2021 NPC Nebraska State Championships

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Ben Walkinshaw
Super Heavyweight
1. Ryan Whitesel
2. Chad Jones
3. Gary Vain

Heavyweight
1. Ben Walkinshaw
2. Robert Magers

Light Heavyweight
1. Anthony Garcia
2. Brien Dawson

Middleweight
1. Oscar Marino

Novice Masters Over 50
1. Richard Burns

True Novice Light Heavyweight
1. Rylan Burns

True Novice Lightweight
1. Alex Read

True Novice Middleweight
1. Sergio Sanchez

Masters Over 40
1. Ben Walkinshaw
2. William Price

Masters Over 50
1. Gary Vain
2. Robert Magers

FIGURE

Class D
1. Kenna Larue

Novice Class C
1. Kenna Larue

Novice Masters Over 40
1. Kenna Larue

True Novice
1. Brittany Elliott

Masters Over 40
1. Kenna Larue

BIKINI

Overall Winner
Kelsey Bargloff
Class A
1. Krystal Childress
2. Jessika Swapp

Class C
1. Kelsey Bargloff

Class E
1. Natasha Carter
2. Kendra Clamors
3. Deborah Baska

Class F
1. Ronnie Worden
2. Caroline Degonia

Class G
1. Catherine Allen

Class H
1. Ariel Glissendorf
2. Emily Nelson
3. Jena Molone
4. Kayla George
5. Leslie Neiman

Novice Class A
1. Jessika Swapp

Novice Class B
1. Kelsey Bargloff

Novice Class C
1. Ronnie Worden
2. Natasha Carter
3. Kendra Clamors
4. Caroline Degonia

Novice Class D
1. Emily Nelson
2. Jena Molone
3. Kayla George
4. Catherine Allen

Novice Masters Over 35
1. Ronnie Worden
2. Krystal Childress

Novice Masters Over 50
1. Deborah Baska

True Novice Class A
1. Mckenna Godel
2. Jessika Swapp

True Novice Class B
1. Emily Nelson
2. Jena Molone
3. Kayla George
4. Natasha Carter
5. Leslie Neiman

Masters Over 35
1. Ronnie Worden
2. Deborah Baska
3. Caroline Degonia

Masters Over 40
1. Deborah Baska

Masters Over 50
1. Deborah Baska

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Brad Hatfield
Class A
1. Noori Hajee

Class C
1. Clinton Forbes

Class D
1. Brad Hatfield
2. Jeremy Hoffman

Class E
1. Stephen Redlin

Class F
1. Ron Alcott

Novice Class C
1. Jeremy Hoffman
2. Bill Kumer

Novice Class D
1. Stephen Redlin

Novice Masters Over 50
1. Richard Burns

Teen
1. Clayton Kaufman

True Novice Class B
1. Gianfranco Guevara

Masters Over 35
1. Stephen Redlin

Masters Over 40
1. Sutherland Junge

Masters Over 50
1. Ron Alcott
2. Bill Kumer

Masters Over 60
1. Mark Davis

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Dan Ripa
Class B
1. Dan Ripa

Class C
1. Justin Mcconville

Class D
1. Chase Murphy

Novice Class B
1. Dan Ripa

Novice Masters Over 40
1. Justin Mcconville

Novice Masters Over 50
1. Richard Burns

Teen
1. Clayton Kaufman

True Novice Class A
1. Abda Irigoyen
2. Clayton Kaufman

True Novice Class B
1. Rylan Burns
2. Chase Murphy

Masters Over 40
1. Ben Walkinshaw

Masters Over 60
1. Mark Davis

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Natasha Martinez

Novice Class A
1. Natasha Martinez

Novice Masters Over 35
1. Natasha Martinez

Novice Masters Over 40
1. Natasha Martinez

Masters Over 35
1. Natasha Martinez

Masters Over 40
1. Natasha Martinez

WELLNESS

Class D
1. Sandy Goemaat

Novice Masters Over 35
1. Sandy Goemaat

True Novice
1. Sandy Goemaat