2020 NPC Worldwide Hercules Cup

NPC
Years: 2020

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Antonio Perez Garcia
Heavyweight
1. Luis Garcia Martinez
2. Ruben Cruz Lopez
3. José Cano Gracia

Light Heavyweight
1. Antonio Perez Garcia
2. Jesús Fernández Riveiro
3. Ángel Martín
4. Hector Defez Beltran
5. Moisés López Bernal
6. Jose Ruiz denicolas
7. Borja Morillas Cuenca

Middleweight
1. Manuel Alanis
2. Ivan barrera Navarro
3. Antonio Diaz Gallego
4. Daniel Campan Molina

Lightweight
1. Pedro Ferrer Ivars
2. José Hernandez

Masters Over 40
1. Richard Hart
2. José Cano Gracia
3. Fulgencio Morantes Benito

Masters Over 50
1. Patxi Antoli Milagros
2. Fernando Mera Varela

FIGURE

Class A
1. María Méndez Souto

Novice
1. Yolanda Martin Cardenas
2. Carolina Fernández

Masters Over 35
1. Carolina Fernández

BIKINI

Overall Winner
Ivanna Escandar Fernandez
Class A
1. Ivanna Escandar Fernandez
2. Irene Píriz Delgado
3. Ruth Casado Petizco
4. Alejandra Morillas Lopez
5. Ana Martinez
6. Rosalía Torres Castro
7. Blanca Gaona Romero
8. Soraya Díez Ruiz
9. Carmen Díaz Sánchez

Class B
1. Samara Torrent García
2. Daiva Petkute

Class C
1. Cristina Bago DeLaTorre

Novice
1. Irene Píriz Delgado
2. Ruth Casado Petizco
3. Blanca Gaona Romero
4. Samara Torrent García
5. Rosalía Torres Castro
6. Daiva Petkute
7. Patricia Marquez Ormaechea

Masters Over 35
1. Rosalía Torres Castro
2. Teresa López Alcantara
3. Sara Gonzalez Garcia
4. Soraya Díez Ruiz
5. Patricia Marquez Ormaechea

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Israel Flores Ramírez
Class A
1. Carlos Muñoz
2. Rafael Gutierrez Balaguer
3. Francisco Costa Mula
4. Jesus Bermudo Galeote

Class B
1. Israel Flores Ramírez
2. César Sánchez Oliver
3. Jorge Olivares Losa
4. Antonio Fernández Carceles
5. Sergio Molina Lopez
6. Alvaro Salcedo Velasco

Class C
1. Pablo Herrera Rojas
2. Miguel Alonso

Novice
1. Israel Flores Ramírez
2. César Sánchez Oliver
3. Jorge Olivares Losa
4. Alberto Garcia Silgado
5. Angel Torres Solana
6. Jose Garcia
7. Francisco Costa Mula
8. Alvaro Salcedo Velasco
9. Borja Tapia Madueño

Masters Over 35
1. Alberto Garcia Silgado
2. Paco Molina Molina

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
German Pastor Cueto
Class A
1. Javier prado señas
2. Juan Beltrán
3. Antonio Diaz Gallego
4. Daniel Campan Molina

Class B
1. German Pastor Cueto
2. José Hernandez

Class C
1. Luis Garcia Martinez
2. Jorge Tabet Aleixandre
3. Moisés López Bernal
4. Sergio Álvarez García
5. Jose Ruiz denicolas
6. Ivan barrera Navarro
7. Sergio Molina Lopez
8. Crisanto Redondo Bueno

Novice
1. Borja Tapia Madueño
2. Crisanto Redondo Bueno
3. Pedro Ferrer Ivars
4. José Hernandez

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Soraya Gonzalez Alvarez

Class A
1. Vanesa Jimenez Alvarado
2. Monica Burgos Angulo

WELLNESS

Novice
1. Vanesa Jimenez Alvarado