2020 NPC Duel Of Champions

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Nick Langer
Super Heavyweight
1. Chad Price

Heavyweight
1. Nick Langer
2. Bj Drew
3. Cipriou Groso
4. Danny Hargest

Light Heavyweight
1. Elijah Broadus
2. Tim Reys
3. Trevor Wilson
4. Stephen Koneval
5. Dan Byers
6. Tim Nassen

Middleweight
1. Joshua Peterson

Novice Heavyweight
1. Danry Hargest

Novice Light Heavyweight
1. Elijah Broadus
2. Trevor Wilson

Novice Lightweight
1. Matthew Syphokham

Novice Masters Over 40
1. Chad Price

Novice Masters Over 50
1. Steve Duckworth

Novice Super Heavyweight
1. Chad Price

True Novice Heavyweight
1. Trevor Wilson
2. Steve Duckworth

True Novice Masters Over 40
1. Chad Price

True Novice Masters Over 50
1. Steve Duckworth

True Novice Super Heavyweight
1. Chad Price

Masters Over 35
1. Bj Drew
2. Cipriou Groso

Masters Over 40
1. Chad Price
2. Dan Byers

Masters Over 50
1. Tim Reys
2. Tim Nassen
3. Steve Duckworth

FIGURE

Overall Winner
Ria Papageorgiou
Class A
1. Mollie Thomas

Class B
1. Ria Papageorgiou
2. Michelle Schrock

Novice
1. Danielle Davis

True Novice
1. Kristie Nichols

Masters Over 40
1. Ria Papageorgiou

Masters Over 50
1. Linda Kilhoffer
2. Mollie Thomas

Masters Over 60
1. Linda Kilhoffer

BIKINI

Overall Winner
Debonie Lewis
Class A
1. Jennifer Bear

Class B
1. Morgan Brown

Class C
1. Alexis Zinkovitch-Helv
2. Christina Pisciotto
3. Terri Lean
4. Kristy Imsamde
5. Amanda Berreau
6. Kelsey Rutzen
7. Jonalyn Shiplett
8. Rachel Mikel
9. Tiffany Mohs
10. Ashley Berg
11. Phyllis Madeira
12. Dayla Mamot-Sack

Class D
1. Felicia Hughes
2. Ariel Weyers
3. Ashley Duncan
4. Amber Remick

Class E
1. Debonie Lewis
2. Shannon Kane
3. Isabella Baker
4. D. Carbouugh
5. Samantha Lozos
6. Maryanne Matzen

Class F
1. Carly Lamberts
2. Crystal May
3. Andi Jones
4. Lacey Eaton

Novice Class A
1. Jennifer Bear

Novice Class B
1. Morgan Brown

Novice Class C
1. Amanda Berreau
2. Kelsey Rutzen
3. Ashley Berg

Novice Class D
1. Amber Remick
2. Ariel Weyers
3. Ashley Duncan

Novice Class E
1. Samantha Lozos
2. Maryanne Matzen

Novice Class F
1. Crystal May
2. Julie Noone
3. Lacey Eaton

Novice Masters Over 35
1. Drew Carbaugh
2. Laura Menninger
3. Haylan Thurman
4. Elizabeth Hart
5. Julie Noone
6. Jane Cavanaugh
7. Lacey Eaton

Novice Masters Over 40
1. Julie Noone
2. Dayla Mamot-Sack
3. Phyllis Madeira
4. Deanna Berens

Novice Masters Over 50
1. Jennifer Bear

True Novice Class B
1. Morgan Brown

True Novice Class C
1. Amanda Berreau
2. Kelsey Rutzen
3. Ashley Berg
4. Phyllis Madeira

True Novice Class D
1. Felicia Hughes
2. Haylan Thurman

True Novice Class E
1. Isabella Baker
2. Maryanne Matzen

True Novice Class F
1. Crystal May

True Novice Masters Over 35
1. Laura Menninger
2. Haylan Thurman
3. Tiffany Mohs
4. Christina Curran

True Novice Masters Over 40
1. Phyllis Madeira

Masters Over 35
1. Terri Lean
2. Drew Carbaugh
3. Laura Menninger
4. Haylan Thurman
5. Julie Noone
6. Tiffany Mohs
7. Elizabeth Hart
8. Lacey Eaton
9. Christina Curran
10. Jane Cavanaugh

Masters Over 40
1. Rachel Mikel
2. Julie Noone
3. Deanna Berens
4. Dayla Mamot-Sack
5. Phyllis Madeira

Masters Over 50
1. Jennifer Bear

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Stephen Koneval
Class B
1. Darryl Eleccion
2. Joe Laxton
3. Bradley Hatfield
4. Joshua Pewter

Class C
1. Stephen Koneval
2. Danry Hargest
3. Carver Gage

Novice Class A
1. Matthew Syphokham

Novice Class B
1. Bill Kummer
Joshua Peterson

Novice Class C
1. Danry Hargest
2. Carver Gage
3. Berkley Sandquist
4. Cedric Relford

Teen
1. Carver Gage
2. Cedric Relford

True Novice Class B
1. Darryl Eleccion

True Novice Class C
1. Mitchell Lange
2. Berkley Sandquist
3. Cedric Relford
4. Alexander Webster
5. Genesis Sy
Danry Hargest
Dean Mamach

True Novice Masters Over 35
1. Jacob Hausman

True Novice Masters Over 40
1. Dean Mamach

True Novice Masters Over 50
1. David Kroeger

Masters Over 40
1. Joe Laxton
2. Jim Dunard

Masters Over 50
1. Jim Dunard
2. David Kroeger
3. Bill Kummer

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Class A
1. Edgar Marino
2. Liam Kraus
3. Brandon Bramblett

Class B
1. Nash Beaudin
2. Jordan Jeffery
3. Hunter Kennedy
4. Gabriel Pearson
5. Dan Byers
6. Ryan Davis

Class C
1. Ciprian Grosu
2. Stephen Koneval
3. Tiger Faulkner
4. Danry Hargest
5. Francis Vigan
Lelland Ducksworth

Novice Class B
1. Nash Beaudin

Novice Class C
1. Tiger Faulkner
2. Danry Hargest

True Novice Class A
1. Mark Popejoy

True Novice Class C
1. Francis Vigan

True Novice Masters Over 50
1. Mark Popejoy

Masters Over 35
1. Ciprian Grosu

Masters Over 40
1. Dan Byers

WOMEN'S BODYBUILDING

Novice Heavyweight
1. Rebecca Duckworth

True Novice Heavyweight
1. Rebecca Duckworth

True Novice Masters
1. Rebecca Duckworth

Masters Novice
1. Rebecca Duckworth

Masters Over 50
1. Rebecca Duckworth

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Paige Miller

Novice
1. Winsome White
2. Paige Miller

Masters Novice
1. Winsome White

Masters Over 35
1. Winsome White

WELLNESS

Class A
1. Valentine Grosu
2. Audrey Anderson

Novice Class A
1. Valentina Grosu
2. Audrey Anderson

True Novice Class A
1. Valentina Grosu
2. Audrey Anderson