2021 NPC Worldwide Pro Tan Naturals Cup

NPC
Years: 2021

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Theo Golaub
First Timer
1. Adonis Amura

Heavyweight
1. Theo Golaub
2. Elliot Gibson

Middleweight
1. Claudius Parkes

Junior
1. Dan Jackson
2. Jack Love-Jones

Novice
1. Elliot Gibson

Masters Over 40
1. Steve Howarth

FIGURE

Overall Winner
Lucy Freeman
Beginner
1. Lucy Freeman

Class B
1. Paula Christian Cox

Class D
1. Lucy Freeman
2. Nicole Pollock
3. Karina Meiksane

First Timer
1. Karina Meiksane

Masters Over 35
1. Melanie Francis
2. Karina Meiksane

Masters Over 40
1. Melanie Francis
2. Paula Christian Cox

BIKINI

Overall Winner
Ciara Morris
Beginner
1. Ciara Morris
2. Millie Ashworth-Hughes
3. Blanka Harvey
4. Heidi Marler
5. Tarryn Burrows
6. Molly O'brien
7. Eliza Buer
8. Ashley Barnes

Class A
1. Tarryn Burrows
2. Ashley Barnes

Class C
1. Jenny Hamilton
2. Reidin O'sullivan
3. Ally Lantos
4. Olga Collado
5. Anastazja Debowska

Class D
1. Leigh Clark
2. Molly O'brien

Class E
1. Kerryann Haywood
2. Oksana Gribaite

Class F
1. Ciara Morris
2. Millie Ashworth-Hughes
3. Blanka Harvey
4. Jodie Byrne

Class G
1. Heidi Marler
2. Katie Hargreaves
3. Keeley Greenwood
4. Libby Deakin

Class H
1. Harriet Pearsey
2. Louise Vincent
3. Eliza Buer
4. Amanda Somers
5. Holly Jeans

First Timer
1. Blanka Harvey
2. Heidi Marler
3. Louise Vincent
4. Kerryann Haywood
5. Eliza Buer
6. Anastazja Debowska
7. Chloe Stephens
8. Nicola Jenner

Junior
1. Tarryn Burrows
2. Reidin O'sullivan
3. Ally Lantos

Novice
1. Ciara Morris
2. Heidi Marler
3. Reidin O'sullivan
4. Leigh Clark
5. Jodie Byrne
6. Ally Lantos
7. Katie Hargreaves
8. Amanda Somers
9. Holly Jeans
10. Keeley Greenwood
11. Olga Collado
12. Jodie Beckett
13. Anastazja Debowska
14. Libby Deakin

Masters Over 35
1. Oksana Gribaite
2. Jodie Beckett

Masters Over 40
1. Leigh Clark
2. Kerryann Haywood
3. Chloe Stephens
4. Nicola Jenner

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Josh Atease
Beginner
1. Adam Wallis
2. Mubarak Al-Ahbabi
3. William Cruz
4. Bobby Enright
5. Kenny Mc Garry
6. Kevin Murphy
7. Danut Cotos

Class A
1. Josh Atease
2. Matthew Bicar
3. Yosef Alfarhan

Class B
1. Aled Hopkins
2. William Cruz
3. David Langsdale
4. Adel Nasrevali

Class C
1. Dave Walters

Class D
1. Liam Walker
2. Adam Wallis

Class F
1. Kevin Murphy

First Timer
1. Mubarak Al-Ahbabi
2. William Cruz
3. James Potter
4. Kevin Murphy
5. Kelvin Barcelona
6. Yosef Alfarhan
7. Ryan O' Neill

Junior
1. Thanasis Nikolaou
2. Aaron Carpenter
3. William Cruz
4. Kelvin Barcelona
5. Ryan O' Neill

Novice
1. Mubarak Al-Ahbabi
2. Matthew Bicar
3. Kevin Murphy

Masters Over 35
1. Bobby Enright
2. Kenny Mc Garry
3. Danut Cotos

Masters Over 40
1. Dave Walters
2. Bobby Enright

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Tafara Omeje
Beginner
1. Bradley Lowe
2. Simon Sadowski
3. Nicholas Underdown

Class A
1. Mubarak Al-Ahbabi
2. Simon Sadowski

Class B
1. Tafara Omeje
2. Zac Davies
3. Bradley Lowe
4. Dylan Patel
5. Adel Nasrevali

Class C
1. Tom Moss

Class D
1. Chad Tapper
2. Charles Nwofor

First Timer
1. Ismail Ouakrime

Junior
1. Simon Sadowski
2. Ismail Ouakrime
3. Dylan Patel

Novice
1. Zac Davies

WOMEN'S PHYSIQUE

Beginner
1. Christina Appleby-Phillips

WELLNESS

Overall Winner
Sophie Tuohy
Beginner
1. Ekam Grewal
2. Jade Bullock

Class A
1. Sophie Tuohy
2. Ekam Grewal
3. Ashley Barnes

Class B
1. Jade Bullock

First Timer
1. Sophie Tuohy

Junior
1. Sophie Tuohy

Novice
1. Ekam Grewal