2021 NPC Wasatch Warrior

NPC
Years: 2021 2020

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Taylor Hoopes
Super Heavyweight
1. Jordan Snow

Heavyweight
1. Taylor Hoopes
2. Kainoa Pang-Peach
3. Brandon Harbin
4. Nicholas Howard

Light Heavyweight
1. David White
2. Edinson Orellana
3. Gage Picard
4. Salah Al Atawna
5. Patrick Brown

Novice
1. Kevin Serra
2. Nicholas Howard

Masters Over 35
1. Douglas Graham

Masters Over 45
1. Douglas Graham
2. Donald Rekow

FIGURE

Overall Winner
Tausha Baker


Figure Overall Comparisons

Class A
1. TRACI MILLER
2. Emilie Carrasquel
3. Lacey Simpkins
4. Kristin Molina

Class B
1. Tausha Baker
2. Sarah Kelley
3. Tamsen Larsen
4. Madisun Slupatchuk
5. Christina Haveron
6. Jo Lawrence
7. Jordyn Olson
8. Jessica Hales
9. Anabel Wyatt

Novice
1. Tamsen Larsen
2. Madisun Slupatchuk
3. Jordyn Olson
4. Emilie Carrasquel
5. Jessica Hales
6. Lacey Simpkins
7. Anabel Wyatt
8. Kristin Molina

Masters Over 35
1. Tamsen Larsen
2. Christina Haveron
3. Jessica Hales
4. Annie Sutton
5. Kristin Molina

Masters Over 40
1. TRACI MILLER
2. Jo Lawrence
3. Christina Haveron
4. Emilie Carrasquel

Masters Over 45
1. Jo Lawrence
2. Emilie Carrasquel

BIKINI

Overall Winner
Taimane Zoltz
Class A
1. Madilyn Kane
2. Marilyn Erickson
3. Marlisa Aispuro

Class B
1. Andrea Loces
2. Amanda Brady

Class C
1. Taimane Zoltz
2. Casey Robella
3. Courtney Byas
4. Kiley Fisher
5. Katie Meloche
6. Jenee Rudy
7. Skye Wolfley
8. Kirsten Norman
9. Shania Hewitt
10. Jennifer Porter
11. Samantha Williamson
12. Justina Corbett
13. stephanie ellis
14. Madison Morris

Class D
1. Kaylia Rhodes
2. Emily Baldwin
3. Lauren Arndt
4. Courtney Shipman
5. Victoria Porter
6. Sabrina Hoagland

Class E
1. Kiira Poux
2. Katie Spencer
3. Lynndsey Eldridge
4. Julia Mullins
5. Kim Stuck
6. Leeann Craythorne
7. Danielle Swopes
8. Elizabeth Larcenaire
9. Ellie Cottam
10. Tara Garrison
11. Olya Marusich
12. Julie Hansen
13. Leah Jacobson
14. Armineh Torkomian
15. Annette May
16. Vanessa Cuartas

Class F
1. Danielle Cossairt
2. Brooklyn Goodsell
3. Mia Sypniewski
4. Jessica Stenstrom
5. Rachel Hunter
6. Raven Cornelius
7. Ashley Condie
8. Morgan Harshbarger

Novice Class A
1. Casey Robella
2. Andrea Loces
3. Courtney Byas
4. Kiley Fisher
5. Madilyn Kane
6. Ashley Thurston
7. Jennifer Porter
8. Samantha Williamson
9. Shania Hewitt
10. Kirsten Norman
11. Jenee Rudy
12. Justina Corbett
13. stephanie ellis
14. Madison Morris
15. Amanda Brady
16. Marilyn Erickson

Novice Class B
1. Julia Mullins
2. Kim Stuck
3. Courtney Shipman
4. Lauren Arndt
5. Victoria Porter
6. Sabrina Hoagland
7. Leah Jacobson

Novice Class C
1. Katie Spencer
2. Leeann Craythorne
3. Rachel Hunter
4. Elizabeth Larcenaire
5. Brianna Newson
6. Tara Garrison
7. Olya Marusich
8. Morgan Harshbarger
9. Armineh Torkomian
10. Ashley Condie
11. Julie Hansen
12. Vanessa Cuartas
13. Annette May

