2016 NPC Southeast Classic

NPC
Years: 2016 2015

MEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Arturo Mendez

Light Heavyweight
1. Theo Marcopolous
2. David Moran
3. Robert Cabanas

Middleweight
1. Brian Turner
2. Henry Saldano
3. Jeremy Young
4. Luis Munoz
5. Juan Carlos Murillo

Novice
1. David Moran
2. Luis Munoz
3. Robert Cabanas

Masters Over 35
1. Arturo Mendez
2. Theo Marcopolous
3. Jeremy Young
4. Juan Carlos Murillo

Masters Over 50
1. Henry Saldano

FIGURE

Class A
1. Brianna Demspsey
2. Estefania Fierro
3. Nathalie Elizondo

Class B
1. Serena Baldwin
2. Trease Smock-Gheorghe
3. Vanessa Locastro

Class C
1. Cylia Cabanettes
2. Kathryn Lataille

Class D
1. Wanda Skelt
2. Melissa Buhrmaster

Novice Class A
1. Serena Baldwin
2. Trease Smock-Gheorghe
3. Vanessa Locastro
4. Brianna Demspsey
5. Nathalie Elizondo

Novice Class B
1. Kathryn Lataille
2. Melissa Buhrmaster

Masters Over 30
1. Wanda Skelt
2. Kathryn Lataille
3. Trease Smock-Gheorghe
4. Vanessa Locastro
5. Melissa Buhrmaster

Masters Over 40
1. Wanda Skelt

BIKINI

Class A
1. Wany Reyes
2. Mirna Machado
3. Maria Sanin
4. Danielle Caraballo
5. EFrat FRitz
6. Naylen Gonzalez
7. Stephanie Urbina molina
8. Evelyn Bianco

Class B
1. Viktoria Baula
2. Sarai Claveria
3. Lesly Marsh
4. Anette Landa
5. Deyanir Rivas

Class C
1. Maria Osorio
2. Dami Cepero
3. Chantal Fitzgerald
4. Ivanna Medina Jones
5. Natasha Crowther
6. Abigail Linn
7. Susie Ryan

Class D
1. Christina Edson

Novice Class A
1. Danielle Caraballo
2. Evelyn Bianco
3. Stephanie Urbina molina
4. Naylen Gonzalez
5. Lesly Marsh
6. Anette Landa

Novice Class B
1. Maria Osorio
2. Chantal Fitzgerald
3. Christina Edson
4. Ivanna Medina Jones
5. Abigail Linn
6. Deyanir Rivas

Masters Over 30
1. Wany Reyes
2. Viktoria Baula
3. Maria Sanin
4. EFrat FRitz
5. Chantal Fitzgerald
6. Lesly Marsh
7. Abigail Linn
8. Natasha Crowther
9. Susie Ryan
10. Sarai Claveria
11. Anette Landa

Masters Over 40
1. Evelyn Bianco
2. Alecia Roushay

MEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Gilbert Otano
2. Sebastian Banchs
3. Andres Serna
4. Terrance Hill
5. Jorge Torres

Class B
1. Adari Awada
2. Luis Sanchez
3. Yasmani Zamora
4. Arturo Mata
5. Tim Stoudt
6. Fred Baier
7. Victor Martinez
8. Tico Casamayor
9. Ray Lopez
10. Julian Diaz
11. Francisco Franco
12. Chance Wingo

Class C
1. Jason Goodrich
2. Andres Lugo
3. Daniel Borowick

Novice Class A
1. Gilbert Otano
2. Victor Martinez
3. Sebastian Banchs
4. Andres Serna
5. Tico Casamayor
6. Ray Lopez
7. Terrance Hill

Novice Class B
1. Fred Baier
2. Julian Diaz
3. Jason Goodrich
4. Andres Lugo
5. Daniel Borowick

Masters Over 30
1. Luis Sanchez
2. Gilbert Otano
3. Sebastian Banchs
4. Ray Lopez
5. Tico Casamayor
6. Francisco Franco
7. Andres Lugo
8. David Steele

Masters Over 40
1. Victor Martinez
2. Tico Casamayor
3. Jason Goodrich
4. Daniel Borowick

Masters Over 50
1. Carlos Menendez

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Class A
1. Eddlys Garcia

Class B
1. Ian Schofield
2. Sergey Palkin
3. Yasmani Zamora
4. Fred Baier
5. Francisco Franco

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Esthel Sosa

Masters Over 30
1. Esthel Sosa