2020 NPC Salt Lake City Championships

NPC
Years: 2020

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Zachery Atkin
Heavyweight
1. Zachery Atkin

Light Heavyweight
1. Dallen Fisher
2. Ray King
3. Noah Thiel

Middleweight
1. Treavor Hawkins
2. Cameron Brown
3. Jason Gurr
4. Alejandro Pineda

Novice
1. Dallen Fisher

Teen
1. Max Salter

Masters Over 35
1. Ray King
2. Jason Gurr

Masters Over 45
1. Keith Ivy

FIGURE

Overall Winner
Sjanna Vosdoganis
Class A
1. Sjanna Vosdoganis
2. Kehlie Gomez
3. Blanca Brenchley
4. Roslyn Jessop

Class B
1. Jessica Harrington
2. Fallon Martinez
3. Cassandra Beecher
4. Amy Fetherston
5. Brooke Foster

Novice
1. Cassandra Beecher
2. Brooke Foster
3. Kehlie Gomez
4. Blanca Brenchley

True Novice
1. Roslyn Jessop

Masters Over 35
1. Sjanna Vosdoganis
2. Amy Fetherston
3. Kehlie Gomez
4. Roslyn Jessop

Masters Over 45
1. Amy Fetherston
2. Carolyn Flitton

BIKINI

Overall Winner
Maeghan Egli
Class A
1. Vanessa Luna
2. Jocelyn Lauck
3. Janae Williams
4. Gladys Galaviz
5. Selena Souza

Class B
1. Maeghan Egli
2. Tiffany Chesnos
3. Jessie Stern
4. Amanda Brady

Class C
1. Chelsea Mauro
2. Mikaela Newman
3. Alie Annino
4. Danielle Swopes
5. Whitney Barlocker

Class D
1. jackie cheney
2. Tracey Allen
3. Olya Jakubowski
4. Rylee Klocow

Novice Class A
1. Janae Williams
2. Tiffany Chesnos
3. Gladys Galaviz
4. Amanda Brady

Novice Class B
1. Mikaela Newman
2. Alie Annino
3. Olya Jakubowski
4. Rylee Klocow

True Novice
1. Mikaela Newman
2. Tiffany Chesnos
3. Janae Williams
4. Whitney Barlocker
5. Jessie Stern
6. Gladys Galaviz

Masters Over 35
1. Chelsea Mauro
2. Jocelyn Lauck
3. Janae Williams
4. Jessie Stern
5. Amanda Brady

Masters Over 40
1. Janae Williams
2. Jocelyn Lauck
3. Tiffany Chesnos

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Erik Haws
Class A
1. Erik Haws
2. Brett Anthon

Class B
1. Alan Lauck
2. Isaiah Whittaker
3. Youngjoo Lee
4. Rob Price

Class C
1. Endi Zalic
2. Tim Lannaghan
3. Russ Wheelwright
4. Kenan Masic
5. Josh Kaufmann

Novice
1. Endi Zalic
2. Russ Wheelwright
3. Kenan Masic
4. Brett Anthon
5. Alan Ortiz
6. Rob Price

True Novice
1. Tim Lannaghan
2. Kenan Masic
3. Russ Wheelwright
4. Josh Kaufmann
5. Brett Anthon
6. Alan Ortiz
7. Carson Hoskins
8. Rob Price
9. Cam Crockett

Masters Over 35
1. Alan Lauck
2. Russ Wheelwright
3. Rob Price

Masters Over 45
1. Tim Lannaghan
2. Brett Anthon

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Tony Cobos
Class A
1. David LaMartina
2. Paydon Newman
3. Adam Harris

Class B
1. Dallen Fisher
2. Youngjoo Lee
3. Marc Arner
4. Jason Gurr

Class C
1. Tony Cobos
2. David Hawkins
3. Daeton Taylor

Novice
1. Cameron Brown
2. Dallen Fisher
3. Paydon Newman
4. Adam Harris
5. Daeton Taylor

True Novice
1. David Hawkins
2. Christian Case

Masters Over 35
1. Tony Cobos
2. Adam Harris
3. Jason Gurr

Masters Over 45
1. Tony Cobos

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Jenni Wilker

WOMEN'S PHYSIQUE

Novice
1. Danielle LaMartina

Open
1. Danielle LaMartina
2. Meg Herbert
3. Jenni Wilker

Masters Over 45
1. Jenni Wilker

WELLNESS

Novice
1. Iris Sheperd
2. Marjorie Roman

Open
1. Elizabeth Rumbaugh
2. Iris Sheperd
3. Marjorie Roman
4. Amy Roskelley

True Novice
1. Amy Roskelley

Masters Over 40
1. Iris Sheperd
2. Amy Roskelley