2020 NPC Wasatch Warrior

NPC
Years: 2020

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Trevor Hawkins
Light Heavyweight
1. Ray King

Middleweight
1. Trevor Hawkins
2. Brian Bell

Masters Over 35
1. Ray King

FIGURE

Overall Winner
Heidi Harris
Class A
1. Heidi Harris
2. Lauren Briscoe
3. Jasna Blazevic
4. Jordyn Olson
5. Jadyn Olson

Class B
1. Carolyn Kay
2. Michelle Cordy
3. Codi Hudelson
4. Kylee Miranda
5. Jessica Ball

Novice
1. Kylee Miranda
2. Jasna Blazevic
3. Jordyn Olson
4. Jadyn Olson
5. Ashli Sorensen

Masters Over 35
1. Carolyn Kay
2. Crystal Harris
3. Ashli Sorensen

Masters Over 40
1. Carolyn Kay
2. Crystal Harris

Masters Over 45
1. Carolyn Kay
2. Michelle Cordy

BIKINI

Overall Winner
Amanda McCroskey
Class A
1. Andrea Romero-Munoz
2. Maribel Rivas
3. Gladys Galaviz
4. Mayra Torres
5. Michelle Lowen
6. Stephanie Krambeer
7. Jacolin Herrera

Class B
1. Briana Jensen
2. Yanitza Rivera
3. Danielle Williams
4. Stasha Picardo
5. Alexandra DeYoung
6. Maia Thielk
7. Katie Stratford
8. Monika Pancak

Class C
1. Amanda McCroskey
2. Kady Brost
3. Ellie Cottam
4. Danielle Swopes
5. Jennifer Dixon
6. Victoria Porter
7. Lu LaFleur

Class D
1. Danielle Cossairt
2. Shelby McClelland
3. Carly Lamberts
4. Katrina Dransfield
5. Samantha Lozos
6. Amber Ficarra

Novice Class A
1. Maribel Rivas
2. Maia Thielk
3. Gladys Galaviz
4. Stephanie Krambeer
5. Jacolin Herrera

Novice Class B
1. Danielle Williams
2. Monika Pancak
3. Alexandra DeYoung
4. Victoria Porter
5. Lu LaFleur

Novice Class C
1. Kady Brost
2. Shelby McClelland
3. Katrina Dransfield
4. Samantha Lozos
5. Annette May
6. Amber Ficarra

Masters Over 35
1. Andrea Romero-Munoz
2. Jennifer Dixon
3. Annette May
4. Shari Nelson

Masters Over 40
1. Annette May
2. Shari Nelson

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Trevor Taylor
Class A
1. Trevor Taylor
2. Yohan Yassin
3. Nik Ignjatovic
4. Brian Ramirez
5. Jed Leishman
6. Trung Thai
7. Chad Shirts

Class B
1. Jean Hernandez
2. Stephen Koneval
3. Kaleb Nilsson
4. Alex Ramos
5. Juan Pablo Palomera
6. Dennis Miranda
7. Alexander Rodriguez

Class C
1. Kyle Boddie
2. Steve Ball
3. Christopher Krambeer
4. Neil Thaker
5. Joshua Mollohan

Class D
1. Taylor Koch
2. Kazj Briggs
3. Brent Cooper
4. Derek Green
5. Steven Williams
6. Kelly Moore
7. Lianxing Lin

Novice Class A
1. Stephen Koneval
2. Yohan Yassin
3. Nik Ignjatovic
4. Alex Ramos
5. Brian Ramirez
6. Daniel Ball
7. Juan Pablo Palomera

Novice Class B
1. Kazj Briggs
2. Steve Ball
3. Christopher Krambeer
4. Neil Thaker
5. Lianxing Lin
6. Steven Williams

Teen
1. Max Salter

Masters Over 35
1. Jean Hernandez
2. Steve Ball
3. Joshua Mollohan
4. Jed Leishman

Masters Over 40
1. Steve Ball
2. Dennis Miranda
3. Derek Green

Masters Over 45
1. Steve Ball
2. Dennis Miranda
3. Trung Thai
4. William Schwindt
5. Kelly Moore
6. Chad Shirts

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Jordan Jeffery
Class A
1. Jordan Jeffery
2. Brian Bell
3. Trevor Taylor
4. Andy Vargas Noesi
5. Joseph Kasongo

Class B
1. Kelly Moore
2. Timothy Madsen
3. Max Taylor
4. Matthew Dushku

Novice
1. Jordan Jeffery
2. Daniel Ball

Teen
1. Max Taylor
2. Max Salter

Masters Over 40
1. Timothy Madsen

Masters Over 45
1. Kelly Moore
2. Matthew Dushku

WOMEN'S PHYSIQUE

Open
1. Kolina Manusina
2. Fiona Hardy

Masters Over 35
1. Kolina Manusina
2. Fiona Hardy

WELLNESS

Overall Winner
Denia Taylor
Class A
1. Denia Taylor
2. Tiffany C Smith
3. Mayra Torres
4. Michelle Lowen

Class B
1. Melissa Brush
2. Natalie Earl
3. Lu LaFleur
4. Brittany Terry

Novice Class A
1. Denia Taylor
2. Tiffany C Smith
3. Mayra Torres

Novice Class B
1. Natalie Earl
2. Lu LaFleur
3. Brittany Terry