2021 CPA Ottawa Championships

NPC
Years: 2021

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Taylor Plaja
Heavyweight
1. Taylor Plaja
2. Skylar Schumm
3. Trent Corney
4. Mike Martin
5. Nick Halatsis
6. Julius Ahegbebu

Light Heavyweight
1. Jason Green
2. Vittorio Ruso
3. Jason Leger
4. Abdulamalik Ghazal
5. Andrew Cloutier

Junior
1. Abdulamalik Ghazal
2. Joseph Kilpatrick

Lightweight
1. John Daniel
2. Babar Nadeem

Novice
1. Babar Nadeem
2. Andrew Cloutier

True Novice
1. Babar Nadeem
2. Joseph Kilpatrick

Masters Over 40
1. Jason Green
2. Housein Houreich
3. Joseph Cormier

Masters Over 50
1. Housein Houreich
2. Joseph Cormier

FIGURE

Overall Winner
Erica Murphy
Class A
1. Erica Murphy
2. Monique Cormier
3. Joanna Michel
4. Hilda Siegel

Class B
1. Karen Wright
2. Cheryl Warkentin

Class C
1. Alishia Reid
2. Nathalie Paquin
3. Brittney Levesque

True Novice
1. Brittney Levesque

Masters Over 35
1. Erica Murphy
2. Karen Wright
3. Monique Cormier
4. Cheryl Warkentin
5. Joanna Michel
6. Nathalie Paquin
7. Hilda Siegel

Masters Over 45
1. Karen Wright
2. Cheryl Warkentin
3. Hilda Siegel

BIKINI

Overall Winner
Bryanna Finlay
Class A
1. Bryanna Finlay
2. Anita Andrew

Class B
1. Olivia Henderson

Class C
1. Christine Harrison
2. Sabine Ehgoetz

Novice
1. Bryanna Finlay
2. Anita Andrew

True Novice
1. Bryanna Finlay
2. Kim Arseneault
3. Anita Andrew
4. Olivia Henderson

Masters Over 35
1. Christine Harrison
2. Kim Arseneault
3. Liz Perras
4. Julie Cote
5. Sabine Ehgoetz

Masters Over 45
1. Liz Perras
2. Julie Cote
3. Sabine Ehgoetz

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Jag Dhaliwal
Class A
1. Simon Iriarte

Class B
1. Weston David Hall

Class C
1. Jag Dhaliwal
2. Ryan Cooney
3. Ait ElMakadem Youssef
4. Daniel Awad
5. Yannick Jean-Jacques
6. Jeff Bertrand-Magnan
7. Lu Xiang
8. Robert Schofield

Junior
1. Liam Brown
2. Omar Kwaki

Novice
1. Daniel Awad
2. Lu Xiang
3. Robert Schofield

True Novice
1. Jag Dhaliwal
2. Ryan Cooney
3. Daniel Awad
4. Yannick Jean-Jacques
5. Randy Martinez
6. Liam Brown
7. Lu Xiang
8. Oskar Vadillo Perera

Masters Over 40
1. Robert Schofield

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Brett Belsey
Class A
1. John Daniel
2. Mohammad Al-Shdaifat

Class B
1. Micheal Jefferson
2. Vittorio Ruso
3. Matt Gullia
4. Hiromasa Takata

Class C
1. Brett Belsey
2. Dan Calicchia
3. James Campbell
4. Jeffrey Butt

Junior
1. Justin Douville
2. Liam Brown

Novice
1. Weston David Hall

True Novice
1. Hiromasa Takata
2. Weston David Hall
3. Steve Gamble
4. James Campbell
5. Justin Douville
6. Oskar Vadillo Perera
7. Randy Martinez
8. Maxwell Hughes
9. Liam Brown
10. Joseph Kilpatrick

Masters Over 40
1. Micheal Jefferson
2. Steve Gamble
3. Housein Houreich
4. Jeffrey Butt

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Bonnie Wilken

Masters Over 35
1. Bonnie Wilken

Masters Over 45
1. Diana Lihou

WELLNESS

Overall Winner
Vanessa Golec
Class A
1. Vanessa Golec
2. Cindy Johnson

Class B
1. Christine Harrison

Novice
1. Cindy Johnson

Masters Over 35
1. Cindy Johnson
2. Christine Harrison