2021 NPC Worldwide Bigman Weekend South Africa Regional Qualifier

NPC
Years: 2021

MEN'S BODYBUILDING

Super Heavyweight
1. Jacques Du Preez
2. Armand Nel
3. Henri Swart

Heavyweight
1. Albert Le Roux
2. Thomas Wagner
3. Michael Viljoen
4. Gavin Pienaar
5. Thabang Choeu

Light Heavyweight
1. Wesley Jacobs
2. Dewald Greef
3. Chris Lombard

Middleweight
1. Dumisani Dlodlo
2. Andile Skeyi
3. Stephan Rabe
4. Mark Petit
5. Jared Davids
6. Berry Madalane

Junior
1. Pakiso Innocent Mofokeng
2. Alex Grater

Lightweight
1. Rusty Sayed
2. Brandon Pretorius

Novice
1. Paul Ras

Teen
1. Brandon Pretorius
2. Chad Grater

True Novice
1. Wesley Jacobs

Masters Over 40
1. Rusty Sayed
2. Kjell Magnussen
3. Paul Ras

Masters Over 50
1. Craig Cooke-Tonnesen

FIGURE

Class A
1. Blessing Christopher
2. Yolandi Burger
3. Angelique Davidse
4. Marisha Plessis

Class B
1. Jessica Combrinck

Class C
1. Chantelle Grove
2. Marisha Plessis

Novice
1. Chantelle Grove

True Novice
1. Chantelle Grove
2. Marisha Plessis

BIKINI

Class A
1. Bianca Gomes
2. Cayce Steenkamp
3. Lauren Anders

Class B
1. Wilma Ryan
2. Lerry Eayrs
3. Kerri-Lee Kramer

Class C
1. Sheree Minshull Zito
2. Angelique Swanepoel

Class D
1. Anneke Jordaan
2. Monique Jansen vanVuuren
3. Rozanne Bezuidenhout
4. CJ Faassen
5. Farrah Rymer

Junior
1. Lerry Eayrs
2. Cayce Steenkamp

Novice
1. Monique Jansen vanVuuren
2. Rozanne Bezuidenhout
3. Gill Holm
4. Charlotte van Heerden

Teen
1. Cayce Steenkamp

True Novice
1. Rozanne Bezuidenhout
2. Lerry Eayrs
3. Shane' Scheepers
4. Charlotte van Heerden
5. Renalda Mostert
6. Alicia Campbell
7. Kerri-Lee Kramer

Masters Over 35
1. Wilma Ryan
2. Renaldo Mostert

Masters Over 40
1. Gill Holm
2. Sonia Shaw

MEN'S PHYSIQUE

Class B
1. Nhlanhla Vilakazi
2. Connor Botha

Class C
1. Jürgen Klose
2. Matthew Weitz

Class D
1. Tyrone Jagger
2. Mike Atkinson
3. Kyle Potgieter
4. Ruan Greef
5. Nathan Bodenstein

Novice
1. Zuan van Heerden

Teen
1. Tristan vanderLinde
2. Zuan van Heerden
3. Andrew Bowles

True Novice
1. CJ van Schalkwyk

Masters Over 50
1. Mike Atkinson

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Class A
1. Gontse Kutu
2. Mat Lefading

Class B
1. Kieran Mason
2. Ridha Almijrab
3. Mahmoud Nisbah
4. Roche van Aarde

Class C
1. Carl Bruce
2. Tristan Marais
3. Dean Roestorf
4. Clinton Groenewald
5. Mondi Shabalala

Class D
1. Zack Sieberhagen
2. Tyronne Jagger
3. Youri Kasonga Mukuna
4. Henri Swart
5. Anton Barnard

Junior
1. Kieran Mason
2. Tristan Marais
3. Dean Roestorf
4. Anton Barnard
5. Chad Grater
6. Jared Rochat
7. Brandon Hirst
8. Alex Grater
9. Daniel Gooch

Novice
1. Clinton Groenewald
2. Nico Koster
3. Brandon Thysse
4. Zander Toerien

Teen
1. Chad Grater

True Novice
1. Dwan Fourie
2. Clinton Groenewald
3. Sandile QoQa
4. Zander Toerien

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Nicole Springfield

Class B
1. Bronwyn Dean

WELLNESS

Class A
1. Emely Tembe
2. Romaine Macrow

Class B
1. Shelley Collins
2. Anthea Pon
3. Bernadette Ras
4. Zama Potgieter

Class C
1. Christelle Prinsloo
2. Michelle Klopper

Class D
1. Simonne Paarman

Novice
1. Shelley Collins
2. Emely Tembe

True Novice
1. Jean-Mari Brown

Masters Over 35
1. Anthea Pon
2. Christelle Prinsloo
3. Romaine Macrow
4. Bernadette Ras
5. Zama Potgieter

Masters Over 40
1. Romaine Macrow