2020 NPC Western Michigan Championships

NPC
Years: 2020 2019 2018 2017

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Mike LaCombe
Heavyweight
1. Mike LaCombe

Light Heavyweight
1. Quentin Patterson
2. Justin Cortese
3. Patrick Odell

Middleweight
1. Eddie Thomas
2. Ismael Garcia

Teen
1. Avery Sinistaj

Masters Over 35
1. Eddie Thomas

Masters Over 40
1. Rob OG Kean
2. Patrick Odell

FIGURE

Overall Winner
Renee Reefschlaeger
Class A
1. Angelina Noriega

Class C
1. Renee Reefschlaeger

Novice Class B
1. Renee Reefschlaeger

True Novice
1. Renee Reefschlaeger

BIKINI

Overall Winner
Haley Nugent
Class A
1. Jennifer Cornthwaite
2. Ann Marie Wakula
3. Lacie Anderson
4. Kylee Coats
5. Keisha Herron
6. Melissa Sherman
7. Lindsay Wolff
8. Selvana Evans

Class B
1. Sara Schut
2. Rachel Watkins
3. Megan Hoover
4. Pam Davis

Class C
1. Haley Nugent
2. Kerri Baley
3. Kathy Kalabat
4. Charmaine Love
5. Caitlin Reynolds
6. Nina Anufriyev
7. Mallory Knight

Novice Class A
1. Bridget Sinistaj
2. Lindsay Wolff
3. Selvana Evans

Novice Class B
1. Rachel Watkins
2. Megan Hoover
3. Pam Davis
4. Kerri Baley
5. Mallory Knight

True Novice
1. Jennifer Cornthwaite
2. Sara Schut
3. Kylee Coats
4. Rachel Watkins
5. Bridget Sinistaj
6. Melissa Sherman
7. Kerri Baley
8. Nina Anufriyev
9. Hala Herbert
10. Selvana Evans

Masters Over 35
1. Jennifer Cornthwaite
2. Ann Marie Wakula
3. Sara Schut
4. Lacie Anderson
5. Rachel Watkins
6. Keisha Herron
7. Melissa Sherman
8. Kathy Kalabat
9. Lindsay Wolff
10. Charmaine Love
11. Nina Anufriyev
12. Selvana Evans

Masters Over 40
1. Bridget Sinistaj
2. Pam Davis
3. Kathy Kalabat
4. Rachel Fetterley

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Jeremy Desantis
Class A
1. Brian Duran
2. Avery Sinistaj
3. Mike Hall

Class B
1. Eddie Thomas
2. Devaughn Holman
3. Victor Zuniga
4. Gorgees Zaya

Class C
1. Jeremy Desantis
2. Zack Jennings
3. Spencer McCool
4. Henry O. Banahene
5. Greg Miller

Novice Class A
1. Brian Duran

Novice Class B
1. Henry O. Banahene
2. Greg Miller
3. Gorgees Zaya

True Novice
1. Avery Sinistaj
2. Thomas W Johannes

Masters Over 35
1. Eddie Thomas
2. Devaughn Holman
3. Frank Green
4. Henry O. Banahene
5. Spencer McCool
6. Mike Hall
7. Greg Miller
8. Thomas W Johannes

Masters Over 40
1. Frank Green
2. Spencer McCool
3. Mike Hall
4. Greg Miller

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Zack Jennings
Class B
1. Eddie Thomas
2. Eric D'Andrea

Class C
1. Zack Jennings
2. Derick Nelson
3. Alec Makara
4. Travis Hatfield

Novice
1. Derick Nelson
2. Alec Makara
3. Jesse Petersen

True Novice
1. Jesse Petersen

Masters Over 35
1. Eddie Thomas
2. Eric D'Andrea

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Renee Reefschlaeger

Novice
1. Renee Reefschlaeger

WELLNESS



1. Keisha Herron
2. Jill Stevens
3. Jessica Tipper
4. Jayme Lawitzke
5. Linda Isley