2021 NPC Florida Gold Cup

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Enrique Cabrera
Super Heavyweight
1. James Cornwell

Heavyweight
1. Enrique Cabrera
2. John Enslin
3. Jason Odom

Light Heavyweight
1. Nivree Garcia
2. Edward Figueroa
3. Brian Sehon

Middleweight
1. John Perez

Lightweight
1. Anthony Mannino

Novice
1. Brian Sehon
2. James Cornwell

Masters Over 35
1. Oscar Juarez
2. James Cornwell

Masters Over 40
1. Edward Figueroa
2. John Enslin
3. Oscar Juarez

Masters Over 50
1. Oscar Juarez
2. Alfonso McDonald
3. Ralph Avallone
4. Anthony Mannino

Masters Over 60
1. John Perez
2. Gene Haemmerle

FIGURE

Overall Winner
Yulieth Ortiz
Class A
1. Yulieth Ortiz
2. Jordyn Trenholm

Class B
1. Leanne Moore
2. Blandide Merane

Class D
1. Michele McDermott
2. Nikki Ragan
3. Lisa Rodriguez

Novice
1. Jordyn Trenholm
2. Lisa Rodriguez

Masters Over 35
1. Leanne Moore
2. Blandide Merane

Masters Over 40
1. Yulieth Ortiz
2. Michele McDermott
3. Nikki Ragan

Masters Over 50
1. Michele McDermott

BIKINI

Overall Winner
Christina Elhosary
Class A
1. Kimberly Reyes
2. Coleen Waterman
3. Monica Capo

Class B
1. Christina Elhosary
2. Montserrat Flores
3. Carolay Obando
4. Sydney Coleman
5. Wislande Letang
6. Amy Szutowicz

Class C
1. Morgan Bazerman
2. Kristen Mackinnon
3. Allison Stoner
4. Lisette Rosario

Class D
1. Christina Rembisz
2. Eve Brock
3. Lorelys Conforme

True Novice
1. Montserrat Flores
2. Morgan Bazerman
3. Sydney Coleman
4. Christina Rembisz
5. Allison Stoner
6. Melissa Chen
7. Lorelys Conforme
8. Lisette Rosario

Masters Over 35
1. Christina Elhosary
2. Kristen Mackinnon
3. Montserrat Flores
4. Kimberly Reyes
5. Amy Szutowicz
6. Melissa Chen

Masters Over 40
1. Kimberly Reyes
2. Eve Brock
3. Amy Szutowicz
4. Monica Capo

Masters Over 45
1. Eve Brock
2. Amy Szutowicz
3. Agnes Caccavale

Masters Over 50
1. Coleen Waterman
2. Evelyn Mitchell
3. Agnes Caccavale

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Ryan Dengler
Class A
1. Anthony Mannino
2. Mike Hall

Class B
1. Reiley Castano
2. ERNEST GANZ

Class C
1. Peter Kosarko
2. Edward Figueroa
3. Jager Hendrickson
4. Stephen Iacullo

Class D
1. Ryan Dengler
2. Bernard White
3. Connor Jacobson
4. Griffen Lee

Novice Class A
1. Reiley Castano

Novice Class B
1. Bernard White
2. Jager Hendrickson
3. Dean Mirra

True Novice
1. Bernard White
2. Connor Jacobson
3. Reiley Castano
4. Michail Saldis
5. Sergio Folsom
6. Jeff Pinkes
7. Juan Nunez

Masters Over 35
1. Peter Kosarko
2. Connor Jacobson

Masters Over 40
1. Edward Figueroa
2. Anthony Mannino
3. Mike Hall

Masters Over 50
1. Alfonso McDonald
2. Ralph Avallone
3. Juan Nunez
4. Anthony Mannino
5. Griffen Lee
6. Stephen Iacullo
7. Dean Mirra

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Fabio Villarreal
Class A
1. Anthony Mannino
2. Mike Hall

Class B
1. Cameron Cerbone
2. Ralph Avallone
3. Oscar Juarez

Class C
1. Fabio Villarreal
2. Ryan Tryt

Novice
1. Mike Hall

True Novice
1. Cameron Cerbone
2. Mike Hall
3. Ryan Tryt
4. Tayden Haile

Masters Over 40
1. Mike Hall

Masters Over 50
1. Alfonso McDonald
2. Ralph Avallone
3. Oscar Juarez
4. Anthony Mannino
5. Griffen Lee

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Tiffany Hubbs

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Michele McDermott
Class A
1. Tiffany Hubbs

Class B
1. Michele McDermott

Novice
1. Michele McDermott

Masters Over 35
1. Michele McDermott
2. Tiffany Hubbs
3. Theresa K. Erwin

WELLNESS

Overall Winner
Johanna Calcano
Class A
1. Johanna Calcano
2. Leanne Moore

Class C
1. Nicole Mccarthy-Alves

Masters Over 35
1. Nicole Mccarthy-Alves
2. Coleen Waterman