2021 NPC Body BE 1

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Justin Cammarota
Light Heavyweight
1. Blake Taylor
2. Dave Ostema
3. Travis Smith

Middleweight
1. Justin Cammarota
2. Jim McCraney

Lightweight
1. R D Noren

Mr Dothan
1. Jim McCraney
2. Mike Harrelson

Novice Heavyweight
1. Jimmy Johnson

True Novice Heavyweight
1. Mario Bryant
2. Craig Manley

Masters Over 35
1. Jimmy Johnson

Masters Over 40
1. Gary Jarrett
2. Travis Smith

Masters Over 50
1. Dave Ostema
2. R D Noren
3. Travis Smith
4. Thomas Johnson
5. Mike Harrelson

Masters Over 60
1. R D Noren
2. Jim McCraney
3. Rick Patton

FIGURE

Overall Winner
Hayley Taylor
Class A
1. Maya Monfiston

Class B
1. LeAngela Jones
2. Cheryl Harrison
3. Crystal Evans

Class C
1. Meagan Beck
2. Holly Johnson

Class D
1. Hayley Taylor
2. Dominique Berridge
3. Charlyn Williams

Heroes
1. Dominique Berridge
2. LeAngela Jones
3. Cheryl Harrison

Ms Dothan
1. Maya Monfiston
2. Holly Johnson

Novice Class A
1. Cheryl Harrison
2. Crystal Evans

Novice Class B
1. Holly Johnson

Masters Over 35
1. Dominique Berridge
2. Crystal Evans
3. Charlyn Williams

Masters Over 40
1. Cheryl Harrison
2. Charlyn Williams

Masters Over 50
1. LeAngela Jones

BIKINI

Overall Winner
Alexandria Mora
Class A
1. Alexandria Mora
2. Taylor Johnson
3. Brannette Marshall

Class B
1. Leecjan Green

Class C
1. Shaun-Pri Davis
2. Marsielena Williams

Class D
1. Jennifer Austin

Heroes
1. Kentija Tarleton
2. Alexandria Mora
3. Jamie Carbary

Ms Dothan
1. Marsielena Williams
2. Jennifer Austin

Novice Class A
1. Alexandria Mora
2. Leecjan Green
3. Danelle Peterman
4. Mishelle Coronado

Novice Class B
1. Kentija Tarleton
2. Jamie Carbary
3. Jennifer Austin

True Novice Class A
1. Alexandria Mora
2. Taylor Johnson
3. Leecjan Green

True Novice Class B
1. Kentija Tarleton
2. Shaun-Pri Davis
3. Jennifer Austin

Masters Over 35
1. Jamie Carbary

Masters Over 40
1. Leecjan Green
2. Marsielena Williams
3. Danelle Peterman
4. Mishelle Coronado
5. Jennifer Austin

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Nigel Maven
Class B
1. Maurice Foster

Class C
1. Elinzo Jones

Class D
1. Nigel Maven
2. Jaquan Provens
3. Danny Williams

Heroes
1. Elinzo Jones

Mr Dothan
1. Jaquan Provens

Novice Class A
1. Antoine Powers

Novice Class B
1. Jaquan Provens
2. Elinzo Jones

True Novice
1. Maurice Foster
2. Antoine Powers

Masters Over 35
1. Lacorey Teague

Masters Over 50
1. Maurice Foster
2. Thomas Johnson

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Sancoyus Justice
Class A
1. Justin Cammarota

Class B
1. Sancoyus Justice

Class C
1. Max Roland

True Novice
1. Max Roland

Masters Over 40
1. Thomas Johnson

WOMEN'S BODYBUILDING



1. LeAngela Jones

Masters Over 60
1. Yvonne Patton

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Ginna Cortese
2. Melanie Hammond

Novice
1. Melanie Hammond

Masters Over 35
1. Ginna Cortese

WELLNESS

Overall Winner
Danielle Park
Class A
1. Brannette Marshall
2. Cherita Johnson

Class B
1. Danielle Park
2. Jesslyn Rolin
3. Holly Johnson
4. Iris Molano

Ms Dothan
1. Danielle Park

Novice Class A
1. Cherita Johnson

Novice Class B
1. Iris Molano
2. Rachel Hobbs

True Novice
1. Holly Johnson
2. Iris Molano
3. Rachel Hobbs

Masters Over 35
1. Danielle Park
2. Cherita Johnson
3. Rachel Hobbs