2020 NPC Warrior Games

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Super Heavyweight
1. Devon Lewis

Heavyweight
1. Blaine Burns

Light Heavyweight
1. Alan Elter

Novice
1. Alan Elter

True Novice
1. John Moran

Masters Over 35
1. Blaine Burns
2. Alan Elter
3. John Moran

Masters Over 45
1. Alan Elter

Masters Over 55
1. Alan Elter

FIGURE

Class B
1. Kelly Meche
2. Shelley Coleman

True Novice
1. Shelley Coleman

Masters Over 35
1. Kelly Meche
2. Shelley Coleman

Masters Over 45
1. Ramona Fontaine
2. Frederica Lovelace

BIKINI

Class A
1. Jacey Winn

Class B
1. Kimberly Blalack

Class C
1. Amanda Griffin
2. Caitlyn Kramer
3. Kristi Pennington Claunch
4. Amy Frederick
5. Samantha Bologna

Class D
1. Marley Biggs
2. Rebecca Steele Mackey

Class E
1. Maggie Blaize

Novice Class A
1. Amanda Griffin
2. Caitlyn Kramer
3. Amy Frederick
4. Samantha Bologna

Novice Class B
1. Marley Biggs
2. Rebecca Steele Mackey
3. Carly McKenzie

True Novice
1. Rebecca Steele Mackey
2. Caitlyn Kramer
3. Carly McKenzie
4. Katherine Newell
5. Jacey Winn

Masters Over 35 Class A
1. Kimberly Blalack
2. Kristi Pennington Claunch

Masters Over 45
1. Amy Frederick
2. Kimberly Blalack

MEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Tony Pascual
2. Franco Gonzalez

Class B
1. Tyler Bushnell
2. Dylan Rogers
3. Alejandro Perez

Class C
1. Brandon Harris

Class D
1. Joseph Mccoy

Novice Class A
1. Tony Pascual
2. Dylan Rogers
3. Brandon Harris

Novice Class B
1. Randy Sorge

True Novice
1. Franco Gonzalez
2. Dustin Graham
3. Randy Sorge

Masters Over 35
1. Franco Gonzalez
2. Alejandro Perez
3. Keith Hebert

Masters Over 45
1. Keith Hebert

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Class A
1. Jared Bourque

Class B
1. Stephen Turner

Class C
1. Dyllan Crum
2. Colton Ross

Class D
1. Felix Joseph

Novice Class A
1. Chad Duplechain

Novice Class B
1. Colton Ross

Novice Class C
1. Felix Joseph

True Novice
1. Jared Bourque
2. Colton Ross
3. Felix Joseph

Masters Over 35 Class A
1. Jared Bourque

Masters Over 35 Class B
1. Marteese Golden

Masters Over 45
1. Stephen Turner
2. Chad Duplechain

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Angela Yeo
2. Margie Calderone
3. Rebecca Peytavin

Class B
1. Annalise Rogers

Novice
1. Annalise Rogers
2. Rebecca Peytavin

WELLNESS

Class A
1. Lee Ethel Guillory

Masters Over 35
1. Frederica Lovelace