2021 NPC Pink Muscle Fest

NPC
Years: 2021 2019 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Ryan Whitesel
Super Heavyweight
1. Ryan Whitesel
2. Ross Lurten
3. Daniel Draper

Heavyweight
1. Raul Guardado
2. David Ferrara
3. Trevor Wilson

Light Heavyweight
1. Joseph Bowman
2. Ivan Garcia

Middleweight
1. Tyler Hervey
2. Jason Vaughan

Novice Heavyweight
1. David Ferrara
2. Cam Oswalt
3. Ross Lurten
4. Trevor Wilson

Novice Light Heavyweight
1. Paul Weeks

Novice Middleweight
1. Tyler Hervey

Teen
1. Paul Weeks

Bantamweight
1. Ted Glasgow

Masters Over 35
1. Daniel Breshears

Masters Over 40
1. Cam Oswalt
2. Ivan Garcia
3. Jason Vaughan

Masters Over 50
1. Dan Fox

Masters Over 60
1. Dan Fox
2. Ted Glasgow

FIGURE

Overall Winner
Christine Caswell
Class A
1. Christine Caswell
2. Melissa Serrano
3. Casey Root

Class B
1. Alyssa Cook
2. Emily Nelson
3. Kenna Larue

Novice Class A
1. Melissa Serrano
2. Kristina Reilly

Masters Over 40
1. Kenna Larue
2. Kristina Reilly

BIKINI

Overall Winner
Kara Clum
Class A
1. Cassandra Mahl
2. Naomi Faber
3. Kelly Long

Class B
1. Rachel Nicholson
2. Jill Kohler
3. Brandy Yarnell
4. Summer Gentille
5. Stephanie Johnson
6. Amanda Holmes
7. Heather Schabert

Class C
1. Kara Clum
2. Kaitlyn Haley
3. Morgan Birlew
4. Jennifer Wolf
5. Jessica Markovich

Class D
1. Kasandra Cooper
2. Veronica Urquieta
3. Cheyanne Newland
4. Pamela Birk

Novice Class A
1. Rachel Nicholson
2. Naomi Faber
3. Amanda Holmes
4. Summer Gentille
5. Kelly Long
6. Stephanie Johnson
7. Kaylee Stuckey

Novice Class B
1. Lydia Redd
2. Jennifer Wolf
3. Sharon Lay
4. Heather Schabert
5. Jessica Markovich

Novice Class C
1. Veronica Urquieta
2. Pamela Birk
3. Cheyanne Newland
4. Beth Honeycutt

Teen
1. Lydia Redd

Masters Over 35
1. Jill Kohler
2. Morgan Birlew
3. Amanda Holmes
4. Jennifer Wolf
5. Pamela Birk
6. Heather Schabert

Masters Over 40
1. Brandy Yarnell
2. Beth Honeycutt
3. Summer Gentille
4. Stephanie Johnson
5. Sharon Lay
6. Tania Statler
7. Kelly Long
8. Kelly Paarlberg

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Aaron Sawyer
Class A
1. Max Sanchez

Class B
1. John Cook
2. Dustin Hudlow
3. PHILLIP HACK
4. Joshua Johnson
5. Zach Sturm

Class C
1. Aaron Sawyer
2. Mike Stevenson
3. Michael Haley
4. Forrest Lurten
5. Brandon Baethke

Novice Class A
1. Max Sanchez
2. Justin Steele

Novice Class B
1. Dustin Hudlow
2. Zach Sturm
3. Forrest Lurten
4. Joshua Johnson
5. Brandon Baethke
6. Kevin Randall

Masters Over 35
1. PHILLIP HACK
2. Brandon Baethke
3. Forrest Lurten

Masters Over 40
1. Michael Haley
2. James Hardison
3. Daniel Draper
4. Adam Riley
5. Kevin Randall

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Tyler Wisdom
Class B
1. John Cook
2. DeJuan Gardenhire
3. Larry Moore
4. Adam Riley

Class C
1. Tyler Wisdom
2. Raul Guardado
3. Joseph Gowdy
4. Daniel Breshears
5. Robert Allee
6. Tristian Newman

Novice Class B
1. Tyler Wisdom
2. Adam Riley
3. Daniel Breshears
4. Robert Allee
5. Paul Weeks
6. Tristian Newman

Teen
1. Paul Weeks

Masters Over 35
1. Daniel Breshears

Masters Over 40
1. DeJuan Gardenhire
2. Larry Moore
3. Adam Riley
4. James Hardison
5. Daniel Draper

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Amanda Owen
2. Junno Gardenhire

Novice Class A
1. Amanda Owen

Masters Over 35
1. Amanda Owen

Masters Over 40
1. Amanda Owen
2. Junno Gardenhire
3. Chris Hosp

WELLNESS

Class A
1. Mindy McCormick
2. Jamie Terrell
3. Rachel Nicholson

Class B
1. Morgan Birlew
2. Cheyanne Newland
3. Rikki Holmes

Novice Class A
1. Rachel Nicholson
2. Tania Statler

Novice Class B
1. Cheyanne Newland
2. Rikki Holmes

Masters Over 35
1. Jamie Terrell
2. Morgan Birlew
3. Tania Statler

Masters Over 40
1. Rikki Holmes
2. Tania Statler