2019 NPC Prestige Crystal Cup

NPC
Years: 2019 2018 2017 2016

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Devaris Jones
Heavyweight
1. Devaris Jones
2. Becheba Noel

Light Heavyweight
1. Raul Romero Garcia
2. Derek Huebner

Middleweight
1. Chris MacKenzie
2. Aaron Mendoza

Lightweight
1. Kevin Betres
2. Rene Monge  Mejia

Masters Over 35
1. Derek Huebner

Masters Over 40
1. Chris MacKenzie
2. Raul Romero Garcia
3. Derek Huebner

Masters Over 50
1. Derek Huebner

FIGURE

Overall Winner
Victoria Gamboa
Class A
1. Victoria Gamboa
2. Solidad Cortinez

Class C
1. Sady Marquez

Class D
1. Cari Martinez

Novice
1. Cari Martinez
2. Sady Marquez

Masters Over 35
1. Cari Martinez

Masters Over 40
1. Solidad Cortinez
2. Sady Marquez
3. Stacey Goldfarb

Masters Over 50
1. Bridjette Hoilett-Green
2. Stacey Goldfarb

BIKINI

Overall Winner
Maria Prieto
Class A
1. Rosemary Lanfranco-Castillo
2. Shannon Mason
3. Mary Robinson

Class B
1. Maria Prieto
2. Janis Reyes

Class C
1. Krista Huebner
2. Charity Love

Class D
1. Luciana Kokalj
2. Mehrtash Davari

Class E
1. Paola Goncalves

Class F
1. Kelly Niklason

Novice Class A
1. Mary Robinson
2. Shannon Mason

Novice Class B
1. Alexandra Keysor

Novice Class C
1. Krista Huebner

Novice Class D
1. Luciana Kokalj

Novice Class E
1. Ana Sandoval Leiva

Novice Class F
1. Kelly Niklason

True Novice
1. Krista Huebner
2. Alexandra Keysor
3. Mehrtash Davari
4. Tenisha Douglas

Masters Over 35
1. Mehrtash Davari
2. Tenisha Douglas
3. Ana Sandoval Leiva

Masters Over 40
1. Rosemary Lanfranco-Castillo
2. Janis Reyes
3. Kelly Niklason

Masters Over 45
1. Mary Robinson
2. Catt Catrett
3. Danielle Buran

Masters Over 50
1. Catt Catrett
2. Danielle Buran

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Rafael Ortega
Class A
1. Rafael Ortega

Class B
1. Yuki Sorci
2. Sean Perry

Class C
1. Chrison Lewis
2. Jibrael Hindi

Novice Class A
1. Rafael Ortega

Masters Over 40
1. Sean Perry

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Andre Henry
Class A
1. Bienvenido Lagon

Class B
1. Ricardo Rodriguez
2. Chrison Lewis
3. Avery Laster

Class C
1. Andre Henry
2. Brandon Goldberg

Novice
1. Ricardo Rodriguez
2. Bienvenido Lagon

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Megan Gamble