2019 NPC Warrior Games

NPC
Years: 2019 2018 2017 2016

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
James Sledge
Heavyweight
1. Micah Polius

Light Heavyweight
1. James Sledge
2. Shad Stearns
3. Cole Currie
4. Bruce Rodrigue

Middleweight
1. Robert Jacob

Novice Heavyweight
1. Cole Currie

Novice Lightweight
1. Aaron Burch
2. Matthew Goodson

Novice Middleweight
1. Shad Stearns
2. Bruce Brown
3. Woody Dupre

Teen
1. Matthew Goodson

Masters Over 40
1. Woody Dupre

Masters Over 50
1. Bruce Rodrigue

FIGURE

Overall Winner
Erin Phillips
Class B
1. Amy Horvath
2. Frederica Lovelace

Class C
1. Erin Phillips
2. Brooklyn Guillory
3. Brandy Daigle

Class D
1. Cheryl Timko

Novice Class B
1. Brooklyn Guillory
2. Brandy Daigle

Novice Class C
1. Cheryl Timko

Masters Over 35 Class A
1. Amy Horvath

Masters Over 35 Class B
1. Brooklyn Guillory
2. Cheryl Timko
3. Brandy Daigle

Masters Over 45
1. Amy Horvath
2. Frederica Lovelace

BIKINI

Overall Winner
Rikki Burgess
Class A
1. Michelle Symuong
2. Sydney Bourque
3. Marie Jane Lyons

Class B
1. Shellie Richardson
2. Amber Boyd
3. Amanda Huerta
4. Tiffanie Bulliard
5. Pamela White

Class C
1. Rikki Burgess
2. Shenee Gros
3. Kristi Pennington
4. Collette Barbera
5. Jenny Johnson
6. Misty Perrodin
7. April Schrock
8. Teresa Hebert
9. Meredith Andrux

Class D
1. Kayleigh Straka
2. Tiffany Victoriano

Class F
1. Ellen Johnson

Novice Class A
1. Michelle Symuong
2. Shellie Richardon
3. Sydney Bourque
4. Amber Boyd
5. Misty Perrodin
6. Amanda Huerta
7. Jenny Johnson
8. Marie Jane Lyons
9. Meredith Andrux
10. Teresa Hebert
11. Lawanda Hill

Novice Class B
1. Kayleigh Straka
2. Tiffany Victoriano

Novice Class C
1. Ellen Johnson
2. Ann Deerman

Masters Over 35 Class A
1. Rikki Burgess
2. Kristi Pennington
3. Shenee Gros
4. Misty Perrodin
5. Collette Barbera
6. Amber Boyd
7. April Schrock
8. Teresa Hebert
9. Marie Jane Lyons

Masters Over 35 Class B
1. Tiffany Victoriano
2. Ann Deerman

Masters Over 45
1. Tiffanie Bulliard
2. Pam White

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Ryan Lewis
Class A
1. Caleb Moses
2. Brandon King
3. Dominic Anderson

Class B
1. Jarvis Joseph
2. Kevin Spicer
3. Mason Tillman
4. Steven Cruz

Class C
1. Justin Sullenger
2. Luquen Cannon

Class D
1. Ryan Lewis
2. Craig Ragas
3. James Penick
4. Joseph Mccoy
5. Cread Cooke

Class E
1. Jeff Straka

Class F
1. Alex Lopez
2. Jamaal Hill
3. Richard Feigley
4. Anthony Mier

Novice Class A
1. Jarvis Joseph
2. Steven Cruz
3. Mason Tillman
4. Luquen Cannon
5. Henry Bruzeau

Novice Class B
1. Craig Ragas
2. Jeff Straka
3. Alex Lopez
4. Keil Murray
5. Micah Morphet
6. Jamaal Hill
7. Cread Cooke
8. Anthony Mier

Teen
1. Micah Morphet

Masters Over 35 Class A
1. Brandon King
2. Kevin Spicer
3. Jorge De Haro
4. Luquen Cannon

Masters Over 35 Class B
1. Ryan Lewis
2. James Penick
3. Alex Lopez
4. Keil Murray
5. Richard Feigley

Masters Over 45
1. Henry Bruzeau

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Richard Jowers
Class A
1. Ricky Devenny
2. Marquises Smith
3. Shad Stearns
4. Dominic Anderson

Class B
1. Blake Cary
2. Ryan Pichon
3. Alex Black
4. Rashad Brown
5. Cread Cooke
6. Bruce Brown
7. Aaron Burch

Class C
1. Joshua Morphet
2. John Aretz
3. Roy Fontanelle

Class D
1. Richard Jowers

Novice Class A
1. Blake Cary
2. Justin Schwing
3. Alex Black
4. Marquises Smith
5. Dominic Anderson
6. Samuel Cottano
7. Bruce Brown
8. Jeffery Kirkland
9. Jonathan Boudreaux

Novice Class B
1. Joshua Morphet
2. John Aretz
3. Bruce Rodrigue
4. Aaron Burch
5. Cread Cooke
6. Jimmie Ogden

Novice Class C
1. Richard Jowers

Teen
1. Samuel Cottano

Masters Over 35 Class A
1. Ricky Devenny
2. Jorge De Haro

Masters Over 45
1. Bruce Rodrigue
2. Jimmie Ogden

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Annalise Rogers