2020 NPC Denver Open

NPC
Years: 2020 2019 2018 2015

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Frank Barraza
Heavyweight
1. Zachary Carafa
2. Daniel Weirich

Lightweight
1. Frank Barraza

Novice
1. Frank Barraza
2. Daniel Weirich

Masters Over 40
1. Bill Hicks

FIGURE

Class A
1. Sierra Jones

Novice Class A
1. Sierra Jones
2. Regina Wending

Masters Over 40
1. Regina Wending
2. Regina Wending

BIKINI

Overall Winner
Halie Alves
Class A
1. Kristy Chacon

Class B
1. Rachel Jacoby
2. Crystal Mdouari
3. Megan Meyer

Class C
1. Halie Alves

Class D
1. Elisha Murray
2. Vassilia Young

Class E
1. Mandy Pervanic
2. Allison Wright
3. Nadia Solsbery
4. Andrea Cervantes
5. Aleisha McLennan

Class F
1. Adrian Wegeng-Frank
2. Bridgette Miller

Novice Class A
1. Crystal Mdouari
2. Megan Meyer
3. Kristy Chacon

Novice Class B
1. Rachel Jacoby

Novice Class C
1. Elisha Murray
2. Rhonda Marinez

Novice Class D
1. Adrian Wegeng-Frank
2. Andrea Cervantes
3. Serina Lane
4. Becky Harsh
5. Bridgette Miller
6. Aleisha McLennan

True Novice Class A
1. Rachel Jacoby
2. Elisha Murray
3. Megan Meyer
4. Brittany Kelley

True Novice Class B
1. Mandy Pervanic
2. Allison Wright
3. Bridgette Miller
4. Becky Harsh
5. Aleisha McLennan
6. Rhonda Marinez

Masters Over 35
1. Adrian Wegeng-Frank
2. Aleisha McLennan

Masters Over 40
1. Crystal Mdouari
2. Serina Lane
3. Rhonda Marinez

Masters Over 45
1. Vassilia Young
2. Becky Harsh

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Chris Matthews
Class A
1. Imo Udoudo
2. Yonny Ramirez
3. Brent Sapegin
4. Damien Tucker

Class B
1. Zach Jones
2. Tyler Mangel

Class C
1. Josiah Brannon
2. June Kwon

Class D
1. Chris Matthews
2. Nathaniel Wilson
3. Nathan Sauer
4. Mike Goodwin
5. Brandon Golon

Novice Class A
1. Yonny Ramirez
2. Damien Tucker
3. Brent Sapegin

Novice Class B
1. Tyler Mangel

Novice Class C
1. Nathan Sauer
2. Mike Goodwin
3. Josiah Brannon
4. Brandon Golon

True Novice
1. Zach Jones
2. Josiah Brannon
3. Tyler Mangel
4. Brent Sapegin
5. Damien Tucker
6. Brandon Golon
7. Jesse Lichtenwalter

Masters Over 35
1. Zach Jones
2. Adam Harris

Masters Over 40
1. June Kwon

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Paul Montoya
Class A
1. Paul Montoya

Class C
1. Nathaniel Wilson
2. Alan Hegarty
3. David Mikkelsen
4. Gregory McCord
5. Scott Miller
6. Jonathan O’Brien
7. Daniel Weirich
8. Matthew Koucky

Novice Class A
1. David Mikkelsen

Novice Class B
1. Alan Hegarty
2. Jonathan O’Brien
3. Ahmed Elgohary

True Novice
1. Alan Hegarty
2. David Mikkelsen
3. Jonathan O’Brien
4. Matthew Koucky
5. Daniel Weirich

Masters Over 35
1. David Mikkelsen
2. Gregory McCord

Masters Over 45
1. Bill Hicks
2. Scott Miller

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Alexandra Burt

WELLNESS

Overall Winner
Brittney Rene
Class A
1. Nikki Giacara

Class B
1. Brittney Rene