2021 NPC Natural Pennsylvania Championships

NPC
Years: 2021

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
John Chelednik
Heavyweight
1. John Chelednik

Light Heavyweight
1. Evan Quinn
2. Roger Young
3. Alan Voelkl

Junior
1. Evan Quinn

Welterweight
1. Jeff Sabo

Novice Heavyweight
1. Evan Quinn

Novice Lightweight
1. Jeff Sabo

True Novice
1. Evan Quinn

Masters Over 35
1. Jeff Sabo
2. Ricardo Mendez

Masters Over 40
1. Alan Voelkl

Masters Over 60
1. Roger Young

FIGURE

Overall Winner
Sophia Campbell Burrell
Armed Forces
1. Christine Patton

Class A
1. Cadence Wiles

Class C
1. Sophia Campbell Burrell
2. Christine Patton

Novice Class A
1. Robin Yingling
2. Amanda Whitley

Novice Class B
1. Sophia Campbell Burrell

True Novice Class A
1. Cadence Wiles
2. Robin Yingling
3. Kendra Unger

True Novice Class B
1. Sophia Campbell Burrell
2. Rachel Marchionda

Masters Over 35
1. Kendra Unger

Masters Over 40
1. Christine Patton

Masters Over 50
1. Robin Yingling
2. Rachel Marchionda

BIKINI

Overall Winner
Yevgeniya Kuplack
Class A
1. Yevgeniya Kuplack
2. Antoinette Pietrone

Class B
1. Jamie Coryea
2. Sara Wood

Class C
1. Nadia Pelletier
2. Jennifer Sigurdson
3. Jennifer Stape

Class D
1. Corey Hewitt
2. Kristen Corso
3. Isabelle Wilkins
4. Kattreena Amodeo
5. Alexis Lohr

Novice Class A
1. Jamie Coryea
2. Sara Wood

Novice Class B
1. Corey Hewitt
2. Izabela Jundzill
3. Kattreena Amodeo
4. Jennifer Sigurdson
5. Alexis Lohr
6. Jennifer Stape

True Novice Class A
1. Jamie Coryea
2. Elisha Torchik
3. Shealene Schuckers

True Novice Class B
1. Izabela Jundzill
2. Kristen Corso
3. Kattreena Amodeo

Masters Over 35 Class A
1. Yevgeniya Kuplack
2. Antoinette Pietrone
3. Amanda Whitley

Masters Over 35 Class B
1. Nadia Pelletier
2. Izabela Jundzill
3. Isabelle Wilkins
4. Shealene Schuckers
5. Jennifer Stape

Masters Over 40
1. Tammy Elliott
2. Elisha Torchik
3. Antoinette Pietrone
4. Jennifer Sigurdson
5. Jennifer Stape

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Joseph Gluscic
Class A
1. Shriohm Soni
2. Robert Foerster

Class B
1. Jeffrey Spruill
2. Alexander Delp
3. Connor Shalosky

Class C
1. Joseph Gluscic
2. Jan Matos

Collegiate
1. Jan Matos

Junior
1. Joseph Gluscic
2. Colby Bindschatel

Novice Class A
1. Shriohm Soni
2. Jeffrey Spruill
3. Mao Niinomi

Novice Class B
1. Jan Matos
2. Connor Shalosky
3. Ryan Fisher

True Novice Class A
1. Jeffrey Spruill
2. Mao Niinomi

True Novice Class B
1. Alexander Delp
2. Enes Merzihic
3. Connor Shalosky

Masters Over 35
1. Robert Foerster
2. Jeffrey Spruill

Masters Over 40
1. Ryan Fisher

Masters Over 50
1. Phillip DePante

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Collin Wright
Class A
1. Robert Foerster

Class B
1. Collin Wright
2. Valmiki Kothare
3. Jalyn Smith

Class C
1. Zach Fodor

Novice Class A
1. Collin Wright

True Novice Class B
1. Bryan Morse

Masters Over 35 Class A
1. Robert Foerster

Masters Over 50
1. Bryan Morse

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Mandi Brown
2. Cheri Creager
3. Patty Hammers

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Nichole Jensen
2. Mandi Brown
3. Cheri Creager

First Responder
1. Patty Hammers

Masters Over 35
1. Mandi Brown
2. Cheri Creager

WELLNESS

Class B
1. Marlena Freeman

Novice Class B
1. Marlena Freeman

True Novice
1. Marlena Freeman
2. Amanda Whitley

Masters Over 35
1. Marlena Freeman