2018 NPC Southeast Classic

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Ricardo Segovia
Heavyweight
1. Ruy Garcia
2. Ben Asmann

Light Heavyweight
1. Ricardo Segovia
2. Jonathan Forcier
3. Maikel Gonzalez
4. Pedro Cedeno
5. Jose Aponte

Middleweight
1. Lukasz Strankowski
2. Aaron Arraez
3. Juan Carlos Murillo

Novice
1. Aaron Arraez
2. Pedro Cedeno

Masters Over 35
1. Juan Carlos Murillo
2. Jose Aponte

Masters Over 40
1. Pedro Cedeno

FIGURE

Overall Winner
Jiemaria Morales
Class A
1. Estefania Fierro

Class B
1. Moraima Lluberes

Class C
1. Jiemaria Morales
2. Iaroslava Nikolaeva
3. Amanda Jimenez

Novice Class A
1. Moraima Lluberes

Novice Class B
1. Iaroslava Nikolaeva
2. Amanda Jimenez

Masters Over 35
1. Iaroslava Nikolaeva

Masters Over 40
1. Moraima Lluberes

BIKINI

Overall Winner
Luisa Heeg
Class A
1. Mariana Paredes
2. Claudia Garcia
3. Isaly Tescaritt
4. Laura Fonseca
5. Heisy Kamsler
6. Dustie Davis

Class B
1. Luisa Heeg
2. Laura Slater
3. Violeta Garcia
4. Isabella Ferrari

Class C
1. Jessica Chavarria
2. Adriana Sanchez Mazarredo
3. Carolina Jimenez

Class D
1. Tessa Koschel
2. Marisol Fonjan

Novice Class A
1. Mariana Paredes
2. Violeta Garcia
3. Isaly Tescaritt
4. Laura Fonseca
5. Dustie Davis
6. Heisy Kamsler

Novice Class B
1. Tessa Koschel
2. Adriana Sanchez Mazarredo
3. Jessica Chavarria
4. Marisol Fonjan
5. Carolina Jimenez

Masters Over 35
1. Luisa Heeg
2. Laura Slater
3. Tessa Koschel
4. Adriana Sanchez Mazarredo
5. Marisol Fonjan
6. Carolina Jimenez

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Luis Sanchez
Class A
1. Shannon Bavos

Class B
1. Luis Sanchez
2. Kenold Homegar
3. Carlos Dempaire
4. Fred Baier
5. Matthew  Leyva
6. Victor Soto

Class C
1. Clinton Murray
2. Andrea Marocchi

Novice Class A
1. Shannon Bavos
2. Matthew  Leyva
3. Victor Soto

Novice Class B
1. Andrea Marocchi

Masters Over 35
1. Carlos Dempaire
2. Shannon Bavos
3. David Steele

Masters Over 40
1. Shannon Bavos

Masters Over 50
1. Andrea Marocchi

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Lukasz Strankowski
Class A
1. Aaron Arraez
2. Pedro Cedeno
3. Juan Carlos Murillo

Class B
1. Lukasz Strankowski
2. Timothy Jackson
3. Eddy Herrera
4. Brian Silvers
5. Francisco Franco
6. Fred Baier

Class C
1. Jonathan Forcier

Novice
1. Aaron Arraez
2. Pedro Cedeno
3. Juan Carlos Murillo

Masters Over 35
1. Francisco Franco
2. Juan Carlos Murillo

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Katia Silva

Masters Over 40
1. Katia Silva