NPC News Online

2022 NPC Worldwide Xtreme Bodybuilding

NPC
Years: 2022

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Diego Hernandez
Heavyweight
1. Jesus Ferreyra
2. Yanie Aparicio Lopez

Middleweight
1. Diego Hernandez
2. Gerardo Navarro Iriarte
3. Jonathan Becerra Torres
4. Alex Lopez
5. Emanuel Velasco

Lightweight
1. Adan Morgado Barrios
2. Nestor Arguelles Toache

Novice
1. Luis Valerio Dagnino
2. Yanie Aparicio Lopez
3. Jonathan Becerra Torres
4. Emanuel Velasco
5. Alan Plata

Masters Over 35
1. Jonathan Becerra Torres
2. Jose Sanchez

FIGURE

Overall Winner
Cynthia Medina
Class A
1. Cynthia Medina
2. Georgina Arcila Canto

Class B
1. Michelle Morales

BIKINI

Overall Winner
Lorena Fabian
Class A
1. Lorena Fabian
2. Priscila Vega Ledesma
3. Arantxa Yanac
4. Estefania Cardenas
5. Addys Alexandra Corro
6. Melanhie Ulloa Beltran

Class B
1. Leslie Nevarez

Class C
1. Nuvia DeLaCruz Macias

Novice
1. Lorena Fabian
2. Priscila Vega Ledesma
3. Estefania Cardenas
4. Rubi Hernandez Cisneros
5. Addys Alexandra Corro
6. Leslie Nevarez
7. Melanhie Ulloa Beltran
8. Miriam Cabanas

Masters Over 35
1. Dulcinea Echeagaray

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Oscar Ramirez
Class A
1. Oscar Ramirez
2. Oscar Alvarez Jr

Class B
1. Alex Lopez
2. Jose Sanchez
3. Luis Ortega
4. Ismael Servin Morales
5. Apolonio Martinez
6. Eli Plascencia
7. Jose Alejandro Chavez
8. Armando Gonzalez

Class C
1. Jose Luis Paz
2. Luis Valerio Dagnino
3. Elmer Tellez
4. Francisco Canto Sanchez
5. Ricardo Navarro
6. Manuel Olivas
7. Eduardo Casas

Novice
1. Juan Herrera
2. Eli Plascencia
3. Apolonio Martinez
4. Francisco Canto Sanchez
5. Ricardo Navarro
6. Eduardo Casas
7. Armando Gonzalez
8. Manuel Olivas

Masters Over 35
1. Jonathan Becerra Torres

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Juan Soltero
Class A
1. Gerardo Navarro Iriarte
2. Jorge Montijo
3. Samuel Hernandez
4. Juan Herrera
5. Adan Morgado Barrios

Class B
1. Juan Soltero
2. Jesus Ferreyra
3. Ismsel Plascencia

Class C
1. Cesar Davalos
2. Daniel Valdez
3. Elmer Tellez

Novice
1. Ismsel Plascencia
2. Apolonio Martinez
3. Juan Herrera
4. Alan Plata

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Daysy Suazo

WELLNESS

Class A
1. Wendy Valenzuela
2. Karen Garcia
3. Joselyn Galeana Gonzalez
4. Glenda Leon
5. Nikki Rodriguez

Class B
1. Ashley Chacon

Novice
1. Karen Garcia
2. Jaxthziry Alvarez Beltran
3. Glenda Leon
4. Ashley Chacon
5. Nikki Rodriguez
6. Leslie Nevarez
7. Dulcinea Echeagaray
8. Venus Olvera
9. Miriam Cabanas

  
^