. Tatiana Pires Almeida

Novice
1. Adriana Raquel Teixeira
2. Sol Brito
3. Susana Dias
4. Patrícia Daniela Teixeira
5. Joana Gonçalves
6. Inês Raquel Carrilho
7. Sara Major
8. Sandrina Lourenço
9. Marta Joana Pinto
10. Ana Grou
11. Eunice Dias

MEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Fábio Roberto Silva
2. Carlos Manuel Branquinho
3. Filipe Sumares Teixeira
4. Filipe Martins
5. Herlander Abano Pinto
6. Sérgio Lousada Rodrigues

Class B
1. Fabio Mendes Rodrigues
2. André Filipe Cambim
3. Hugo Filipe Santos
4. Bruno Miguel Antunes
5. Carlos José Ramos

Class C
1. Francisco Soares
2. Bruno Castro
3. Danilo Santos Borges
4. Tiago Correia Santos
5. Bony Cassama
6. Diogo Filipe Godinho
7. Abel Vieira
8. Nuno Filipe Mateus

Class D
1. Marlon Rodrigues
2. Jorge Filipe Teixeira
3. Fabrício Queiroz Florindo
4. Luis Pereira
5. Ruben daCruz Mendes
6. João Miguel Sousa
7. Leonel António Rozeno
8. Jorge Valter Tavares
9. Yuriy Shyyan

Class E
1. Pedro Filipe Lima
2. Ruben Marques
3. Marcelo António Vieira

Junior
1. Jorge Filipe Teixeira
2. Alexandre Santos Tinoco
3. Guilherme Gonçalo Silveira
4. André Filipe Viana
5. Miguel Teixeira

Novice
1. Tiago Correia Santos
2. Abel Vieira
3. Luis Pereira
4. Ricardo Miguel Veigas
5. Ruben daCruz Mendes
6. Tiago André Lourenço
7. Alexandre Santos Tinoco
8. Filipe Alves Pereira
9. Sanduça Gomes
10. Orlando Carvalho
11. André Filipe Dias
12. Guilherme Maria Miguel
13. Bruno Mota
14. Murício Sousa Fernandes
15. Bruno Miguel Antunes
16. Carlos Miguel Silva
17. Tiago Daniel Gouveia
18. Pedro Alexandre Monteiro

Masters
1. Ricardo Miguel Veigas
2. Ricardo Filipe Nascimento
3. Yuriy Shyyan
4. Davide Costa

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Class A
1. Tiago Francisco Sousa
2. Andrei Pogor
3. Rogerio Barradas
4. Wilson da Silva
5. Leonel Avieiras
6. Ricardo Manuel Claudino
7. Jose Matos
8. João Pedro Carvalho

Class B
1. Heliodoro Neves
2. Rafael Valente deMorais
3. Felipe Barrozo
4. Renato Seixeiro Silva

FITNESS



1. Vanessa Salvador

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Isabel Baião