2021 NPC Cascadian Classic

NPC
Years: 2021 2019 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Anthony DeHerrera
Heavyweight
1. Gabe R Polanik

Light Heavyweight
1. Anthony DeHerrera
2. John Person
3. Vince Schroder
4. Joe LaRoche

Novice Heavyweight
1. Scot Davenport

Masters Over 35
1. Vince Schroder
2. Scot Davenport

Masters Over 40
1. Joe LaRoche
2. Gabe R Polanik

Masters Over 50
1. Gabe R Polanik

Masters Over 60
1. Felton Campbell

FIGURE

Overall Winner
Ivana Jungic
Class A
1. Sarah Robinson

Class B
1. Ivana Jungic
2. Tiffany Biggs
3. Kim Whiteley

Class C
1. Davina Mitchell
2. Bobby Land
3. Angela Sackett

Novice Class A
1. Kristie Holman

True Novice Class B
1. Kristi Peter

Masters Over 35
1. Ivana Jungic
2. Davina Mitchell
3. Tiffany Biggs
4. Kristi Peter
5. Angela Sackett

Masters Over 45
1. Bobby Land
2. Kristie Holman
3. Kim Whiteley

BIKINI

Overall Winner
Crista Jordan
Class A
1. Huyen Nguyen
2. Courteney Landis
3. Emma Foster
4. Tianna Goo
5. Rizalina Yablokova

Class B
1. Jasmine Green
2. Katie Lake
3. Sarah Nicola
4. Katherine Popchock

Class C
1. Allison Bush
2. Magie Pfeiffer
3. Sybil Patnode
4. Jensen Barnes
5. Hallie May
6. Jamie Rotarius

Class D
1. Crista Jordan
2. Juliet Radan
3. Adrienne Hunter
4. Amber Breitmayer
5. Krystal Townsend
6. Kimber Scopel
7. Shicheng Zhang
8. Tracie Suprise
9. Sheila Conlon
10. Megan Howard

Novice Class A
1. Rizalina Yablokova
2. Joanna Meserth

Novice Class B
1. Crista Jordan
2. Magie Pfeiffer
3. Allison Bush
4. Amber Breitmayer
5. Juliet Radan
6. Jensen Barnes
7. Shicheng Zhang
8. Tracie Suprise
9. Megan Howard
10. Tara Heinz
11. Jamie Rotarius
12. Sybil Patnode
13. Hallie May

True Novice Class A
1. Jasmine Green
2. Joanna Meserth
3. Jessie Johnson
4. Tianna Goo
5. Angela Rickey

True Novice Class B
1. Crista Jordan
2. Amber Breitmayer
3. Juliet Radan
4. Allison Bush
5. Jensen Barnes
6. Kayla Anderson
7. Shicheng Zhang
8. Megan Howard
9. Tara Heinz

Masters Over 35
1. Katie Lake
2. Jasmine Green
3. Kimber Scopel
4. Krystal Townsend
5. Adrienne Hunter
6. Sheila Conlon
7. Sybil Patnode

Masters Over 45
1. Sheila Conlon
2. Angela Rickey

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Victor Fong
Class A
1. Victor Fong
2. Nicholas Johnston

Class B
1. John Person
2. Stefan Johnson
3. Richard Maze
4. Kris Shumway
5. Josh Maes

Class C
1. Jai-ron Williams
2. Patrick Podolsky

Class D
1. Johan Ovalles
2. Jeremiah Rose
3. Isaac Duquette
4. Logan Bell

Novice Class A
1. Stefan Johnson
2. Nicholas Johnston

Novice Class B
1. Johan Ovalles
2. Patrick Podolsky
3. Tennyson Jetter
4. Adam Branstetter

True Novice Class A
1. Cody Tuma
2. Derek Tawzer

True Novice Class B
1. Johan Ovalles
2. Jeremiah Rose
3. Patrick Podolsky
4. Forrest Tanner

Masters Over 35
1. Victor Fong
2. Jeremiah Rose

Masters Over 40
1. Andrew Cardenas
2. Gabe R Polanik
3. Forrest Tanner

Masters Over 50
1. Richard Maze
2. Gabe R Polanik

Masters Over 60
1. Kris Shumway

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Kris Shumway
Class A
1. Victor Buga

Class B
1. Kris Shumway
2. Jonathan Yonker
3. Caleb Wedeking

Class C
1. Nate Liabraaten
2. Forrest Tanner

Novice
1. Noah Gillespie
2. Nate Liabraaten
3. Logan Bell
4. Forrest Tanner
5. Jonathan Flores

Masters Over 35
1. Joe LaRoche
2. Nate Liabraaten

Masters Over 40
1. Forrest Tanner

Masters Over 50
1. Kris Shumway
2. Richard Maze
3. Victor Buga

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Kat Conger
2. Angela Tanner

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Kat Conger
Class A
1. Angela Tanner

Class B
1. Kat Conger

Masters Over 35
1. Angela Tanner

WELLNESS

Overall Winner
Janell Johnson
Class A
1. Janell Johnson
2. Sarah Robinson
3. Emma Foster
4. Kayla Stokes

Class B
1. Jennifer Ripple

Novice
1. Emma Foster
2. Hallie May
3. Kayla Stokes