2021 NPC Mississippi Championships

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Terence Kolstad
Super Heavyweight
Andrew King

Heavyweight
Christian Johnson
Dennis Harris
Peter Birchfield
Robert Gibson
Terence Kolstad

Light Heavyweight
Joseph Williams
Seth Rollins

Middleweight
BRADY COBB
Caesar B Hamilton
Kevin Harmon
Randall Grey

Lightweight
William Smith

Mr Mississippi
BRADY COBB
Kevin Harmon
Leslie Cliburn
Randall Grey
Robert Gibson
Seth Rollins

Novice Heavyweight
Andrew King

Novice Lightweight
William Smith

Novice Middleweight
Randall Grey

Teen
Jack Deddens
James Burke
Joseph Reno
Kyle Berry

True Novice Heavyweight
Andrew King

Bantamweight
Leslie Cliburn

Masters Over 35
BRADY COBB
Kevin Harmon
Terence Kolstad

Masters Over 40 Heavyweight
Peter Birchfield
Robert Gibson

Masters Over 45 Lightweight
Kevin Harmon
William Smith

Masters Over 50 Heavyweight
Dennis Harris
Peter Birchfield

Masters Over 60
Caesar B Hamilton
Dennis Harris

FIGURE

Overall Winner
Samantha Breed
Class A
Anabel Knight

Class C
Esther Copeland
Pam Johnson
Samantha Breed

Class D
Amanda Williams
Cheryl Timko

Ms Mississippi
Anabel Knight
Cheryl Timko
Kasey Dickson
Pam Johnson

Novice
Anabel Knight
Esther Copeland
Rachel Deer
Samantha Breed

True Novice
Anabel Knight
Kasey Dickson
Pam Johnson

Masters Over 40
Amanda Williams
Cheryl Timko
Kasey Dickson
Rachel Deer

Masters Over 45
Pam Johnson

BIKINI

Overall Winner
Rachel Dudas Lovil
Class A
Brittany Mullins
Evelyn Harmon
Yolanda Thompson

Class B
Anna Walendzik
LaTasha Estus

Class C
Hope Riccobono
Rachel Dudas Lovil

Class D
Briana Quinn
Ursula Cavalcanti

Class E
Jana Johnson
LaDaryl Watkins

Class F
Gracie Record
Inga Pavalock
Khendal Capers
Nicolette Blasco

Ms Mississippi
Briana Quinn
Brittany Mullins
Evelyn Harmon
Jana Johnson
LaDaryl Watkins
Rachel Dudas Lovil

Novice
Anna Walendzik
Brittany Mullins
Gracie Record
Nicolette Blasco

True Novice
Inga Pavalock
Nicolette Blasco
Ursula Cavalcanti

Masters Over 35
Alana Ledford
Evelyn Harmon
Inga Pavalock

Masters Over 40
Evelyn Harmon
LaTasha Estus
Yolanda Thompson

Masters Over 45
Evelyn Harmon

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Christian Brown
Class B
Eastman Montjoy
Malik Barakat
Tevis Mitchell

Class C
Christian Brown
Lucas Gibson
Marcus Thomas

Class D
Delbrico Slaughter
Kirk Overby
PATRICK BOBINGER

Mr Mississippi
Christian Brown
Delbrico Slaughter
Marcus Thomas
Tevis Mitchell
Zack Branan

Novice
Christian Brown
Eastman Montjoy
Kirk Overby
Mike Gunn
Rick Septa
Sutter Bailey
Tevis Mitchell
Zack Branan

Teen
Matt Parker

True Novice
Austin Burnett
George Mavrov
Joseph Creech
Lucas Gibson
Matt Parker
Mike Gunn
Rick Septa
Rob Rosebud

Uniform
Delbrico Slaughter

Masters Over 35
Delbrico Slaughter
PATRICK BOBINGER

Masters Over 40
Kirk Overby
Marcus Thomas
Mike Gunn
Sutter Bailey

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Parnell Boyd
Class A
Leslie Cliburn

Class B
Eastman Montjoy
Malik Barakat

Class C
Christopher Smith
Graham Murphree
Joseph Creech

Class D
Andrew King
Parnell Boyd
Terence Kolstad

Mr Mississippi
Andrew King
Malik Barakat

Novice
Andrew King
Eastman Montjoy
Graham Murphree
Reggie Welborn

True Novice
Andrew King
Christopher Smith
Dillan Ericksen
Graham Murphree
Jack Deddens
Joseph Creech
Kyle Berry
Max Owens

Masters Over 35
Parnell Boyd
Terence Kolstad

Masters Over 45
Reggie Welborn

WOMEN'S BODYBUILDING



Cheryl Matory

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
Brittany Mayes
Laura Nicholson
Marketa Hildreth

Ms Mississippi
Brittany Mayes
Cheryl Matory
Laura Nicholson

Novice
Brittany Mayes
Laura Nicholson

True Novice
Laura Nicholson

Masters Over 35
Laura Nicholson
Marketa Hildreth

WELLNESS

Overall Winner
Casey Amaro
Class A
Brittany Mullins

Class B
Bridgett Brooks
Casey Amaro

Ms Mississippi
Casey Amaro

Novice
Brittany Mullins
Casey Amaro

Masters Over 35
Bridgett Brooks