2020 NPC Worldwide Amix Classic

NPC
Years: 2020

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Xisco Serra
Heavyweight
1. Samuel Zapata Belchi
2. Miguel Nieto
3. David Herranz Gomez
4. Jose Cano Gracia

Light Heavyweight
1. David Camara
2. Denner Denner
3. Samuel Torres Requena
4. Angel Martin
5. Marc Millet Ausina
6. Pedro Ferrer Ivars
7. Daniel Montero
8. Tomas Elias Lanzetti

Middleweight
1. Xisco Serra
2. Manuel Alanis
3. Daniel Pimentel
4. Isai Rodriguez Sande
5. Mustapha Eddahani
6. Oscar Morales Alvarez
7. Cristian Alvarez Lopez
8. Daniel Montero
9. Jose Maria Naranjo

Junior
1. Christian Alvarez

Lightweight
1. Rafael Frances Rodriguez

Novice
1. Sergio Alvarez Garcia
2. Marc Millet Ausina
3. David Herranz Gomez
4. Borja Morillas Cuenca

True Novice
1. David Herranz Gomez
2. Jose Maria Naranjo

Masters Over 40
1. Xisco Serra
2. Miguel Nieto
3. Sergio Alvarez Garcia
4. Borja Martinez
5. Fulgencio Morante Benito
6. Jorge Vilar

Masters Over 50
1. Jose Cano Gracia
2. Patxi Antolí Milagros
3. George Jancovich

FIGURE

Overall Winner
Yolanda Martin Cardenas
Class A
1. Yolanda Martin Cardenas
2. Maria Ignacia Masdelgado
3. Lyudmila Stefanova

Class B
1. Ruth Cohen

Novice
1. Yolanda Martin Cardenas
2. Ruth Cohen

Masters
1. Yolanda Martin
2. Maria Ignacia Masdelgado

BIKINI

Overall Winner
Simona Daniela Pavel
Class A
1. Simona Daniela Pavel
2. Eliana Guzman Reyes
3. Lorena Blanco Pita
4. Iria Rivas Santos
5. Blanca Gaona Romero
6. Natalia Juarez Odriguez
7. Irene Piriz Delgado
8. Carmen Carmen
9. Rosalia Torres Castro
10. Maria Teijeriro Martinez
11. Mayca Gonzalez Escudero
12. Samara Torrent Garcia
13. Atenea Gonzalez Sendon
14. Camelia Ariño Sanz
15. Silvia Silvia
16. Alicia Alicia
16. Cristinne Yasmin
16. Lina Olmos Giraldo

Class B
1. Esther Garcia
2. Ruth Casado Petizco
3. Sofia Victoria
4. Maria Delcarmen Romero
5. Miriam Rua Quijal

Class C
1. Daiva Petkute
2. Carla Torrez Sahuquillo
3. Raquel Lagunas Sauceda
4. Sandra Rodriguez

Junior
1. Claudia Lopez Borillo
2. Alicia Alicia
3. Raquel Orozco
4. Alba Aguilar
5. Laura Fernandez Ocampo
6. Marta Polo Collazos

Novice
1. Eliana Guzman Reyes
2. Sofia Victoria
3. Blanca Gaona Romero
4. Mayca Gonzalez Escudero
5. Irene Piriz Delgado
6. Daiva Petkute
7. Rosalia Torres Castro
8. Carla Torrez Sahuquillo
9. Raquel Lagunas Sauceda
10. Lina Olmos Giraldo
11. Raquel Orozco

True Novice
1. Eliana Guzman Reyes
2. Sofia Victoria
3. Blanca Gaona Romero
4. Carla Torrez Sahuquillo
5. Maria Delcarmen Romero
6. Miriam Rua Quijal
7. Sandra Rodriguez
8. Laura Fernandez Ocampo
9. Joana Sisternes
10. Lina Olmos Giraldo
11. Carmen Muller Bustelo
12. Nayare Ribeiro Gorito

Masters Over 35
1. Rosalia Torres Castro
2. Maria Teijeriro Martinez
3. Raquel Lagunas Sauceda
4. Cristinne Yasmin
5. Patricia Marquez
6. Joana Sisternes

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Kevin Molla Vadillo
Class A
1. Miguel Huescar Macanas
2. Ricardo Briega Climent
3. Xavier Sierra Ibañez
4. Rafael Gutierrez Balaguer
5. Oscar Alvarez Navarro
6. Jose Maria Morales
7. Francisco Costa Mula

