2020 NPC Sunshine Classic

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Yovierki Adams
Super Heavyweight
1. Mauricio Garcia
2. Trevor Richardson

Heavyweight
1. Ivan Hernandez

Light Heavyweight
1. Yovierki Adams
2. Juni Renta

Novice
1. Jeovani Avendano

Bantamweight
1. Jeovani Avendano

Masters Over 35
1. Ivan Hernandez
2. Jeovani Avendano
3. Arturo Leon

Masters Over 40
1. Yovierki Adams

Masters Over 60
1. James Green

FIGURE

Overall Winner
Caroline Zawadzki
Class A
1. Adriana Lamus
2. Linda Sheppard
3. Kelly Miller

Class B
1. Olivia Luper

Class D
1. Caroline Zawadzki
2. Michele McDermott

Novice
1. Olivia Luper
2. Kelly Miller
3. Brandi Herrera

Masters Over 35
1. Caroline Zawadzki
2. Kelly Miller

Masters Over 40
1. Caroline Zawadzki
2. Linda Sheppard
3. Michele McDermott

Masters Over 50
1. Michele McDermott

BIKINI

Overall Winner
Taylor Gartenmayer
Class A
1. Serena Salis
2. Catalina Mejia
3. Lindsey Ortiz

Class B
1. Ashtin Nell
2. JANINE BRUNO
3. Yesica Mayorga

Class C
1. Elizabeth Chamberlain
2. Georgia Hutcheon
3. Amy Valdes
4. Carol Mozo Moreno
5. Nahomi Ortiz
6. Yolanfi Bencosme

Class D
1. Taylor Gartenmayer
2. Callie Woodring
3. Rehanna Yasin
4. Roxana Molleda
5. Tara Salmon
6. Amanda Rego
7. Rebecca Kobosko

Class E
1. Amanda Curvelo
2. Holly Zarski
3. Emily Coffey
4. Katie Bryant
5. Kelly Brackeen

Class F
1. Shelha Devarice
2. Donna Ferris

Novice Class A
1. Elizabeth Chamberlain
2. Georgia Hutcheon
3. Serena Salis
4. Ashtin Nell
5. Yesica Mayorga
6. Catalina Mejia
7. Yolanfi Bencosme

Novice Class B
1. Taylor Gartenmayer
2. Amanda Curvelo
3. Holly Zarski
4. Emily Coffey
5. Amber Jensen
6. Katie Bryant
7. Donna Ferris
8. Amanda Rego
9. Rebecca Kobosko

True Novice Class A
1. Elizabeth Chamberlain
2. Georgia Hutcheon
3. Serena Salis
4. Ashtin Nell
5. Yolanfi Bencosme
6. Nahomi Ortiz
7. Lindsey Ortiz
8. Lesha Simons
9. Kelly Brackeen

True Novice Class B
1. Taylor Gartenmayer
2. Amanda Curvelo
3. Holly Zarski
4. Shelha Devarice
5. Amber Jensen
6. Donna Ferris
7. Amanda Rego
8. Rebecca Kobosko

Masters Over 35
1. Amy Valdes
2. Serena Salis
3. Yesica Mayorga
4. Yolanfi Bencosme
5. Nahomi Ortiz
6. Kelly Brackeen

Masters Over 40
1. Amber Jensen
2. Rebecca Kobosko

Masters Over 50
1. Donna Ferris

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Lukas Wojtyla
Class A
1. Jorge Torres
2. Juan Souza

Class B
1. Rick Artandi
2. Martin Gordillo
3. Daniel Rios
4. Cristian Andronicescu
5. Rafael Hernandez
6. Brandon Johnson

Class C
1. Lukas Wojtyla
2. Renzo Palomares
3. Mitchell Staley
4. Dustin Kinsey

Class D
1. Nick Lotierzo

Novice Class A
1. Jorge Torres
2. Rafael Hernandez
3. Juan Souza
4. Gabriel Onorejoviic

Novice Class B
1. Renzo Palomares
2. Dustin Kinsey
3. John Lawson
4. Brett Abramson

True Novice
1. Andy Gonzalez
2. Jorge Torres
3. Rafael Hernandez
4. Brandon Johnson
5. Albert Rodriguez

Masters Over 35
1. John Lawson

Masters Over 40
1. Rick Artandi
2. Cristian Andronicescu
3. John Lawson
4. James Rodriguez

Masters Over 50
1. Rick Artandi
2. Albert Rodriguez
3. Brett Abramson

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Lukas Wojtyla
Class A
1. Jeovani Avendano

Class B
1. Christian Rijo

Class C
1. Lukas Wojtyla
2. Mauricio Garcia

Novice Class A
1. Jeovani Avendano

Novice Class B
1. Lukas Wojtyla
2. Juni Renta
3. Sebastian Gutierrez

Masters Over 35
1. Jeovani Avendano

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Phyllis Porter

WELLNESS

Overall Winner
Angelina Lovalente
Class A
1. Angelina Lovalente
2. Catalina Mejia
3. Vicki Staub
4. Daniela Lopez
5. Olivia Luper
6. Lindsey Ortiz

Class B
1. Luciana Papini
2. Kelly Brackeen