2021 NPC Philadelphia Classic

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Steven Mitropoulos
Super Heavyweight
1. Patryk Baradziej

Heavyweight
1. Steven Mitropoulos
2. Gideon Funk

Light Heavyweight
1. Joseph Pircher
2. Michael Norcross

Middleweight
1. Daniel Arnold
2. Kenny Durham
3. Anthony Woodfolk

Masters Over 35
1. Patryk Baradziej
2. Gideon Funk

Masters Over 40
1. Jody Crouse
2. Myles Kellam
3. Gideon Funk
4. Matthew Diana
5. Anthony Woodfolk
6. Earldavid Reed

Masters Over 50
1. Kenny Durham
2. Anthony Woodfolk
3. Earldavid Reed

Masters Over 60
1. Charles Schweder
2. Earldavid Reed
3. James Davis
4. Jim Carty

FIGURE

Overall Winner
Ekaterina Dorsainvil
Class A
1. Catherine Grimes

Class B
1. Jamie Byerly

Class C
1. Ekaterina Dorsainvil

Novice
1. Ekaterina Dorsainvil
2. Nina Tocci
3. Jamie Byerly

True Novice
1. Ekaterina Dorsainvil
2. Catherine Grimes
3. Nina Tocci
4. Jamie Byerly

Masters Over 35
1. Jamie Byerly

Masters Over 40
1. Jamie Byerly

BIKINI

Overall Winner
Emily Ilic
Class A
1. Montanna Reinert
2. Maria Rossi
3. Clara Brill
4. Valerie Wisner

Class B
1. Dakota Decuffa
2. Alena Bowers
3. Jordyn Rostien
4. Shivani Patel
5. Kim Lewis

Class C
1. Emily Ilic
2. Christine Tulish
3. Shauna Rhodes
4. Monique Ware
5. Maya Holt-Brockenbrough

Novice
1. Montanna Reinert
2. Dakota Decuffa
3. Emily Ilic
4. Christine Tulish
5. Maya Holt-Brockenbrough
6. Kim Lewis

True Novice
1. Emily Ilic
2. Montanna Reinert
3. Maya Holt-Brockenbrough
4. Monique Ware
5. Clara Brill
6. Shivani Patel

Masters Over 35
1. Alena Bowers
2. Maria Rossi
3. Christine Tulish
4. Shauna Rhodes
5. Maya Holt-Brockenbrough
6. Lori Betts

Masters Over 40
1. Alena Bowers
2. Maria Rossi
3. Shauna Rhodes
4. Lori Betts

Masters Over 45
1. Maria Rossi
2. Winie Carter
3. Monique Ware
4. Lori Betts
5. Wendy Demchick-Alloy

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Marc Daniels
Class A
1. Chrisson Aristilde
2. Julio Vera Garcia

Class B
1. Giorgio Dimeglio

Class C
1. Marc Daniels
2. Brandon Garcia
3. Kevin Sykes

Novice
1. Julio Vera Garcia
2. Brandon Garcia

True Novice
1. Chrisson Aristilde
2. Giorgio Dimeglio
3. Mike Brown
4. Kevin Sykes
5. Ricardo Serpa

Masters Over 35
1. Ricardo Serpa

Masters Over 40
1. Daniel Laviola
2. Ricardo Serpa

Masters Over 50
1. Juan Jackson
2. Anthony Woodfolk
3. Daniel Laviola

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Joshua Karichner
Class A
1. Anthony Woodfolk

Class B
1. Donald Houston
2. Jamil Neyazi
3. Daniel Arnold
4. Ricardo Serpa
5. Mumuine Conteh

Class C
1. Joshua Karichner
2. Chris Medina

Novice
1. Jamil Neyazi
2. Mumuine Conteh

True Novice
1. Donald Houston
2. Jamil Neyazi
3. Chris Medina
4. James Davis
5. Brandon Garcia

Masters Over 40
1. Myles Kellam
2. Michael Zadroga
3. Chris Medina
4. Ricardo Serpa

Masters Over 50
1. Anthony Woodfolk

Masters Over 60
1. Charles Schweder

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Kristen White

WOMEN'S PHYSIQUE

Class B
1. Kristen White

WELLNESS

Overall Winner
Dolores Caraballo
Class A
1. Clara Brill

Class B
1. Dolores Caraballo

Novice
1. Aliyah Horton

Masters Over 35
1. Dolores Caraballo

Masters Over 45
1. Winie Carter