2020 NPC Natural Indianapolis Championships

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Seth Baker
Middleweight
1. Seth Baker

Lightweight
1. Matt Serd

Novice
1. Zachary Sasser

Masters Over 50
1. Matt Serd

FIGURE

Overall Winner
Elizabeth Vincent
Class A
1. Elizabeth Vincent
2. Kathie Lawyer
3. Stefanie Scott

Class B
1. Francia Cedano
2. Hannah Ball
3. Danielle Richardson
4. Stacy Kurucz
5. Ashley Schilleman

Novice
1. Elizabeth Vincent
2. Francia Cedano
3. Danielle Richardson
4. Kathie Lawyer
5. Stefanie Scott
6. Jamie Blackburn
7. Enriqueta Cuahutle Villalba
8. Ashley Schilleman

Masters Over 35
1. Adela Diaz
2. Danielle Richardson
3. Stefanie Scott

Masters Over 40
1. Anita Mack
2. Stefanie Scott
3. Stacy Kurucz

Masters Over 50
1. Kathie Lawyer
2. Anita Mack
3. Yollie Olivares
4. Enriqueta Cuahutle Villalba

BIKINI

Overall Winner
Ashley Downes
Class A
1. Ashley Downes
2. Samantha Foley
3. Melissa Clark
4. Hannah Massey
5. Keri Lahrman
6. Taylor Mccarthy
7. Callyn Hahn
8. Arielle Atar
9. Claire Chamberlain
10. Kinsley Duncan
11. Stefanie Scott

Class B
1. Amelia Smith
2. Laura Jane Clark
3. Monica Ciarniello
4. Brittany Powell
5. Divina Gurrola
6. Cindy Chan
7. Johnette Cruz
8. Taylor High
9. Laura Carter
10. Hannah Mckinney

Junior
1. Kinsley Duncan

Novice Class A
1. Hannah Massey
2. Keri Lahrman
3. Taylor Mccarthy
4. Kinsley Duncan
5. Claire Chamberlain
6. Stefanie Scott

Novice Class B
1. Amelia Smith
2. Monica Ciarniello
3. Brittany Powell
4. Johnette Cruz
5. Cindy Chan
6. Taylor High
7. Alisha Miller
8. Jennifer Haynes
9. Laura Carter

Masters Over 35
1. Ashley Downes
2. Melissa Clark
3. Brittany Powell
4. Johnette Cruz
5. Stefanie Scott
6. Laura Carter

Masters Over 40
1. Laura Jane Clark
2. Melissa Clark
3. Claire Chamberlain
4. Alisha Miller
5. Stefanie Scott
6. Laura Carter

Masters Over 50
1. Yollie Olivares
2. Laura Carter

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Josh Randolph
Class A
1. Stan Kaczmar
2. Gage Jacobs
3. Bruce Waters

Class B
1. Josh Randolph
2. Scott May
3. Wesley Poulson
4. Benjamin Ellis
5. Tony Jackson
6. Benjamin Porter
7. Jeff Hartzell
8. Christopher Dearnley
9. Brian Ellis
10. Miracle Diala
11. Mike Wynn
12. Chad Wright
13. Cody Mundy
14. Delante Fleshman
15. Anthony Plucinski
16. Donta Cayson
16. Ethan Keen
16. Javonne Lafontaine

Junior
1. Stan Kaczmar
2. Kaleb Clayton
3. Hunter Thornton

Novice Class A
1. Stan Kaczmar
2. Kaleb Clayton

Novice Class B
1. Scott May
2. Tony Jackson
3. Benjamin Porter
4. Jeff Hartzell
5. Christopher Dearnley
6. Mike Wynn
7. Miracle Diala
8. Cody Mundy
9. Chad Wright
10. Delante Fleshman
11. Javonne Lafontaine
12. Ethan Keen
13. Donta Cayson
14. Hunter Thornton

Masters Over 35
1. Scott May
2. Benjamin Porter
3. Chad Wright
4. Mike Hunter

Masters Over 40
1. Jeff Hartzell
2. Chad Wright
3. Mike Hunter
4. Donta Cayson

Masters Over 50
1. Mike Hunter

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Seth Baker
Class A
1. Matthew Hughes

Class B
1. Seth Baker
2. Benjamin Porter
3. Nicholas Piraino
4. Chase Allen

Novice
1. Benjamin Porter
2. Matthew Huges
3. Kaleb Clayton
4. Fernando Giovanni Gonzalez
5. Nicholas Hitt
6. Calvin Fosberg

Masters Over 35
1. Benjamin Porter
2. Nicholas Hitt

Masters Over 40
1. Fernando Giovanni Gonzalez

Masters Over 50
1. Matt Serd

FITNESS



1. Ashley Downes

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Alicia Fritschi
Class A
1. Alicia Fritschi
2. Stefanie Scott
3. Tracy Scott

Class B
1. Hannah Ball

Novice
1. Stefanie Scott

Masters Over 35
1. Stefanie Scott
2. Tracy Scott

WELLNESS

Overall Winner
Elizabeth Vincent
Class A
1. Ayesha Forte

Class B
1. Elizabeth Vincent
2. Amelia Smith
3. Laura Jane Clark

Novice
1. Elizabeth Vincent
2. Amelia Smith
3. Jennifer Haynes
4. Ayesha Forte

Masters 35
1. Yollie Olivares
2. Ayesha Forte