2020 NPC Georgia State Championships

NPC
Years: 2020

MEN'S BODYBUILDING

Georgia State Heavyweight
1. Roderick Johnson
2. Brady Dwyer

Georgia State Light Heavyweight
1. Kris Hayles
2. Loren Fuller
3. Lynn Walker

Georgia State Lightweight
1. Rick Watkins

Georgia State Masters Over 35
1. Roderick Johnson
2. Loren Fuller

Georgia State Masters Over 50
1. Lynn Walker

Georgia State Masters Over 60
1. Lynn Walker

Georgia State Middleweight
1. Noah Vasquez
2. Jacob Heard

Georgia State Novice
1. Jacob Heard

Georgia State Super Heavyweight
1. Wesley Barber
2. James Searcy

Georgia State Teen
1. Ben Blasczyk

Light Heavyweight
1. Douglas Connor
2. Kris Hayles

Middleweight
1. Ronald Cina

Masters Over 35
1. James Aldmon

Masters Over 50
1. James Aldmon

Masters Over 60
1. Rick Watkins

FIGURE

Georgia State Class A
1. Brittany Wadsworth

Georgia State Class B
1. Kayla Lojas

Georgia State Class C
1. Britnie Franklin

Georgia State Novice Class B
1. Tatiana Batista

Georgia State Novice Class C
1. Britnie Franklin

Open
1. Kayla Lojas
2. Chelsee Dennis
3. Tatiana Batista

BIKINI

Class A
1. Alexa Petriella

Class C
1. Natalie Perkins

Georgia State Class A
1. Caitlin Murray

Georgia State Class B
1. Shaila Azad
2. Sadietou Carathimas
3. Koesha Cook
4. Patty Rea

Georgia State Class C
1. Jaquia Jenkins
2. Grace Foster
3. Beth Redmond
4. Kylie O'Laughlin

Georgia State Class D
1. Blaire Whitcomb
2. Kasey Gartner

Georgia State Masters Over 35
1. Kasey Gartner
2. Patty Rea
3. Eva Miller

Georgia State Masters Over 50
1. Beth Redmond

Georgia State Novice Class A
1. Caitlin Murray
2. Victoria Ratliff

Georgia State Novice Class B
Koesha Cook
Sadietou Carathimas

Georgia State Novice Class C
1. Jaquia Jenkins
2. Kylie O'Laughlin

Georgia State Novice Class D
1. Blaire Whitcomb

Novice Class A
1. Alexa Petriella

Masters Over 35
1. Natalie Perkins

MEN'S PHYSIQUE

Georgia State Class A
1. Travis Fondrk
2. Brendan Fitpatrick
3. Josh Howard

Georgia State Class B
1. Cary Tran
2. Tyron Smith

Georgia State Class C
1. Ben Edwards

Georgia State Class D
1. Brian Atsu
2. Mitchell Free
3. Jose Garcia

Georgia State Class F
1. Adrian Brown
2. Michael Ward
3. Scott Digby

Georgia State Masters Over 35
1. Mitchell Free
2. Ben Edwards
3. Scott Digby
4. Travis Fondrk

Georgia State Masters Over 50
1. Michael Ward
2. Thomas Wohlbach

Georgia State Novice Class A
1. Brendan Fitpatrick

Georgia State Novice Class B
1. Travis Fondrk

Georgia State Novice Class C
1. Brian Atsu
2. Jesse Davis
3. Trent Schadler

Georgia State Novice Class D
1. Scott Digby
2. Alex White

Georgia State Teen
1. Joseph Felix
2. Enoch Edusei

Novice Class C
1. Mike Huffman

Novice Class D
1. Rob Berry

Open
1. James Johnson
2. Rob Berry
3. Adrian Brown
4. Darryl Eubanks
5. Mike Huffman

Masters Over 35
1. James Johnson
2. Mike Huffman

Masters Over 50
1. James Aldmon
2. James Johnson

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Class B
1. Nate Knierim
2. Phillip Stone

Georgia State Class A
1. Abraham Kim
2. Noah Vasquez

Georgia State Class B
1. Brian Atsu
2. Loren Fuller

Georgia State Class C
1. Mitchell Free

Georgia State Class D
1. Daniel Milenkovic

WOMEN'S PHYSIQUE

Georgia State
1. Keleen Miskin

Georgia State Masters Over 50
1. Keleen Miskin

WELLNESS

Georgia State Class B
1. Taylor Parrish
2. Fernanda Vicenca

Georgia State Class C
1. Nicole Spizzirri

Georgia State Class D
1. Darlene Leon