2021 NPC Missouri State Championships

NPC
Years: 2021 2020 2019 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Kyle Davis
Super Heavyweight
1. Nicolas Wittu
2. Michael Mcneal

Heavyweight
1. Juan Salmon
2. Keith Houston
3. Bj Drew

Light Heavyweight
1. Kyle Davis
2. Dennis Philips
3. Taylor Ramey
4. Cody Freeman
5. Duanne Patt

Middleweight
1. Logan Sheehan
2. Chad Frenzel
3. Silas Potter

Lightweight
1. Cal Pike

Novice Heavyweight
1. Michael Mcneal

Novice Light Heavyweight
1. Cody Freeman

Novice Middleweight
1. Silas Potter

Teen
1. Logan Kelling
2. Silas Potter

Masters Over 35
1. Dennis Philips
2. Bj Drew

Masters Over 40
1. Juan Salmon
2. Joe Ramos
3. Chad Frenzel
4. Duane Patt

Masters Over 50
1. Cal Pike

Masters Over 60
1. Dan Fox

Masters Over 70
1. Leonard Wolf

FIGURE

Class A
1. Paxton Boyer
2. Susie Snelling
3. Rochelle Deardorff
4. Meaghan Burke
5. Marlana Raby

Novice Class A
1. Paxton Boyer
2. Susie Snelling
3. Rochelle Deardorff
4. Megan Steinhaus
5. Marlana Raby

Masters
1. Susie Snelling
2. Rochelle Deardorff
3. Marlana Raby

BIKINI

Overall Winner
Kayla Johnson
Class A
1. Cassandra Mahl
2. Krista Snyder
3. Sara Matthewson
4. Christina Hollingsworth

Class B
1. Brandy Yarnell
2. Amy Mccracken
3. Kimberly Timmons
4. Chelsea Evans
5. Alexandria Lovelace

Class C
1. Samantha Stull
2. Morgan Birlew
3. Mya Glenn
4. Kara Boehmer
5. Ashton Henslee

Class D
1. Kayla Johnson
2. Janice Hayden
3. Jenna Kelling
4. Kayla Murphy
5. Amanda Bono

Novice Class A
1. Cassandra Mahl
2. Krista Snyder
3. Sara Matthewson
4. Christina Hollingsworth

Novice Class B
1. Brandy Yarnell
2. Amy Mccracken
3. Chelsea Evans
4. Kara Boehmer
5. Abigail Van Vacter

Novice Class C
1. Mya Glenn
2. Jenna Kelling
3. Amanda Bono

Teen
1. Mya Glenn
2. Abigail Van Vacter

Masters
1. Morgan Birlew
2. Janice Hayden
3. Brandy Yarnell
4. Amy Mccracken

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Aaron Bridges
Class A
1. Dausen Gourley
2. Randy Black
3. Jared Hoerrmann

Class B
1. Aaron Bridges
2. Christian Wilhelm
3. Zak Kerr
4. Joshua Archer
5. Chris Murray
Military
1. Jared Hoerrmann
2. Lonnie Gaudet

Novice Class A
1. Dausen Gourley
2. Randy Black
3. Voung Do
4. Carson Colvin

Novice Class B
1. Aaron Bridges
2. Christian Wilhelm
3. Zak Kerr
4. Chris Murray

Masters
1. Aaron Bridges
2. Voung Do
3. Lonnie Gaudet

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Marof Montanary
Class A
1. Jacob Klessens
2. Douglas Pfeifer
3. Skyler Stegall
4. Cal Pike

Class B
1. Taylor Ramey
2. Austen Boyer
3. Samuel Wallace
4. Duane Patt
Class C
1. Marof Montanary
2. Juan Ramos
3. Nicolas Wittu
4. Joe Ramos

Novice Class A
1. Douglas Pfeifer
2. Carson Colvin
3. Skyler Stegall

Novice Class B
1. Juan Ramos
2. Austen Boyer
3. Samuel Wallace
4. Chad Engles
5. Logan Kelling

Teen
1. Samuel Wallace
2. Logan Kelling

Masters
1. Duane Patt

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Emily Stacy
2. Aimee Fulkerson

Novice
1. Aimee Fulkerson

Masters
1. Aimee Fulkerson

WELLNESS

Novice
1. Morgan Birlew
2. Tammi Hurt
3. Jenna Scott
4. Catie Atchley

Open
1. Morgan Birlew
2. Jenna Scott
3. Catie Atchley

Masters
1. Morgan Birlew
2. Tammi Hurt