Teen
1. Elizabeth Larcenaire
2. Brianna Newson

Masters Over 35
1. Jenny Gersack
2. Kim Stuck
3. Leeann Craythorne
4. Rachel Hunter
5. Tara Garrison
6. Jessica Stenstrom
7. Jenee Rudy
8. Ashley Thurston
9. Armineh Torkomian
10. Justina Corbett
11. Raven Cornelius
12. stephanie ellis
13. Ashley Condie
14. Annette May
15. Amanda Brady
16. Marilyn Erickson
16. Mia Sypniewski

Masters Over 40
1. Jenny Gersack
2. Kim Stuck
3. Jennifer Porter
4. Justina Corbett
5. Raven Cornelius

Masters Over 45
1. Julie Hansen

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Brandon Stoner
Class A
1. Brandon Stoner
2. Jason Howard
3. Aaron Lopez
4. Mateao Rangel
5. Anthony Nash
6. Edzar Felipe
7. Caden Carnley

Class B
1. Cody Hancey
2. Caterious Siggers
3. Alec Santana
4. Scott Garrabrants
5. Pablo Hernandes
6. Corey Miller
7. Prentiss Miller

Class C
1. Joaseph Kasongo
2. Randall Bennett
3. Jair Hernandez
4. Cristian Krumbah
5. Damien Wheeler
6. Tadjim Marcel
7. Steven Christensen
8. Alexander Rodriguez

Class D
1. Chester Lacey Ii
2. Kyle Foote
3. Jean Hernandez
4. Brandon Harbin
5. Christopher Krambeer
6. Samuel Mullins

Class E
1. Mikel Jones

Class F
1. Kainoa Pang-Peach
2. John Ganzini
3. Joao Borges
4. Corneliu Virlan
5. Prince Kofi
6. Nicholas Howard
7. Bryce Rothlisberger
8. Nathan Pond

Novice Class A
1. Mateao Rangel
2. Stetson Wood
3. Alec Santana
4. Caden Carnley
5. Pablo Hernandes
6. Prentiss Miller
7. Mikel Smuin

Novice Class B
1. Kyle Foote
2. Cristian Krumbah
3. Mikel Jones
4. Tadjim Marcel
5. Joao Borges
6. Nigel Ramsay
7. Christopher Krambeer
8. Chris Jacobson
9. Bryce Rothlisberger
10. John Ganzini
11. Prince Kofi
12. Nicholas Howard
13. Samuel Mullins
14. Clayton Anderosn
15. Nathan Pond

Teen
1. Kenneth Marx
2. Dakari Oneal
3. Gerik Meyers

Masters Over 35
1. Chester Lacey Ii
2. Jason Howard
3. Jean Hernandez
4. Corey Miller
5. Nathan Manning
6. John Ganzini
7. Nathan Pond

Masters Over 40
1. Damien Wheeler
2. Prince Kofi
3. Samuel Mullins

Masters Over 45
1. John Ganzini
2. Vaughn Johnson

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Mike Symkoviak
1. Men's Classic Physique Overall Comparisons
Men's Classic Physique Awards

Class A
1. Nathan Pacheco
2. Stetson Wood
3. Joaseph Kasongo
4. Bo Moraga
5. Aaron Johnson
6. Nathan Manning
7. Abraham Soto
8. Donald Rekow

Class B
1. Mike Symkoviak
2. Jorge Gutierez
3. Jordan Snow
4. Patrick Brown
5. Kainoa Pang-Peach
6. Russ Rhome
7. Cameron Seaich
8. Nicholas Howard
9. Matthew Dushku

Novice
1. Russ Rhome
2. Stetson Wood
3. Cameron Seaich
4. Kevin Serra
5. Nicholas Howard

Teen
1. Dakari Oneal
2. Gerik Meyers

Masters Over 35
1. Nathan Manning

Masters Over 40
1. Abraham Soto

Masters Over 45
1. Aaron Johnson
2. Matthew Dushku
3. Donald Rekow

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Fiona Jones
2. Shelby Dunn

Novice
1. Fiona Jones
2. Shelby Dunn

WELLNESS



1. Wellness Awards

Class B
1. Megan Loveland
2. Brianna Koleva
3. Jani Smith

Novice
1. Megan Loveland
2. Brianna Koleva
3. Jani Smith

Masters Over 35
1. Marlisa Aispuro