2016 NPC Duel of Champions

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Bradley Hein
Super Heavyweight
1. Mathew Hobmeier
2. Shane Lowry
3. David Jones

Light Heavyweight
1. Bradley Hein
2. Nick Langer
3. Reagan King
4. Michael Wagner

Middleweight
1. Jose Juarez
2. Adam Hartley

Novice Light Heavyweight
1. Ryan Pinkerton

Novice Middleweight
1. Brian Trudeau
2. Colt Waldup
3. Keanu Rohleder
Adam Hartley

Novice Super Heavyweight
1. Nicholas Lemek

Teen
1. Colt Waldrup

Novice Bantamweight
1. Jesse Portillo

Masters Over 35
1. Jose Juarez

Masters Over 40
1. David Jones

Masters Over 50
1. Tim Nassen

FIGURE

Overall Winner
Kelly Tollefsen
Class A
1. Elisabeth Zulkosky
2. Kiki Peterson
3. Emma Billerbeck

Class B
1. Kelly Tollefsen
2. Cristele Pierre
3. Tiffany Bartos
4. Denise Dowdy

Class C
1. Bethany Langston
2. Kimberly Smith
3. Teri Victor
4. Stacey Mahoney
5. Lynn Grossnickee

Class D
1. Alexa Bates
2. Morgan Beaman
3. Keely Garren
Jen Diesterhaupt

Novice Class A
1. Rachael Beard
2. Kathleen Houchens
3. Emma Billerbeck

Novice Class B
1. Cristele Pierre
2. Tiffany Bartos

Novice Class C
1. Bethany Langston
2. Kimberly Smith
3. Lynn Grossnickee

Novice Class D
1. Morgan Beaman
2. Lori Roth

Masters Over 35
1. Keely Garren

Masters Over 40
1. Kelly Tollefsen
2. Lori Roth
3. Kathleen Kouchens
4. Stacey Mahoney
5. Denise Dowdy

Masters Over 50
1. Kathleen Houchens

BIKINI

Overall Winner
Taylor Steen
Class A
1. Nikki King
2. Danielle Musante
3. Miranda Guzman
4. Christa Selmer
5. Cedar Bartos
6. Barbara VanWyk
7. Cassie Schultz
8. Veronica Mcdonald
Jordan Yates
Socorro Ramos

Class B
1. Tori Van Zee
2. Sydney Sallach
3. Amber Tallent
4. Ashley Blair
4. Ashley Trampe
6. Rachael Schreiner
Ashton Riffel

Class C
1. Erica Nadeau
2. Alyssa Smith
3. Joni Waldner
4. Carmen Maier
5. Hannah Manfull
6. Katie Gatton
7. Amber Wickstrom
8. Veronica Garren
Arielle Deyampert

Class D
1. Jamie Kahley
2. Mindy Harley
3. Karina Gardano
4. Camille Barker
5. Georgia Osbor
6. Kyra Wortman
Rachel Schwab

Class E
1. Taylor Steen
2. Kayla Resick
Dena Chapman
Steele Moore

Class F
1. Stephanie Galvin

Novice Class A
1. Nikki King
2. Miranda Guzman
3. Veronika Mcdonald
4. Cassie Schultz
Jordan Yates

Novice Class B
1. Amber Tallent
2. Sydney Sallach
3. Ashley Trampe
4. Rachael Schreiner
Ashton Riffel
Simple Flores

Novice Class C
1. Alyssa Smith
2. Erica Nadeau
3. Hannah Manfull
4. Katie Gatton
5. Amber Wickstrom
6. Veronica Garren

Novice Class D
1. Camille Barker
2. Karina Gardana
Kyra Wortman

Novice Class E
1. Kayla Resick
Dena Chapman

Novice Class F
1. Stephanie Galvin

Masters Over 35
1. Carmen Maier

Masters Over 40
1. Kim Hodges
2. Veronika Mcdonald

Masters Over 50
1. Georgia Osbor

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Austin Goddard
Class A
1. Wilber Palma

Class B
1. Matthew Gillstrom
2. Brandon Raona
3. Noufal Alzaher
4. Taylor Kochera
5. Seth Martin

Class C
1. Austin Goddard
2. Dustin Ward
3. Graeme Eallesham

Class D
1. Travis Northway
2. Matt Riegert
3. Gregory Wells

Class E
1. Jordan Daake
2. Conna Thompson
3. John Nielsen
4. Darik Opperman
5. Nick Klusaw
6. Clint Hunter

Novice Class A
1. Wilber Palma

Novice Class B
1. Matthew Gillstrom
2. Brandon Raona
3. Seth Martin
4. Jon Anderson
5. Taylor Kochera

Novice Class C
1. Dustin Ward
2. Graeme Eallesham
3. John Accola

Novice Class D
1. Rick Easton
2. Matt Riegert

Novice Class E
1. Conna Thompson
2. Clint Hunter
3. Mike Hunter

Masters Over 40
1. Dennis Leonard
2. Daniel Wood

Masters Over 50
1. Dennis Leonard
2. Rick Easton
3. Mike Hunter
4. Mark Davis

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Reagan King
Class B
1. Reagan King
2. Ryan Weber
3. Adam Holubar
Daniel Wood

Class C
1. Thadeus Talaska

Novice Class A
1. Radman Noshivvan Zadeh
2. Jesse Portillo

Novice Class B
1. Reagan King
2. Adam Holubar
3. Daniel Wood

Masters
1. Chad Finney
2. Daniel Wood

FITNESS



1. Rachael Beard

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Kelly Lovan
Class A
1. Kelly Lovan
2. Trina Dodson
3. Kayla Bradford
4. Kiki Peterson

Class B
1. Lynette Mols

Novice
1. Kayla Bradford

Masters
1. Trina Dodson