2020 NPC Ace of Stage Championships

NPC
Years: 2020 2019

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Robert Cano
Men's Overall Comparisons
Super Heavyweight
1. Ka'Shae Holliday

Heavyweight
1. Robert Cano
2. Tom DuPont
3. Joshua Adam Munoz

Light Heavyweight
1. Ignacio Iggy lujan
2. Joseph Rundle
3. Shawn Bedward

Middleweight
1. Devin Hardwick
2. Rocky Guillen

Lightweight
1. Rodolfo Chavez

Wheelchair
1. Adalberto Topete

Masters Over 40
1. Ignacio Iggy lujan

FIGURE

Overall Winner
Annie Henry
Figure Overall Comparisons

Class A
1. Aimee Bodily
2. Erin Cheatwood

Class B
1. chelsea hutton
2. Gina Crum
3. Stacey Solano

Class D
1. Annie Henry
2. Rachel Camacho

Masters Over 35
1. Annie Henry
2. Stacey Solano
3. Aimee Bodily

Masters Over 45
1. Gina Crum
2. Nina Jones

BIKINI

Overall Winner
Evelyn Zavala


Bikini Overall Comparisons
Class A
1. Samantaha Castro
2. Jenifer Viseur
3. Mariela Faith
4. Ekaterina Aleshina
5. Gina Del Rosario
6. Winnie Shao
7. Shaniece Fanning
8. Sheena Galariada

Class B
1. Shayla Wagner
2. Richelle Modolo
3. Irma Rowland
4. Sarah Melton
5. Betheny Conaway
6. Crystal Lone

Class C
1. Khushi Bhatt
2. Krista Davis
3. Callie Guerra
4. Celeste Rains-Turk
5. Kim Javis

Class D
1. Evelyn Zavala
2. Simone Knight
3. Audrey Deyon
4. Roxann Olesen
5. Jill Pavlak

Class E
1. Hilary Nealon
2. Silvia Mijares Landin
3. Hasina Rhine
4. Anna Magurany
5. Hayley Chhay

Class F
1. Niema Boykin
3. Shawna Pixley
4. Lyndsay Munro
5. Jessica Guidry
6. Danielle Mcdonald
7. Michelle Chadwick
Paige Nutt

Novice Class A
1. Mariela Faith
2. Crystal Lone
3. Ekaterina Aleshina
4. Callie Guerra
5. Winnie Shao
6. Shaniece Fanning
7. Sheena Galariada
8. Courtney Booth

Novice Class B
1. Jill Pavlak
2. Sharon Mccrimon

Novice Class C
1. Niema Boykin
2. Hilary Nealon
3. Danielle Mcdonald
4. Hayley Chhay

True Novice
1. Shayla Wagner
2. Audrey Deyon
3. Crystal Lone
4. Callie Guerra
5. Paige Yenke
6. Nubia Rodriguez
7. Paige Nowag

Masters Over 35 Class A
1. Mariela Faith
2. Sarah Melton
3. Nicole Dokie
4. Krista Davis
5. Betheny Conaway
6. Crystal Lone
7. Winnie Shao
8. Sheena Galariada

Masters Over 35 Class B
1. Paige Nutt
2. Shawna Pixley
3. Roxann Olesen
4. Lyndsay Munro
5. Michelle Chadwick
6. Hilary Nealon
7. Jill Pavlak
8. Hasina Rhine
9. Carisse Mak
10. Sharon Mccrimon

Masters Over 45
1. Nicole Dokie
2. Michelle Chadwick
3. Gina Del Rosario
4. Sharon Mccrimon
5. Jessica Kerby-Terry

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Darren Arnold
Men's Physique Overall Comparisons

Class A
1. Byron Ross
2. Micheal Collins
3. Jeff Divine

Class B
1. Corey Hibbert
2. Wade Kuehl

Class C
1. Kevin Jarvis

Class D
1. Darren Arnold
2. Anthony Otto
3. Nathaniel Soria
4. Zach Fishauf
5. Kasey Camacho
6. Xavier Counce
7. Michal Furmanczyk

Class E
1. Noah Defraties

Novice Class A
1. Dominic Villas

Novice Class B
1. Kasey Camacho
2. Jesus Mireles
3. Mckay Bodily
4. Kevin Jarvis

Novice Class C
1. Michal Furmanczyk

True Novice
1. Nathaniel Soria
2. Jesus Mireles

Masters Over 35
1. Byron Ross
2. Warren Busch
3. Michal Furmanczyk
4. Mckay Bodily

Masters Over 45
1. Jeff Divine

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Byron Ross
Men's Classic Physique Overall Comparisons
Men's Classic Physique Awards

Class A
1. Byron Ross
2. Tyler Stuchell
3. Oscar Hernandez

Class B
1. Shawn Bedward
2. Josh Bingham

True Novice
1. Shawn Bedward

Masters Over 35
1. Byron Ross
2. Joseph Rundle

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Dawn Borjas

WELLNESS

Overall Winner
Carol Cantarero
Wellness Awards

Class A
1. Breann Goins
2. Courtney Booth

Class B
1. Kim Javis

Class C
1. Carol Cantarero
2. Paige Yenke

Class D
1. Tammy Sievers
2. Amanda Jones
3. Paige Nowag

Masters Over 35
1. Breann Goins
2. Tammy Sievers
3. Amanda Jones

Masters Over 45
1. Tammy Sievers