Class B
1. Raul Gimenez Torregrosa
2. Marcos Iglesias Garcia
3. David Liberos Beltran
4. Cesar Sanchez Oliver
5. Fernando Thomsa Trigueros
6. Alejandro Alamo Serrano
7. Andre Semper Marti
8. Jorge Olivares Losa
9. David Dosuna Polo
10. Juan Manuel Mangas
11. Adam Sattout Roca
12. Adrian Conesa Lazaro
13. Alberto Garcia Silgado
14. Alejandro Molina

Class C
1. Kevin Molla Vadillo
2. Mauro Fialho Garcia
3. Juan Pablo Carro
4. Eduardo Galan Quesada

Junior
1. Jason Slater
2. Antonio Campos Guijarro
3. David Garcia Insua
4. Carlos Sancristobal Llobell

Novice
1. Juan Torrecillas
2. Cesar Sanchez Oliver
3. Antonio Campos Guijarro
4. Hugo Collado Lainez
5. Jorge Olivares Losa
6. Eduardo Galan Quesada
7. David Dosuna Polo
8. Juan Manuel Mangas
9. Adam Sattout Roca
10. Rafael Gutierrez Balaguer
11. Oscar Alvarez Navarro
12. Francisco Costa Mula
13. Jose Hernandez
14. Alejandro Prieto Gonzalez
15. David Garcia Insua

True Novice
1. Cesar Sanchez Oliver
2. Hugo Collado Lainez
3. David Dosuna Polo
4. Alejandro Alamo Serrano
5. Alvaro Salcedo
6. Gines Campan Molina
7. Carlos Sancristobal Llobell
8. Ruben Garcia Pouso

Masters Over 35
1. Ricardo Briega Climent
2. Adrian Conesa Lazaro
3. Juan Asensio
4. Alberto Garcia Silgado
5. David Garcia Morales

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Jorge Tabet Aleixandre
Class A
1. Joan Beltran
2. Javier prado señas
3. Isai Rodriguez Sande
4. Xavier Sierra Ibañez
5. Daniel Pimentel
6. Mustapha Eddahani
7. Ismael Espi Soler
8. Sergio Lopez Ruiz

Class B
1. Samuel Torres Requena
2. Francisco Franceschi Arranz
3. Victor Ramos Ballesteros
4. Jose Ruiz denicolas
5. Juan Castellon
6. Daniel Montero
7. Miguel Navarro Soler

Class C
1. Jorge Tabet Aleixandre
2. Christian Alvarez
3. Samuel Zapata Belchi
4. Mario Leal
5. Tomas Elias Lanzetti
6. Luis Garcia Coll

Novice
1. Jorge Tabet Aleixandre
2. Isai Rodriguez Sande
3. Daniel Montero
4. Victor Ramos Ballesteros
5. Alberto Riera Linero
6. Fulgencio Morante Benito
7. Pedro Ferrer Ivars
8. Luis Garcia Coll
9. Mario Santome Rodriguez
10. Daniel Montero
11. Miguel Navarro Soler
12. Eduardo Medrano Martinez

True Novice
1. Sergio Lopez Ruiz
2. Luis Garcia Coll
3. Eduardo Medrano Martinez

Masters
1. Jose Ruiz denicolas
2. Jesus Perez Cuesta
3. Fulgencio Morante Benito

FITNESS



1. Eva Dasi

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Karina Goncalves
2. Carmela Fernandez Garcia
3. Raquel Agulló Lucas
4. Soraya Gonzalez Alvarez
5. Beatriz Fernandez Antuña

WELLNESS

Overall Winner
Sara Garcia Alberola
Class A
1. Sara Garcia Alberola
2. Vanessa Jimenez Alvarado
3. Crissy Santos Luque
4. Paloma Martinez Rinardo
5. Cristina Exposito Galan
6. Lucia Lucia
7. Jessica Leandra Arango

Class B
1. Cristina Bago DeLaTorre
2. Yenifer Dias Monteiro

Novice
1. Vanessa Jimenez Alvarado
2. Crissy Santos Luque
3. Cristina Bago DeLaTorre
4. Lucia Lucia

True Novice
1. Vanessa Jimenez Alvarado
2. Crissy Santos Luque
3. Jessica Leandra Arango