2021 NPC Mid Atlantic Grand Prix/West Virginia State Championships

NPC
Years: 2021 2020

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Binh Vo
Super Heavyweight
1. Daniel Icenhour

Heavyweight
1. Jeremie Bell
2. Joshua Kearns
3. Conner McGee
4. Jason Hohn
5. Zach Starr
6. John Sarcopski
7. Daniel Cullen

Light Heavyweight
1. Cole Williams
2. Purevnyam Zolton
3. Nick Lyttle
4. Adrian Cruz-Lemus
5. Karim Tallou
6. Ronald Allan

Middleweight
1. Brandon Nagy

Junior
1. Ronald Allan

Welterweight
1. Binh Vo
2. Elias Sdrakas

Novice Heavyweight
1. Conner McGee
2. Daniel Icenhour
3. Nick Lyttle
4. John Sarcopski
5. Ronald Allan

Novice Lightweight
1. Shane Cook
2. Brandon Nagy

Teen
1. Bryan Sheers

True Novice
1. Cole Williams
2. Shane Cook
3. Conner McGee
4. Nick Lyttle
5. Adrian Cruz-Lemus
6. Ronald Allan
7. Daniel Cullen
8. Alan Goldman

West Virginia Heavyweight
1. Joshua Kearns
2. Conner McGee
3. John Sarcopski
4. Ronald Allan

Bantamweight
1. Chantha Yun

Masters Over 35
1. Jason Hohn

Masters Over 40
1. Joshua Kearns
2. Elias Sdrakas

Masters Over 50
1. Jeremie Bell

Masters Over 60
1. Ronnie Rollins

FIGURE

Overall Winner
Jasmine Hatlaub
Class A
1. Renee Geise
2. Voula Lekaj

Class B
1. Monique Crosby
2. Eugenia Newell
3. Judy Deshon

Class C
1. Jasmine Hatlaub
2. Melissa Pyle
3. Kylee Gregg
4. Lauren Slane
5. Rosalyn Allen
6. April West

Class D
1. Ginger Heuker
2. Erin Johnson

Novice
1. Melissa Pyle
2. April West

True Novice
1. Melissa Pyle
2. Erin Johnson
3. Lauren Slane
4. Voula Lekaj
5. Andreana Malcotti
6. Eugenia Newell
7. Jodi Egbert

West Virginia
1. April West

Masters Over 35
1. Kea Earley
2. Ginger Heuker
3. Renee Geise
4. Eugenia Newell
5. Nicole Arnold
6. April West
7. Voula Lekaj

Masters Over 50
1. Jenifer Grim
2. Rosalyn Allen
3. Judy Deshon

BIKINI

Overall Winner
Amy Obran
Class A
1. Rachelle Atkinson
2. Tara Robinson
3. Tiffany Staggs

Class B
1. Wendy Yinger
2. Haylie Miller

Class C
1. Amy Obran
2. Oyungerel Bayarsaikhan
3. Miranda Jiggins
4. Rachel Lyttle
5. Amy Campagne
6. Sarena Althouse

Class D
1. Alyx Jeffries
2. Latisha Cangelosi

Novice
1. Miranda Jiggins
2. Madison Williams
3. Latisha Cangelosi
4. Haylie Miller

True Novice
1. Madison Williams
2. Haylie Miller
3. Tiffany Staggs

West Virginia
1. Tara Robinson
2. Tiffany Staggs

Masters Over 35
1. Latisha Cangelosi
2. Wendy Yinger
3. Rachelle Atkinson
4. Tara Robinson
5. Lynda Evans

Masters Over 50
1. Sarena Althouse

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Wendell Wengerd
Class B
1. Joe Lammel

Class C
1. Wendell Wengerd
2. Reno Distefano
3. Jesus Ribot
4. Daniel Priestley
5. Jonathan Brion
6. Conner McGee
7. Elgin Orton

Class D
1. Austin Norman
2. Robert Rollick
3. Daniel Cullen

Novice
1. Wendell Wengerd
2. Justin Franklin
3. Keith Barr
4. Anthony Rossi
5. Conner McGee
6. Anthony Lieursi

Teen
1. Bryan Sheers

True Novice
1. Wendell Wengerd
2. Justin Franklin
3. Austin Norman
4. Conner McGee
5. Kevin Mackainch
6. Anthony Lieursi
7. Daniel Cullen

West Virginia
1. Austin Norman
2. Conner McGee

Masters Over 35
1. Joe Lammel
2. Jesus Ribot
3. Keith Barr
4. Anthony Rossi
5. Daniel Priestley
6. Kevin Mackainch
7. Elgin Orton

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Kevin Vitunic
Class A
1. Binh Vo
2. Gary Martinez
3. Karim Tallou

Class B
1. Purevnyam Zolton
2. Eric Beck
3. Nick Lyttle
4. Reno Distefano
5. Rennes Bowers

Class C
1. Kevin Vitunic
2. Christian Hester
3. Jason Hohn
4. David Gregg
5. Daniel Icenhour
6. Aaron Brady
7. Leland Massaro

Novice
1. Kevin Vitunic
2. Conner McGee
3. Shane Cook
4. Nick Lyttle
5. Leland Massaro
6. Daniel Icenhour
7. Gary Martinez
8. Brock Bernholtz
9. Karim Tallou

True Novice
1. Conner McGee
2. Shane Cook
3. Nick Lyttle
4. Leland Massaro
5. Daniel Icenhour
6. Aaron Brady
7. Rennes Bowers
8. Colby Brogan
9. Karim Tallou

West Virginia
1. Conner McGee
2. Aaron Brady
3. Colby Brogan

Masters Over 35
1. Gary Martinez
2. Karim Tallou

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Kylie Seldenright
2. Kimberly Reed
3. Audriana Bara

Masters Over 35
1. Kimberly Reed

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Jacquelyn Mull
Class A
1. Jacquelyn Mull
2. Voula Lekaj
3. Eugenia Newell
4. Kyona Feenstra
5. Carol Drennen
6. Kimberly Reed
7. Nicole Arnold
8. Audriana Bara

Class B
1. April Rich

Novice
1. Voula Lekaj
2. Linda Kerc
3. April Rich
4. Andrea Till

True Novice
1. Jacquelyn Mull
2. Eugenia Newell
3. Audriana Bara
4. Linda Kerc

Masters Over 35
1. Voula Lekaj
2. Jenifer Grim
3. Eugenia Newell
4. Carol Drennen
5. Kimberly Reed
6. Linda Kerc
7. April Rich
8. Andrea Till

WELLNESS

Overall Winner
Rachelle Atkinson
Class A
1. Rachelle Atkinson

Class B
1. Olivia Sheeks

Class C
1. Jasmine Hatlaub
2. Amy Obran
3. Rachel Lyttle
4. Amy Campagne
5. Lynda Evans

Class D
1. Brittany Schon
2. Alyx Jeffries
3. Nevaeh Burgett

Novice
1. Olivia Sheeks
2. Brittany Schon
3. Alyx Jeffries
4. Nevaeh Burgett

True Novice
1. Olivia Sheeks
2. Rachel Lyttle
3. Nevaeh Burgett

Masters Over 35
1. Rachelle Atkinson
2. Lynda Evans