NPC News Online

2022 NPC Battle at the Falls

NPC
Years: 2022 2021

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Travis Clausen
Super Heavyweight
1. Michael Hench

Heavyweight
1. Travis Clausen

Middleweight
1. Greg Fjerestad

Novice Masters Over 40
1. Michael Hench

Novice Super Heavyweight
1. Michael Hench

True Novice Super Heavyweight
1. Michael Hench

Bantamweight
1. Rickie Mcrae

True Novice Bantamweight
1. Rickie Mcrae

Masters Over 40
1. Travis Clausen
2. Michael Hench

Masters Over 50
1. Greg Fjerestad

FIGURE

Overall Winner
Shya Cornell
Class A
1. Shya Cornell

Class D
1. Stacey Mahoney

Novice Masters Over 40
1. Stacey Mahoney

Novice Masters Over 50
1. Deanna Berens
2. Deanna Berens

Teen
1. Ashley Cadwell

True Novice Class A
1. Shya Cornell

Masters Over 40
1. Stacey Mahoney

BIKINI

Overall Winner
Mckenna Godel
Class A
1. Taylor Vincent

Class B
1. Eledys Breighner

Class C
1. Jane Plumberg

Class D
1. Mckenna Godel
2. Kris Vilas
3. Kami Love
4. Amanda Snyder
5. Celina Lohre

Class E
1. Julie Finley

Class G
1. Mandy Rochon
2. Becky Carel
3. Courtney Whitman
4. Afton Rosado

Class H
1. Kimberly Desilus
2. Svetlana Zelenyuk
3. Ela Roes
4. Teodora Todorovic

Novice Class A
1. Eledys Breighner

Novice Class B
1. Mckenna Godel
2. Kris Vilas
3. Jane Plumberg
4. Celina Lohre

Novice Class C
1. Julie Finley

Novice Class D
1. Ela Roes
2. Afton Rosado

Novice Masters Over 35
1. Svetlana Zelenyuk
2. Ela Roes
3. Afton Rosado
4. Sarahpearl Kohl

True Novice Class A
1. Kami Love
2. Amanda Snyder

True Novice Class B
1. Julie Finley
2. Ela Roes
3. Teodora Todorovic

Masters Over 35
1. Svetlana Zelenyuk
2. Becky Carel
3. Ela Roes
4. Courtney Whitman
5. Afton Rosado

Masters Over 40
1. Svetlana Zelenyuk
2. Becky Carel
3. Jane Plumberg

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Blake Roorda
Class A
1. Lancho Morke

Class B
1. Tim Byrne

Class D
1. Blake Roorda
2. Colby Meyer

Class E
1. Jack Geister

Class F
1. Austin Brown
2. Zachary Ciurczak
3. Craig Kallian

Novice Class C
1. Blake Roorda

Novice Class D
1. Austin Brown
2. Zachary Ciurczak
3. Craig Kallian

Novice Masters Over 35
1. Montana Penton

Teen
1. Jack Geister
2. Colby Meyer

True Novice Class A
1. Tim Byrne
2. Andrew Byrd
3. Rickie Mcrae

True Novice Class B
1. Craig Kallian
2. Jack Geister
3. Colby Meyer

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Lancho Morke
Class A
1. Lancho Morke

Class B
1. Rodie Whitman

Class D
1. Michael Hench

Novice Class A
1. John Kuchac

Novice Class C
1. Michael Hench

Novice Masters Over 40
1. Michael Hench

True Novice Class A
1. Andrew Byrd

True Novice Class B
1. Michael Hench

Masters Over 40
1. Rodie Whitman
2. Michael Hench

WOMEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Grace Cloud

WOMEN'S PHYSIQUE

Novice Class B
1. Jennie Fjerestad

Novice Masters Over 50
1. Jennie Fjerestad

True Novice Class A
1. Grace Cloud

WELLNESS

Overall Winner
Grace Persico
Class B
1. Grace Persico
2. Amanda Snyder
3. Celina Lohre

Class C
1. Morgan Stone
2. Kami Love

Class D
1. Sarahpearl Kohl

Novice Class A
1. Grace Persico
2. Celina Lohre

Novice Class B
1. Morgan Stone

Novice Masters Over 35
1. Sarahpearl Kohl

True Novice Class A
1. Grace Persico
2. Celina Lohre

True Novice Class B
1. Morgan Stone

  
^