2020 NPC Brew City Championships

NPC
Years: 2020 2019 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Trever Burch
Super Heavyweight
1. Mark Kavinsky
2. David Small

Light Heavyweight
1. Trever Burch
2. Joseph Shugarman
3. Alfredo Mata

Middleweight
1. Jacob Schopp
2. Dan Byers

Novice
1. Joseph Shugarman

True Novice
1. Joseph Shugarman

Masters Over 35
1. Mark Kavinsky
2. Dan Byers

Masters Over 50
1. Brian Sufak
2. David Small

FIGURE

Overall Winner
Michelle Castro
Class A
1. Heather Thomas
2. Amy Delgado
3. Ashlee Morelli
4. Mary Stample
5. Holly Campbell

Class B
1. Megan Juedes
2. Jacqueline Gilvydis
3. Paige Steffens
4. Erica Paustian
5. Kay Liebel

Class C
1. Michelle Castro
2. Cassondra Hidey
3. Laura Ciaccio
4. Jessie Makosky
5. Sarah Johnson

Novice
1. Megan Juedes
2. Jacqueline Gilvydis
3. Jessie Makosky
4. Kay Liebel
5. Sarah Johnson

True Novice
1. Heather Thomas
2. Erica Paustian
3. Mary Stample

Masters Over 35
1. Michelle Castro
2. Amy Delgado
3. Jacqueline Gilvydis
4. Laura Ciaccio
5. Sarah Johnson

Masters Over 40
1. Heather Thomas
2. Cassondra Hidey
3. Jacqueline Gilvydis
4. Jessie Makosky
5. Kay Liebel
6. Sarah Johnson
7. Holly Campbell

BIKINI

Overall Winner
Kaitlyn Ray
Class A
1. Sarah Schaefer
2. Ann Hanna

Class B
1. Jennifer Clausing
2. Jacque VorwaldJacque Vorwald

Class C
1. Melissa Conley

Class D
1. Kaitlyn Ray
2. Jacqueline Duke
3. Meredith Ketzler
4. Hannah Asanah
5. Abigail Segovia
6. Rylee Klocow
7. Breanna Beatty
8. Kristine Oslund
9. Kimberly DeSimone

Novice Class A
1. Sarah Schaefer
2. Maria Durham

Novice Class B
1. Kaitlyn Ray
2. Hannah Asanah
3. Abigail Segovia
4. Rylee Klocow
5. Kristine Oslund
6. Kimberly DeSimone

True Novice
1. Jacqueline Duke
2. Meredith Ketzler
3. Sarah Schaefer
4. Hannah Asanah
5. Abigail Segovia
6. Breanna Beatty
7. Ashley Johnson
8. Ann Hanna
9. Kristine Oslund
10. Kimberly DeSimone

Masters Over 35
1. Maria Durham
2. Jacqueline Duke
3. Jacque VorwaldJacque Vorwald
4. Melissa Conley
5. Ashley Johnson

Masters Over 40
1. Jacque VorwaldJacque Vorwald

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Ben Duke
Class A
1. Derek Fruetel
2. Jason Lovros

Class B
1. Zion LaRue
2. Joe Perry
3. Chris Lu
4. Benjamine McVey
5. Kyle Melichar

Class C
1. Ben Duke
2. Darius Rowen
3. Marcus Rose
4. Aaron Chitwood
5. Austin Weber
6. Carson Laffin
7. Amir Dajani
8. Aleksander Topic
9. AJ Rozanske

Novice
1. Marcus Rose
2. Carson Laffin
3. Derek Fruetel
4. Benjamine McVey
5. Kyle Melichar

Teen
1. AJ Rozanske

True Novice
1. Austin Weber
2. Amir Dajani
3. Derek Fruetel
4. Benjamine McVey
5. AJ Rozanske
6. Kyle Melichar

Masters Over 35
1. Ben Duke
2. Joe Perry
3. Chris Lu

Masters Over 40
1. Ben Duke
2. Jason Lovros
3. Joe Perry
4. Joe Vrydaghs

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Brad Killion
Class A
1. Marcus Crump

Class B
1. Joseph Stasio
2. Joseph Shugarman
3. Jacob Schopp
4. Zion LaRue
5. Dan Byers

Class C
1. Brad Killion
2. Timothy Kilow
3. Joe Vrydaghs
4. Jacob Martin

Novice
1. Brad Killion
2. Joseph Shugarman

True Novice
1. Joseph Shugarman
2. Jacob Schopp
3. Marcus Crump
4. Jacob Martin
5. Terry Tackes

Masters Over 35
1. Mark Kavinsky
2. Dan Byers

WOMEN'S PHYSIQUE

Open
1. Amy Delgado

Masters Over 35
1. Amy Delgado

WELLNESS

Class A
1. Ashley Waalen

True Novice
1. Ashley Waalen