2021 NPC Atlantic Coast

NPC
Years: 2021

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Gui Annou
Super Heavyweight
1. Gui Annou
2. Kenneth Richards
3. Sean Spicer

Light Heavyweight
1. Mark Rosenberg

Middleweight
1. Tony Wilson
2. Brandon Strong
3. Wil Ezzell
4. Anthony Woodfolk
5. Matt Keith

Lightweight
1. Orin Dennis
2. Roberto Arnaldo Caron

Novice
1. Brandon Strong
2. Scott Porter
3. Roberto Arnaldo Caron

True Novice
1. Brandon Strong

Masters Over 35
1. Matt Keith

Masters Over 40
1. Gui Annou
2. Tony Wilson
3. Scott Porter
4. Anthony Woodfolk
5. Matt Keith
6. Roberto Arnaldo Caron

Masters Over 50
1. Anthony Woodfolk
2. Russell Paige

Masters Over 60
1. Orin Dennis

FIGURE

Overall Winner
Smathe Toles
Class A
1. Melissa Anceravage
2. Barnanne Creech

Class B
1. Smathe Toles

Class C
1. Tisha White

Novice
1. Kimberly Lord

True Novice Class A
1. Karen Heath
2. Mattea Yoakum

Masters Over 35
1. Smathe Toles
2. Melissa Anceravage

Masters Over 40
1. Smathe Toles
2. Moshera Mills

Masters Over 45
1. Kimberly Lord
2. Karen Heath

Masters Over 50
1. Tisha White
2. Barnanne Creech
3. Karen Heath

BIKINI

Overall Winner
Kacey Adams
Class A
1. Gabby Valentino
2. Jasmine Huffman
3. Elizabeth Hoelscher
4. Vanessa Long

Class B
1. Charlie Steinhilber
2. Tiffany C Smith

Class C
1. Rachel Garver
2. Amori Colbert
3. Veroneka Hernandez
4. Julia Dodd

Class D
1. Kerry Siegel
2. Jen Cardinal

Class E
1. Kacey Adams
2. Shiloh Carbajal
3. Irene Scott

Class F
1. Jasmine Viana
2. Fatima Constant
3. Stacy Sikula
4. Lauren Mingus

Novice Class A
1. Gabby Valentino
2. Rachel Garver
3. Veroneka Hernandez
4. Jasmine Huffman
5. Elizabeth Hoelscher
6. Vanessa Long
7. Tiffany C Smith

Novice Class B
1. Kacey Adams
2. Jen Cardinal
3. Ann Auerbach

True Novice Class A
1. Rachel Garver
2. Veroneka Hernandez
3. Tiffany C Smith
4. Courtney Javornik

True Novice Class B
1. Fatima Constant
2. Shiloh Carbajal
3. Jen Cardinal
4. Stacy Sikula
5. Lauren Mingus

Masters Over 35
1. Irene Scott
2. Kerry Siegel
3. Tiffany C Smith
4. Stacy Sikula
5. Lauren Mingus
6. Ann Auerbach

Masters Over 40
1. Irene Scott
2. Stacy Sikula
3. Ann Auerbach

Masters Over 50
1. Colleen Claffey-Velez
2. Ann Auerbach

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Corey Valentine
Class A
1. Dillon Young
2. Adrian Hodges
3. Cory Bennett

Class B
1. Ben Skiba
2. Taylor Alligood
3. Aaron Laursen

Class C
1. Demetrius Jordan
2. Titus Williams

Class D
1. Kenneth Villines
2. Nicholas Palilunas

Class E
1. William Gause
2. Peter Herman
3. Tyler Daniels

Class F
1. Corey Valentine
2. Shawn Cottingham
3. Rodney Williams
4. Daniel Richerson

Novice
1. Ben Skiba
2. William Gause
3. Tyson Franklin
4. Taylor Alligood
5. Tyler Daniels
6. Eaven Alvarez
7. Aaron Laursen
8. Gavin Anglin

True Novice Class B
1. William Gause
2. Tyson Franklin
3. Jonathan Malave
4. Peter Herman
5. Eaven Alvarez
6. Jhamel Barnett
7. William Bowen

Masters Over 35
1. Demetrius Jordan
2. Shawn Cottingham
3. Cory Bennett
4. Daniel Richerson

Masters Over 40
1. Shawn Cottingham
2. Cory Bennett
3. Rodney Williams

Masters Over 50
1. Anthony Woodfolk
2. Billy Edwards
3. Russell Paige

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Kenneth Richards
Class A
1. Adrian Hodges
2. Wil Ezzell
3. Anthony Woodfolk
4. Elijah Irabor
5. Patrick Curley
6. Fabio Alicea

Class B
1. Kenneth Richards
2. Jerron McCallum
3. Adrien Moreau
4. Andre Moskhalis
5. Jeremy Dieter
6. Chris Hilton
7. Benton Satterfield
8. Grant Carter
9. Tyler Flood
10. Peter Herman

Novice
1. Andre Moskhalis
2. Chris Hilton
3. Patrick Curley
4. Benton Satterfield
5. Grant Carter
6. Tyler Flood
7. Fabio Alicea
8. Peter Herman

Masters Over 35
1. Fabio Alicea
2. Mark Rosenberg
3. Billy Edwards

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Jesse Britton
2. Grace Thompson

Masters Over 35
1. Grace Thompson

WELLNESS



1. Ashley Hinson
2. Aspen Daw
3. Angel Cuellar
4. Melissa Anceravage
5. Olivia Javornik

Novice
1. Aspen Daw
2. Angel Cuellar
3. Olivia Javornik
4. Courtney Javornik

Masters Over 35
1. Angel Cuellar
2. Melissa Anceravage
3. Moshera Mills